Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak zablokovat určité e-maily, aby mi nechodily?

Zdravím všechny. Dostávám často zprávy od holek z erot.stránek, ať klikám na jejich odkazy... Jak se toho zbavit? Nevím, kde přišly na můj e-mail. Mám pc nový půl roku, ty mejly chodí do složky Spam. Na starém pc jsem ten problém neměla... Nevíte, prosím, co s tím? Mám win10, e-mail na centrumu. Ty e-maily od nich mají společnou adresu @cenrum.cz, (ne centrum), jen jména před zavináčem se mění. Díky.

loading...

Vytvoř si na Centrum.cz filtr, který bude obsahovat slovo/slova, která jsou obsažená v těch e-mailech. Samozřejmě tak, aby ti to nevyhazovalo žádoucí poštu. Pak nebude záležet na adrese odesílatele, ale na obsahu předmětu zprávy nebo těla zprávy. Ty maily se většinou obsahově opakují...

PS: Pokud ti to padá do SPAMU, tak proč to řešíš? Funguje to tak, jak to fungovat má.

Si žiadaný občan, Bóoože, čo by sme my ostatní dali za to, aby sme dostávali dennodenne takého maily s rozkošnými odkazmi na erotické, vzrušivé, sexy spoločníčky, samozrejme pri veškerej počestnosti správne prevychovávaných sľušných občanov.

Zkus blokovat nejen cenrum.cz, ale i jpihost.com a *@jpihost.com.Tj.další filtry.A jestli je tam filtrů víc, posuň je na první místa.Pokud to tedy na webu centrum jde, mail tam nemám a tedy nemohu poradit konkrétněji.Ale jestli na PC padají rovnou do složky Spam v poštovním klientovi, tak bych to tak moc neřešil, než Centrum nějak vylepší to filtrování u nich.

To Centrum je nějaký divný. Normálně jsem tam klikl na "Zapomenuté heslo" u mého starého, již dávno nepoužívaného emailu, a vyskočila na mě hláška, ať zadám email, na který jsem zapomněl heslo a pak, že mi na něj posílají odkaz pro obnovu hesla. :-? Nebo kam ho posílají? Proč aspoň nenaznačí, na jaký email to posílají (někdo jich může mít vícero) a proč hvězdičkují vlastní doménu? ::)

[centrum.png]

Četl jsi to celé?

Píšu, že jsem klikl na Zapomenuté heslo u mého starého, již dávno nepoužívaného mailu, což znamená, že ten mail jsem tam asi celý zadal, ne?

Prostě jsem tam dal starý mail a neznám heslo, tak jsem klikl pak na Zapomenuté heslo a viz screeny.

Pokud to chápeš, tak mi vysvětli, na jaký mail mi přijde ten odkaz na obnovení hesla. ;-)

Edit: Pro jistotu ještě upřesním ty screeny.

V prvním screenu jsem zadal mail, na který jsem zapomněl heslo a klikl na "Odeslat". Poté vyskočil druhý screen a tam jsem klikl na "Poslat odkaz" a poté vyskočil zase ten první screen a takhle se to děje pořád dokola.

Si to zkus a uvidíš sám.

V prvním screenu jsem zadal mail, na který jsem zapomněl heslo a klikl na "Odeslat". Poté vyskočil druhý screen a tam jsem klikl na "Poslat odkaz" a poté vyskočil zase ten první screen a takhle se to děje pořád dokola.

Jsi si jistý, že ta "žádost" o heslo z tvého počítače opravdu odešla?
Vliv může mít nastavení prohlížeče, cookies, javascript, doplňky, ap., případně nastavení nějakého pofidérního antiviráku.

Zkus eliminovat tyhle možné vlivy. Prohlížeč zkus spustit v jeho nouzovém režimu.

PS: Na duhou stranu - pokud by ti někdo poslal na adresu toho mailu to nové heslo, tak by ses k němu stejně nedostal (protože neznáš heslo ke schránce). Nemáš na Centrumu nastavené nějaké vícenásobné zabezpečení? Třeba dalším e-mailem nebo mobilním telefonem?

