Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíjecí kabel k telefonu - vadí délka?

Zdravím, mám telefon nubia a k němu nabíječku pokud se nepletu usb-c. Potřebuji nový kabel, protože jsem ten stávající usmažil (do něčeho namočil a zahřál se a nefunguje). A tak přemýšlím jaký. Vadí něčemu délka? Hodil by se mi 3 metrwový, ale nebude to hůře nabíjet? Předem děkuji za radu.

Muze a nemusi. Vodic ze stejneho materialu bude mit umerne vetsi odpor. Takze solidni vyrobce u 5m kabelu je tlacen pouzit kvalitni matros'.

Zalezi na celkovem odporu. Ten je tvoren i odporem kabel-konektor a konektor-druhy konektor. Muze se stat, ze pokud se bavime o jednotkach metru, na odporu samotnych delkovych vodicu nesejde a odpor je prevazne odporem spoje na konektor a spoje-zarizeni. Pokud nejde o cinske kabely z aliexpresu

Hint: problem odporu na konektor-zarizeni na USB-C nejspise nebude takovy problem, jelikoz pouziva 4 piny pro zem a 4 piny pro napajeni. na microUSB to je zoufale.

Blbé je, že z tloušťky kabelu moc vyvozovat nejde. Podstatný je průřez mědi.
Viz. tenhle obrázek ze srovnávačky startovacích kabelů kvalitního výrobce vs supermarket:
[91656-untitled-jpg]

A pod izolaci nevidíš. Takže jedinou obranou je kupovat takový, kde výrobce slibuje potřebný proud a pokud to nejde, tak bez milosti vracet.