Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade I7 6700 na I7 9700(možná I9)

Dobrý den,
momentálně jsou na CZC slevy na procesory. Vlastním i7 6700K a nové I7 už mají 8 jader, proto přemýšlím, jestli by se nevyplatilo investovat do budoucna do tohoto procesoru, do budoucna už nebudou k prodeji a už bych dokoupil jen grafickou kartu. Nejspíš bych vzal variantu bez grafického čipu. s I9 si nejsem jistý.
I7 6700k
GTX 1070
16GB DDR4

Jestli to chceš měnit kvůli her, tak je to zbytečnost, ten procesor je ještě dostačující. Mám 6600K a dokáže nakrmit GTX 1660Ti. Buď bych to nechal dožít, nebo prodat a koupit něco výrazně lepšího.

Potencial nema zadny, pouzivat to ale stale jde.

Tady spis pujde o to, ze lidi kteri si koupili i7-6700 (4C/8T) velmi pravdepodobne v dobe, kdy stejne parametry nabizi i3-10100, uz maji upgradovano na neco noveho. Jiste vyplati se o neco vic Ryzeny, to je jedno, hlavni je, ze uz je vetsinou maji. Tech majitelu i7 Skylake, kteri na tom jednou dodnes, uz moc nebude. Naopak slabsi ve sve dobe mnohem mainstreamovejsi i5-6500 uz je davno za zenitem a ta potreba to vymenit uz byla pred dvema lety minimalne.

Jeste jednou, panove pred tebou to pochopili a namitli, ze si mysli neco jineho, ok, ale ty jsi muj komentar cetl myslenkama jinde.

Slo mi o to, ze v dobe, kdy byl aktualni i7-6700 si ho koupili spis movitejsi zakaznici, nebyl to uplne levny procesor. A u tech samych bych predpokladal, ze nemaji problem si koupit zase lepsi vykonejsi aktualni procesor. Naopak ti, kteri maji ty jeste horsi procesory, jak sam pises, ti nebudou chtit dat sve drahocenne penize za novy procesor driv, nez-li to nebudou nezbytne potrebovat. Proto bych ocekaval, ze dnes budou mit lidi bud opravdu stare brecky nebo naopak vykonejsi procesory nez-li je ten, o kterem je debata. :-)

Je to logicka uvaha ale hodne kulha. Nemam problem si koupit jiny procesor, ale musim mit k tomu duvody. Ale ty zatim nejsou. Vsechno co vydavaji cpu v pohode stiha, gpu zatim take. Upgready chapu, ale musi mit nejaky smysl. Na co mne bude vykon, kdyz jej nemam kde vyuzit?

Pro oba: Hrajete PC hry?

Pokud ano, co mate za grafiku?

Podle meho uz i7-6700 nemuze na highend Turingu a Ampere dostacovat.

Ja mam na i7-6700 grafiku GTX1080 a vidim u her, ze vytizeni grafiky a procesoru je vetsinou v rovnovaze. Lepsi grafiky uz proste potrebuji lepsi procesor.

Tak já mám taky i7-6700 sice i7-6700k ale mám gtx 1080 ti a zatím v pohodě. A tedka jdu na rtx 3080, ale jedu na 1440p tam už takový rozdíl moc nebude, samozžejmě že nový i7 nebo i9 ba dokonce amd by bylo lepší, ale zřejmě počkám na zen4, ještě uvidím, i když kdo ví to bych mohl čekat pořád, ta technika jde tak dopředu, že letos koupíš a příšti rok máš stré pc.
Nehledně na to, že je to 4 jádro fyzicky.

Njn, to jsem bohuzel udelal ja. Ikdyz nebylo to u me jen o hrani, procak jsem nejakou dobu vyuzil i na praci. Momentalne hraju na tom i7-6700+GTX1080 a vedle mi lezi nevyuzivane PC s 3800X bez graficke karty, ta tam mela prijit v zari hned po vydani a nemam nic dodnes. :-/

Tak Kacko je preci jen trochu vykonejsi nez co mam ja a pokud se ti to podari nataktovat, tak to treba bude lepsi, ale i tak si myslim, ze zjistis, ze je ten novy procak taky potreba.