Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mikrotik - blokování některých PC v LAN

Mám síť LAN 192.168.88.0/24.
Kromě toho na wifi provozuji síť pro hosty, 192.168.5.0/24, a mám nastaveno, aby hosté neviděli do LAN

[91787-hoste-png]

Je u nás vnučka a zprovoznil jsem jí jeden náš starší/záložní PC (s vlastním omezeným účtem) a chci tomuto účtu za všech okolností zabránit v přístupu do ostatních PC v síti. IP tohoto PC je 192.168.88.204, IP těch ostatních PC např. ...201, 202, 203. Zkoušel jsem použít reject jako u wifi, source 192.168.88.204 (ten nový PC), jako destination jsem zkoušel zadávat 192.168.88.201 (konkrétní PC), 192.168.88.0/24 (celá LAN), !192.168.88.204 (vše kromě jejího PC), jako outgoing interface !gateway... ale z toho jejího PC se prostě pořád dokážu třeba na svůj PC dostat (s uvedením hesla).

Jedná se mi nejen o "její činnost", ale případně i o činnost malware, které by tam mohla případně z internetu natahat. Že takový malware bude nějaké heslo ignorovat a rozleze se mi po síti.

Ten PC je s W10/Pro/64, asi 3-4 roky neaktualizovaný (a aktualizaci neplánuji).

Půjde to blokování nějak v rámci LAN nastavit?

Díky.

Pokial je pc pripojene na hlupy switch tak to bohuzial nepojde.
Hlupy switch posle totizto packet priamo na to pc a obide MT ako branu, kedze komunikuje na L2 vrstve a vie kam ma poslat packet.
Musel by si mat aj zvysok siete "smart", nielen branu.

To snad nemám, router mi nastavoval fleg, vzdálený přístup je zakázaný. Ale mám zapnuté sdílení adresářů (já ze svého PC vidím vše, manželka ne), pochopitelně s hesly. A netuším, zda nějaký malware (stažený třeba z www stránek) pro průnik do jiného PC opravdu potřebuje heslo nebo to dokáže obejít. Proto jsem se ptal… a protože tomu moc nerozumím :)