Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade I7 6700 na I7 9700(možná I9)

Dobrý den,
momentálně jsou na CZC slevy na procesory. Vlastním i7 6700K a nové I7 už mají 8 jader, proto přemýšlím, jestli by se nevyplatilo investovat do budoucna do tohoto procesoru, do budoucna už nebudou k prodeji a už bych dokoupil jen grafickou kartu. Nejspíš bych vzal variantu bez grafického čipu. s I9 si nejsem jistý.
I7 6700k
GTX 1070
16GB DDR4

Nepodporuje, zadna 6000 neni kompatibilni s 9700, pokud se teda nepletu.

Tazateli, jestli budes menit procesor, potrebujes vymenit i desku a nez rada 9000 se ti vyplati jit do Ryzenu 2000 nebo 3000 rady. Pokud Intel, tak bych nevahal nad radou 10000.

Tak připočítej ještě nějaký dva litry za desku a uvidíš sám, zda se ti to vyplatí.
Záleží však na tobě, zda pociťuješ nějaký nedostatek výkonu.

Mimochodem - i3 desáté generace má větší výkon, než i7 6700. Takže výkonově si určitě polepšíš, pokud ovšem ten výkon využiješ. Já bych počkal, až procesor bude brzda sestavy a potom vyměnil, do té doby bude na trhu něco dalšího a výkonnějšího, nebo současná desítková řada bude levnější.

Jestli to chceš měnit kvůli her, tak je to zbytečnost, ten procesor je ještě dostačující. Mám 6600K a dokáže nakrmit GTX 1660Ti. Buď bych to nechal dožít, nebo prodat a koupit něco výrazně lepšího.

Potencial nema zadny, pouzivat to ale stale jde.

Tady spis pujde o to, ze lidi kteri si koupili i7-6700 (4C/8T) velmi pravdepodobne v dobe, kdy stejne parametry nabizi i3-10100, uz maji upgradovano na neco noveho. Jiste vyplati se o neco vic Ryzeny, to je jedno, hlavni je, ze uz je vetsinou maji. Tech majitelu i7 Skylake, kteri na tom jednou dodnes, uz moc nebude. Naopak slabsi ve sve dobe mnohem mainstreamovejsi i5-6500 uz je davno za zenitem a ta potreba to vymenit uz byla pred dvema lety minimalne.

U nás doma nastala přesně tato zvláštní situace - já mám 6700, synkovi jsem pořídil nový i3 101000. Má to větší výkon, než to moje starý i7, alespoň podle benchmarků, testy jsem doma nedělal, nemám to zapotřebí. Ale to i3 je za pár korun velmi solidní základ pro nový PC i na nový hry s potenciálem pro upgrade.

Mě odešla deska v náhradním komplu asi tak týden po Tobě. Obyčejný FX6300, 970A-G46, tuny chladičů, 4 roky ve skříni, zapnutá párkrát za měsíc na zálohy, pokusy s win/linux a nakonec KO.

První dojem - I3 10100F je hlavně neskutečně úsporný procesor, sestava mi bere v klidu 50w max zhruba 90W ovšem s GT9800 /zkusím vyměnit/.

Procesor jede od 0,8ghz při nastavení minimální spotřeby výš.

Spotřebu jsem nijak nezjišťoval, ale jsem rád, že na to šlo nacpat Fera 3 bez úprav, jen jsem ze skříně vytáhnul kit na Intel a pasuje to tam, rozteče nezměnili. A ten počítač je neskutečně tichej vůči předchozímu FX - jednak procesor míň topí a zdroj má menší zátěž.

Jenom v tohle vlákně jsou tři těch co moc nebude. To jen tak btw. Zatím není třeba to měnit, nikde ve hrách to nebrzdí. Ta potřeba nastane za rok možná dva. Do té doby nemá smysl nic upgreadovat. Myslím si, že dřív mě bude brzdit GPU než CPU, ale uvidím co za hry vylezou.

Jeste jednou, panove pred tebou to pochopili a namitli, ze si mysli neco jineho, ok, ale ty jsi muj komentar cetl myslenkama jinde.

