Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mini PC do televize

Ahoj, obracím se na vás zkušenější uživatele s dotazem a radou.

Mám televizi LG B9 a sháním nějaké levné a pohodlné (PC) řešení do televize. Primárné použití je pohodlné prohlížení internetu, internetové bankovnictví, stahování filmů na flash disk (pro sestru), v televizi je sice vestavěný prohlížeč ale ten je nepoužitelný (nejde stahovat, internetové bankovnictví nefunguje kvůli chybějící Jave, špatné kódování pro českou klávesnici).

Díval jsem se na Intel NUC ale to je od 6.000 Kč výš bez disku a RAM, dále jsem se díval na chromecast, ale u něho nevím jak funguje stahování na flash disk a s Rasbery Pi nemám zkušenosti. Předem děkuji

Není problém to najít tady... https://www.aliexpress.com/item/4000309558063.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dmjfIqC . Jenomže já to kupoval před prázdninami a abych to měl co nejdříve doma a nemusel řešit clo a DPH, připlatil jsem 150Kč a nechal si to poslat z Francie (ted koukám pouze z Číny) ... a došlo to snad za 10 dnů ... šlape spolehlivě. 8-)

P.S.: Bral jsem s těmi 2GB RAM a 16GB paměti. A kdybys chtěl nákup podobně jako já z EU, je jich v nabídce požehnaně. I s lepšími parametry.

Podle mě je pro tento účel Raspberrypi jako dělané. Internetové bankovnictví jsem tam sice nezkoušel, ale nevidím důvod, proč by tam nefungovalo. Jsou tam "normální" prohlížeče, mozila, opera, chrome a řada dalších. Bude snad prý i edge, i když nevím, kdo by si něco takového dobreovolně instaloval. Pokud to banka nějak nesabotuje, neni důvod, aby to nešlo (kdysi mi někdo říkal, že mu v linuxu nejde IB české spořitelny, já třeba s fio nemám problém).
Nepočítám-li cestu s win-ce (pro tyto účely je snad dokonce zadarmo) tak asi jediným takovým problémem by mohl být nezvyk s linuxem, ale neni to zas takový problém. Případně se dá nainstalovat jako dual boot ten linux (on se jmenuje raspbian, jako debian pro raspberry) spolu s kodi, ale jestli to má sloužit jako počítač, tak bych snad ani kodi neinstaloval.
Navíc raspberry má narozdíl od jednoúčelových řešení výhodu v rozsáhlé komunitě uživatelů, takže je na internetu bezpočet návodů jak začít, jak vyřešit to či ono, teda většina jich je v angličtině, v češtině jsou jen naprosté základy. A také je to univerzální nástroj.

Jen tak náhodou při hledání něčeho jiného jsem narazil na toto: https://rpishop.cz/multimedialni-centra/3145-zonepi-htpc-komplet-s-rpi-4b2gb-a-rpi-tv-hat-galaxy.html
Nevím nakolik je to hotové a nakolik se počítá s DoDo (Dodělej Doma), vzhledem k tomu, že jsem něco podobného postavil (v zásadě hw konfigurace až na detaily stejná), tak vím, že největší práci dala instalace sw a konfigurace Libreelec (a potom přijít na to, jak naladit kanály). Jinak cena asi vyjde podobně. Ale to je spíš místo settopboxu než jako počítač k televizi (musel by se doinstalovat raspbian, v libreelec jsou možnosti dost omezené). Na settopbox to ale zase dost dlouho nabíhá (1-2 minuty) a po tu dobu neni obraz na analogovém výstupu (k současné televizi to nevadí, na hdmi se zobrazuje průběh bootování, ale já to mám ke staré krychli a je to trochu stresující).