Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s preinštalovaním Windows 7 na Windows 10

Dobrý deň. Poprosil by som o radu pri inštalácií Windows 10. Môj problém nastal keď som sa pokúsil na mojom starom notebooku preinštalovať Windows 7 na Windows 10. PC som dal obnoviť na továrenské nastavenia a následne sa mal systém preinštalovať na Windows 10. Inštalácia prebehla v poriadku ale so spustením to už také jednoduché nebolo. Po zobrazení loga Windows sa obrazovka zasekla na "Moment". Keď sa aj po 2 hodinách nič nedialo, rozhodol som sa vyhľadať nejaké rady na internete. Vyskúšal som všetko od odpojenia všetkých zariadení ako myš, USB a napájanie až po automatickú diagnózu problémov, reštart PC, odinštalovanie aktualizácií a prepnutie do núdzového režimu. Nič však nepomohlo. Zmenilo sa jedine to, že počítač sa nedostal ani do fázy "Moment" a zasekol sa na tmavej obrazovke kde sa dalo hýbať iba s kurzorom. Jedná sa o notebook Asus X53U. Pc má 2GB RAM a cca 312GB HDD. Nebude problém v tom? Pamäť RAM sa chystám zvýšiť na 8GB a úložisko HDD vymeniť za SSD. Za každú radu Vám vopred ďakujem.

Pokusím se ti to rozmluvit.

Dvoujádrový procesor AMD E450 (1.6GHz); 2GB RAM (DDR3, 1.65GHz); 15.6" WXGA (1366x768 bodů) displej; 320GB HDD

Nech na tom dožít Windows 7. Nechápu, co si slibuješ od přechodu na Windows 10? Ověřil sis, jestli existují ovladače?

Dokoupení RAM a SSD jsou vyhozené peníze, notebook má jenom dvoujádrový procesor. Pokud ti výkon a rychlost nestačí (což se nedivím), doporučuju nákup nového notebooku než oživovat tuhle zdechlinu.

Od toho PC neočakávam žiadny super výkon, chcel by som ho mať len ako záložný PC kde sa budú dať prehliadať nejaké webové stránky prípadne napísať email bez sekania. Pre prechod na Windows 10 som sa rozhodol len kvôli tomu že pre Windows 7 sa ukončila podpora a Windows 10 ponúka viac funkcií.

Len tým, že som obnovil PC na továrenské nastavenia neviem sa tam dostať na internet a stiahnuť ich. Nikdy ma nepustí ďalej ako na stránku "Moment" ,tu to vždy zamrzne. Tie ovládače sa sťahujú až po nainštalovaní Windows alebo pred ?

Musíš je stáhnout předem na nějakém funkčním PC :-)

Pročs proboha dělal "tovární nastavení" ??? Tíms to zazdil ... na tak slabém NB to nemůže dobře dopadnout a hlavně, NENÍ zapotřebí.

Nainstaluj znova W10 (nejlíp bez připojení k Internetu z předem připravené flešky) a po najetí systému nainstaluj ovladače, počínaje čipsetem (pokud je tam samostatně). Asi budeš muset za někým zajít, kdo se líp orientuje.

Nebo instaluj s připojením na Internet, možná si to samo stáhne aspoň něco. Hlavně NEDĚLEJ tovární nastavení, není to mobil.

No ono to bolo tak že ja som to dal aktualizovať presne takým spôsobom ako je na tej stránke bez obnovenia na továrne nastavenia. Lenže sa stalo to čo som písal hore. Zaseklo sa to na stránke "Moment" a ďalej sa nič nedialo. Keď som poskúšal všetky rady ako na to a nič nepomohlo, až potom som to dal obnoviť na továrenské nastavenia a opakoval som proces aktualizácie na Win 10. Ale znovu sa stalo to, čo aj pred tým, zaseklo sa to na stránke "Moment". Skúšal som tie isté rady ktoré aj v prípade prvého pokusu ale nič.

Jedině možná zkusit starší verzi Win.10 já když vyšly Win.10 tak jsem je na svém PC upgradoval na Win.7,ale když vyšly nové verze tak mě to napsalo,že je problém asi z GK,že to nepůjde.Ale co vím tak hodně lidí má ještě Win.10 1809.Takže můžeš zkusit nějaký starší Win.10.

Ja by som tam nainštaloval Linux.

Win7 je nepodporovany a Win10 bohvie ako bude funkčné či už kvôli HW alebo driverom. ostatne ale najlepšia rada je ten laptop vyhodiť. investovať do toho nemá cenu. To už cena toho jedného SSD by bola vyššia než celá cena laptopu. Navyše repas za takú cenu by bol mnohonásobne výkonnejší. Ten HW je proste tal zastaralý, že je to dnes len prerastená kalkulačka.