Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Základní deska pro Ryzen 5

Zdravím přátelé :D
Rozhodl jsem se, že si koupím nový procesor, a to konkrétně nejvíce mainstream ryzen 5 3600, který je cca 2x rychlejší než moje stará i5-7500. Otázka zní, jakou základní desku vybrat? Na internetu totiž doslova každý radí něco jiného. Rozpočet mám stanovený zhruba na 8000 :.(, takže chipset bych viděl na B450 (B550 pokud vím nabízí navíc především PCIe4 což není něco po čem bych toužil). Od desky dále vyžaduji nějaké obstojné chlazení chipsetu i VRM, jeden slot pro grafickou kartu, 4 sloty pro RAMky, podporu minimálně PCIe 3, slot pro M.2. SSD, nějaký svižný WiFi řadič a nějaké ty konektory (vyloženě hodně usb nepotřebuju). Prostě hledám základovku s nejlepším vybavením do 3000Kč. Zatím jsem se koukal po modelech jako je Asus TUF, nebo třeba ASRock steel legend, pokud bych chtěl vyloženě utrácet tak i MSI B450 Tomahawk ale za tu cenu už by se asi dala pořídit spíše deska s B550. A nebo ne? Díky za odpovědi. Ps: jako Vánoční stromek to svítit nemusí:-).

Specifikace mojí momentální bedny

zdroj: produkt
grafika: produkt
RAMky: 4x produkt
****(vím že jsou shit, mám je střelit a koupit třeba Corsair 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance LPX?? :-D)****

Chladič: produkt
Starý PCU a MB : produkt ___ produkt
Disky: produkt __________ produkt

Ja som synovy skladal komp(niekedy jun-jul) a kúpil dosku MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI. To wifi tam bolo nechcený bonus(bola vtedy za dobrú cenu a tu mi jasne dali najavo, že wifi je somarina). Ale keď už som to mal doma aj s wifi, tak som sa ani nenamahal ťahať k PC kabel a isiel som rovno cez wifi. Neviem koľko presne, ale asi Max 10min po inštalácii WIN som k tomu ten kábel ťahal a tie zadné anténky putovali do krabice od dosky a na povalu k ostatným krabiciam. A ak máš aj teraz USB wifi, tak zbytočne doplácať za dosku s wifi.