Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s preinštalovaním Windows 7 na Windows 10

Dobrý deň. Poprosil by som o radu pri inštalácií Windows 10. Môj problém nastal keď som sa pokúsil na mojom starom notebooku preinštalovať Windows 7 na Windows 10. PC som dal obnoviť na továrenské nastavenia a následne sa mal systém preinštalovať na Windows 10. Inštalácia prebehla v poriadku ale so spustením to už také jednoduché nebolo. Po zobrazení loga Windows sa obrazovka zasekla na "Moment". Keď sa aj po 2 hodinách nič nedialo, rozhodol som sa vyhľadať nejaké rady na internete. Vyskúšal som všetko od odpojenia všetkých zariadení ako myš, USB a napájanie až po automatickú diagnózu problémov, reštart PC, odinštalovanie aktualizácií a prepnutie do núdzového režimu. Nič však nepomohlo. Zmenilo sa jedine to, že počítač sa nedostal ani do fázy "Moment" a zasekol sa na tmavej obrazovke kde sa dalo hýbať iba s kurzorom. Jedná sa o notebook Asus X53U. Pc má 2GB RAM a cca 312GB HDD. Nebude problém v tom? Pamäť RAM sa chystám zvýšiť na 8GB a úložisko HDD vymeniť za SSD. Za každú radu Vám vopred ďakujem.

Ja by som tam nainštaloval Linux.

Win7 je nepodporovany a Win10 bohvie ako bude funkčné či už kvôli HW alebo driverom. ostatne ale najlepšia rada je ten laptop vyhodiť. investovať do toho nemá cenu. To už cena toho jedného SSD by bola vyššia než celá cena laptopu. Navyše repas za takú cenu by bol mnohonásobne výkonnejší. Ten HW je proste tal zastaralý, že je to dnes len prerastená kalkulačka.