Slo mi o to, ze v dobe, kdy byl aktualni i7-6700 si ho koupili spis movitejsi zakaznici, nebyl to uplne levny procesor. A u tech samych bych predpokladal, ze nemaji problem si koupit zase lepsi vykonejsi aktualni procesor. Naopak ti, kteri maji ty jeste horsi procesory, jak sam pises, ti nebudou chtit dat sve drahocenne penize za novy procesor driv, nez-li to nebudou nezbytne potrebovat. Proto bych ocekaval, ze dnes budou mit lidi bud opravdu stare brecky nebo naopak vykonejsi procesory nez-li je ten, o kterem je debata. :-)

Tak asi jsem vyjímka, nemám problém si koupit daleko dražší procesor (nejen ten), ale pokud mi ještě dostačuje, tak počkám s upgradem až to bude mít smysl, tím myslím ať ten nárůst výkonu je znatelný. A taky nerad kupuji něco co nevyužiju, takže si vybírám HW podle toho.

Je to logicka uvaha ale hodne kulha. Nemam problem si koupit jiny procesor, ale musim mit k tomu duvody. Ale ty zatim nejsou. Vsechno co vydavaji cpu v pohode stiha, gpu zatim take. Upgready chapu, ale musi mit nejaky smysl. Na co mne bude vykon, kdyz jej nemam kde vyuzit?

Pro oba: Hrajete PC hry?

Pokud ano, co mate za grafiku?

Podle meho uz i7-6700 nemuze na highend Turingu a Ampere dostacovat.

Ja mam na i7-6700 grafiku GTX1080 a vidim u her, ze vytizeni grafiky a procesoru je vetsinou v rovnovaze. Lepsi grafiky uz proste potrebuji lepsi procesor.

hraji hry (na nic jiného pc krom internetu nemám) a tak nějak ještě jsem nehrál hru kde by to i7-6700k nestačilo. GPU gtx980. My se nepřeme o to, že lepší gpu nepotřebují k nakrmení lepší procesor, nám jde o to, kde onu lepší gpu a cpu využiješ v herním spektru? Není problém postavit nové pc na nových komponentech, jen k tomu potřebuji mít důvod (nějakou hru, kterou bych chtěl hrát a s momentálními komponentami si ji kvalitně nezahraji) který zatím není

Ja mam na i7-6700 grafiku GTX1080

A to je to, co jsem přesně myslel. A to nepochybuji, že máš na lepší procesor. Já jsem reagoval prvotně na tazatele, že jeho i7 6700 k jeho GTX 1070 stačí.

Ano hraju hry, mám i5 6600K a GTX 1660Ti a taky jsem se na to díval, u obou využití 100%, takže v případě lepší grafiky budu samozřejmě potřebovat lepší procesor.

Tak já mám taky i7-6700 sice i7-6700k ale mám gtx 1080 ti a zatím v pohodě. A tedka jdu na rtx 3080, ale jedu na 1440p tam už takový rozdíl moc nebude, samozžejmě že nový i7 nebo i9 ba dokonce amd by bylo lepší, ale zřejmě počkám na zen4, ještě uvidím, i když kdo ví to bych mohl čekat pořád, ta technika jde tak dopředu, že letos koupíš a příšti rok máš stré pc.
Nehledně na to, že je to 4 jádro fyzicky.

Tak si těch pár mhz dotaktuješ, ne ? Ideální upgrade abys dorovnal a vydržel pár let je totiž osmijádro :-D
Se zen4 bych nepočítal dřív jak za dva roky. Záleží kolikrát intel odloží ty avizované "naduben" cpu.

Já vydržel s 2600K do února ale tam už toho bylo víc, nepodpora nvme (pořešil sem upraveným biosem) pcie expres jenom 2.0 (kdybych měl 3770K tak ten umí už 3.0, ten stál tehdy 3500 což sem nedal). Ale i tak 9let cca...:D
Tobě tam teoreticky nic zásadního nechybí krom té rychlosti.

Njn, to jsem bohuzel udelal ja. Ikdyz nebylo to u me jen o hrani, procak jsem nejakou dobu vyuzil i na praci. Momentalne hraju na tom i7-6700+GTX1080 a vedle mi lezi nevyuzivane PC s 3800X bez graficke karty, ta tam mela prijit v zari hned po vydani a nemam nic dodnes. :-/

Tak Kacko je preci jen trochu vykonejsi nez co mam ja a pokud se ti to podari nataktovat, tak to treba bude lepsi, ale i tak si myslim, ze zjistis, ze je ten novy procak taky potreba.