Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabíjecí kabel k telefonu - vadí délka?

Zdravím, mám telefon nubia a k němu nabíječku pokud se nepletu usb-c. Potřebuji nový kabel, protože jsem ten stávající usmažil (do něčeho namočil a zahřál se a nefunguje). A tak přemýšlím jaký. Vadí něčemu délka? Hodil by se mi 3 metrwový, ale nebude to hůře nabíjet? Předem děkuji za radu.

Blbé je, že z tloušťky kabelu moc vyvozovat nejde. Podstatný je průřez mědi.
Viz. tenhle obrázek ze srovnávačky startovacích kabelů kvalitního výrobce vs supermarket:
[91656-untitled-jpg]

A pod izolaci nevidíš. Takže jedinou obranou je kupovat takový, kde výrobce slibuje potřebný proud a pokud to nejde, tak bez milosti vracet.