Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyplatí se koupit už složený pc nebo si to nechat postavit?

Ahoj,
bratr si chce za měsíc koupit svůj první PC. Odůvodňuje to před rodiči online výukou, ale ani oni nejsou úplně blbí a tak je jasné že na tom chce i hrát. Rozpočet má tak 18 000, ale to se k tomu musí počítat i nějaký monitor. Je mu 15 a určitě to není žádný náročný uživatel. Když bude hrát, tak ostatní appky v task manageru vypne. Nemusí ani hrát na max detaily, ale aby to i nějal vypadalo. Hry chce samozřejmě hrát ty nejnovější.
Chci se zeptat, má smysl kupovat v tuto dobu vůbec PC nebo jsou ceny ať už kvůli koroně nebo tím, že za chvíli jsou Vánoce přemrštěné?
A vyplatí se koupit nějakou předem složenou sestavu (např: https://www.czc.cz/czc-pc-squire-gc209/289166a/produkt) nebo si za pomocí vás tady na pc poradně nechat něco postavit?
Díky

Mohl by mi teda někdo pomoct sestavit to PC? Něco jsem zkusil, dal jsem to do nového tématu (nevěděl jsem, že to tu máte tak, že doplním tento příspěvek a on zase skočí nahoru) no a asi to nic moc nebylo :D Měl jsem to naflákaný za pár minut a dostalo to hned hejt. Strop je asi těch 16 000 bez monitoru. Díky