Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno reinstal Windows 10 Enterprise

Dobrý den,
prosím o info.
Mam notebook originálně s win 8. Po upgradu je tam win 10.
potřebuju udělat novou instalaci. Je možné nahrát z media ihned win 10 aby mi to vzalo klíč?
A druhá vec. Klíč neni od spodu nalepen je možné toto číslo nekde v PC nalézt než to smazu.
děkuji

Změna předmětu, původně: reinstal windows 10 (host)

Pokud byl originálně s OEM W8, je "klíč" v UEFI a aktivuje se automaticky po připojení na Internet. Po přeinstalaci na W10 se provede záznam na serveru MS a dále je to stejné - aktivuje se automaticky. Klíč, který ev. vypíšeš, k ničemu není.

jo píše to že je system aktivován pomocí digitální licence.
A originál to je. Kupoval jsme to před cca 5 lety. S windows 8 . Pak se to pomocí aktualizace přehrálo na win 10.
Je tam i skrytá část na instalaci ale nechce se ni nahravat win 8 a pak to předělávat zase na 10. proto bych to hodil hned na 10. ale na noteboku není proste key.
ale v PC to píse že je aktivován digitální licencí.

Já nevim ted jste mne tady uplně rozhodily. Nemám PC u sebe. Ale dnes jsem na to odpoledne koukal a byla tam licence windows 10 e.... (ted jsi tedy opravdu nejsem už jist (E) tam bylo 100%) Je možné že by to byla jiná verze? znám jen PRo, Home a Enterprise. ale jestli je ješte neco tak jsme se možná opravdu překoukl. Je to možné chybu uznám ale pro nebo HOME to nebylo. omlouvám se

to je mi jasné že není problem preinstalovat. Ale neseženu instalačku na enterprise a na home bebo pro nepujde klíč. A to je právě ten problém.
No bud někdo poradí nebo koupím elektronickou licenci na jinou verzi.
A nemáte nekdo zkušenosti s továrním nastavením windows 10. Pomůže to?
Problém je strašně pomalí start a stale hrabe disk na 100% . Po spuštění vše zakázane a defrag a scandisk v pořádku. Trvá strašně dlouho než aktivní šas disku se srovná. A pak zase stačí na cokoli kliknout a jde zase do 100%.
Nijak nerachtá a testy rychlosti a čtení jsou taky v pořádku. Tak mne napadla reinstalace než disk vyhodim. Jo a když "hrabe" disk tak CPU jde v klidu.

volba změnit není.
Ne SSD to nemá ta možnost mně taky napadla ale má to zase 1 TB disk tak je mi ho škoda. Je to jen na práci 17 leté holky (facebook, ted škola offline a tak :-D) tak zase prat tam další disk my připadá zbytečné. Popřípadě jako další možnost kdyby ten reinstal nepomohl ale to mi stale nereři tu po... licenci.
a nevíte jak funguje to tovarní u win 10? Tím asi začnu
Normální PC mam zmákle ale tahle licence mně dostala a nevim jak z toho.

Ten původní HDD tam můžeš nechat na data (resp. přendat místo DVD). SSD je pro systém zásadní a dnes už není drahé. Tovární můžeš zkusit, ale podle diskuzí to často selže a hlavně, DLOUHO to trvá (obzvlášť na HDD). Takže pokud to zkusíš, VYDRŽ a nech to třeba přes noc, hlavně nevypínej. Nebo naklonuj na SSD a pak teprve tovární :-)

SSD stačí klidně 128 GB, nějaký levný doprodej, lépe MLC.

chápu a už jsem asi přišel na problém. Když jsem na ni spustil tak se přiznala že jí to před 2 roky předělával nějakej kluk na intru. takže to bude asi nelegalni kopie. tak má holčina smůlu. bud si zaplati originál a nebo ji na to kašlu. At si dojde za tatínkem se pochlubit. i tak moc díky. takže problém byl v tom že mi lhala že s tím nikdo nic nedělal.
diky

Máš několik možností: (nevim Win 8 nebo 8.1)

1-install Win8 upgrade Win10
2-install Win8.1 upgrade Win10
3-install Win7Ultimate+crack upgrade Win10Pro - problém je najít spravný crack z ulozta

4-install Win10Pro - kup klíč Win10Pro za 100,- na aukru
To je nejrychlejší postup.

Jistě. to normálně funguje.
Jediné, co už jsem párkrát zažil, že aktivace neprošla automaticky,
ale musel jsem to číslo z BIOSu vytáhnout "ručně" pomocí SW Windows Product Key Viewer a zadat ručně.
Správně by se ta instalace měla mrknout do BIOSu a podle čísla začít instalovat buď Home nebo Pro verzi - podle toho, jaká tam byla verze těch W8.x.

Víš co bych udělal? Stávající stav zálohovat jako image celého disku (po promazání, aby to nebylo zbytečně velké). Pak bych zkusil nainstalovat W10 (Pro nebo Home, podle toho, co tam bylo původně) a když se to aktivuje, dobře. Když ne, můžeš koupit klíč nebo můžeš obnovit stávající stav z té image. Dá se to udělat celkem rychle a bez rizika. Jen před instalací si stáhni potřebné ovladače.

Jestli chceš znova nahodit Entr tak nainstaluj Pro z normální instalačky a zadej v nainstalovaném Win 10 generický OEM klíč pro Entr:
XGVPP-NMH47-7TTHJ-W3FW7-8HV2C, budeš mít Entr v tom stavu jaký jej máš teď, tedy tento klíč a aktivovaný na základě digitální licence.
Jestli chceš instalačku přímo na Entr, tak je na netu v poho k sehnání (i přímo veřejně dostupná z MS), buď přes business esd nebo rovnou business iso (default business instalačka instaluje VL klíč, tak je potřeba nainstalovat ten klíč uvedený výše i v tomto případě).
Jestli chceš jinou edici tak se podívej do Storu, jsou tam uvedeny digitální licence dostupné na tom notebooku, i s datumem, kdy došlo k vygenerování digitální licence, tak tam bude i Home nebo Pro, tak tam šoupni co tam bylo před Entrem.

Podívej se na tento příspěvek:
https://pc.poradna.net/questions/3041201-reinstal-windows-10-enterprise#r3041234
Ve skrenu je edice Enterprise a aktivace na základě digitální licence.
Stejně tak jako mají v edici Pro generický klíč pro digitální licenci VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T tak v Entru je to klíč XGVPP-NMH47-7TTHJ-W3FW7-8HV2C.
Prosím tě, nekomentuj něco, čemu nerozumíš.
Děkuji.
PS: Pojem MAK a KMS mi něco říká, jenže o něm tu řeč není.

Myslím že to můžeme uzavřít bez dalšího podrobného rozebírání.

Na notebooku s originálem Win 8 je špatná verze windows 10 čili špatně licencovaný.
Asi by měl fungovat postup že zkusíš nainstalovat Windows 10
z flesky na https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10
a pokud to klíč nenajde uložený v HW z předminulé instalace tak zadat tam ten originální klíč k windows 8 jak radí host.

Dál prosím jen k věci jinak to zamknu. MAK, KMS , medicíny na Uloz.to a podobné detaily si řešte v poště.

ok. děkuji vsem za ready. Nejednoduši bude čistá instalace win 10. A bud se to aktivuje samo podle biosu nebo vytahnu klíč z biosu. Pokud ne tak so zaplatí nový digitalní klíč. Pokud bude disk stale blbnout tak ješte SSD disk navíc. děkuji všem. A vyřídím jí že ten co ji to preinstaloval je koko...t. díky