Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AP/Router do domácnosti

Ahoj, jaký se dneska vyplatí koupit v podstatě AP s velkým pokrytím a 2.4 a 5 GHz Wifi? Cca před 2-3 lety jsem si kupoval tp-link archer C1200 a byl jsem s ním velmi spokojen, ale za tu dobu určitě nastala velká proměna na trhu...a dneska už se určitě najdou lepší modely...jaké AP by jste mi doporučili dneska v ceně do 1,8k? Děkuji za tipy.

Asi jsem to nenapsal dostatečně....ale nyní už jsem obyvatelem nové domácnosti, kde je nějaký starý kepl, který se musí 10x denně vytahovat ze zásuvky, aby se mohlo dostat všech 6 připojených zařízení na internet...

cili to te omezuje v downloadu, pripadne zaplaceny tarif, tam si asi nepolepsis. ale pada to.

jsem na to koukal, ac80 ma asi(?) 2jadrovy cpu za 1500.
ax10 ma 3jadrovy cpu za 1700 s casem perspektivnejsim ax=wifi 6.
asi bych si hodil korunou.

Zasadni, nebo vyznamna zmena probehla hlavne prichodem "Wi-fi 6" ktery se stane velmi rychle standartem.
Jestli mate doma hodne zarizeni, a chces zustat u stejne znacky, tak Archer C80 s podporu MU-MIMO nemusi byt nejhorsi volba.
(ale jestli vsichni chodi na internet ktery nema dostatecnou rychlost tak to router nezachrani. Ovsem v mistnim sdileni / local, ma MU-MIMO pro vice uzivatelu sve vyhody).