Tak už to "funguje", ale o moc chytřejší z toho nejsem.

Zkusil jsem možnost Zapomenuté heslo ve třech prohlížečích - Chrome, Edge a FF (2x) a všude na mě vyskočila už sice správná hláška s částečně skrytým náhradním mailem, kam poslali odkaz na obnovu hesla. Akorát že pokaždé je to jiný mail a ani jeden z nich neznám. :-D

[Centrum-hl-ky.png]

Tak nevím, co se stalo, ale tipuju, že mail mi smazali kvůli neaktivitě a pak ho někde našel a ukradl nějaký bot, že je svázán s tolika neznámými maily.
Nebo to má Centrum rozbitý, Brtník psal, že Centrum je mrtvola, což nevím, co tím myslel, ale možná právě tohle. :-D

P.S.: A furt nechápu, proč si vyhvězdičkovávají vlastní doménu, když je jasné, že je to centrum.cz. ::)

Jsem si teď založil na Centrum email a filtr mi tam normálně funguje.
Poslal jsem si ze Seznamu několik mailů a nic nepřišlo, pak odblokoval, znovu poslal a přišly všechny.

[Centrum-filtr.png]

Edit: Tak jsem zkusil i ty filtry s podmínkami a fungují taky.

Zkus to ještě v jiném prohlížeči a pokud by to tam fungovalo, tak promazat prohlížeč.

Pokud by ani to nezabralo, tak ještě bych zkusil povypínat antiviry, co máš plus nějaké další ochrany, jestli máš,
protože to asi něco blokuje, že ty filtry nefungují.

Napadlo mě, jestli adresa cenrum.cz není s nějakým znakem z Unicode který vypadá podobně, ale má jiný číselný kód.
Zkus zkopírovat adresu rovnou z mailu a vložit ji do vytvářeného filtru místo vypisování.

Napsala jsem správci e-mailu, toto mi odepsal: ...pokud se řadí nevyžádaná pošta správně do složky spam koš, jedná se o korektní fungování schránky. Tyto e-maily lze pouze globálně eliminovat podle pravidla "pokud je e-mail spam, zprávu zahoď", což lze nastavit ve filtrech v rámci nastavení schránky, oddíl "personalizace". Vystavujete se však při zapnutí tohoto filtru tomu, že veškerý obsah spam koše bude zahazován, spolu se zprávami, které jsou jako spam sice označeny, ale jedná se o vyžádanou poštu. Děkujeme za pochopení..." Zkusím ještě znovu vytvořit filtr a tu adresu tam zkopírovat.

Neuvěřitelné. :-?

No, pokud tam tedy mají nějaké vlastní pravidlo, že ze spam složky to smazat nejde (protože podle nich není třeba) a přesto chceš, aby se to samo mazalo, tak bych zkusil to vyndat ze spamu (označit že není spam) a pak otestovat, jestli třeba pak nezačne ten filtr už fungovat.

Edit: Tak jsem to teď vyzkoušel a filtr mi to maže i když jsem označil příchozí mail za spam. Takže to funguje normálně a budeš mít někde nějaký problém jen ty, proč ti to nejde.

V jiném prohlížeči to taky nefunguje?
A co jiná doména, třeba seznam.cz, na ten taky filtr nefunguje?

Pokud chodí z jedné domény, ze které normální pošta nechodí, neni to problém. Prostě se dá pravidlo, pokud je odesílatel cenrum.cz a je vyřešeno. Osobně mám takto zhruba dvě desítky pravidel, aby se mi normální pošta netopila mezi spamy od alzy a dalších prodejců, kteří mají pocit, že mi musí posílat novinky 2x denně. Je zajímavé, že se to nedaří nastavit. Toto by vůbec nemělo záviset na počítači, to se chroustá někde na serverech centrumu, v počítači se na to člověk jen kouká, ať už ve webovém rozhraní nebo nějakým poštovním klientem (možná by mohl být problém v tom poštovním klientovi).