Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mikrotik - blokování některých PC v LAN

Mám síť LAN 192.168.88.0/24.
Kromě toho na wifi provozuji síť pro hosty, 192.168.5.0/24, a mám nastaveno, aby hosté neviděli do LAN

[91787-hoste-png]

Je u nás vnučka a zprovoznil jsem jí jeden náš starší/záložní PC (s vlastním omezeným účtem) a chci tomuto účtu za všech okolností zabránit v přístupu do ostatních PC v síti. IP tohoto PC je 192.168.88.204, IP těch ostatních PC např. ...201, 202, 203. Zkoušel jsem použít reject jako u wifi, source 192.168.88.204 (ten nový PC), jako destination jsem zkoušel zadávat 192.168.88.201 (konkrétní PC), 192.168.88.0/24 (celá LAN), !192.168.88.204 (vše kromě jejího PC), jako outgoing interface !gateway... ale z toho jejího PC se prostě pořád dokážu třeba na svůj PC dostat (s uvedením hesla).

Jedná se mi nejen o "její činnost", ale případně i o činnost malware, které by tam mohla případně z internetu natahat. Že takový malware bude nějaké heslo ignorovat a rozleze se mi po síti.

Ten PC je s W10/Pro/64, asi 3-4 roky neaktualizovaný (a aktualizaci neplánuji).

Půjde to blokování nějak v rámci LAN nastavit?

Díky.

To snad nemám, router mi nastavoval fleg, vzdálený přístup je zakázaný. Ale mám zapnuté sdílení adresářů (já ze svého PC vidím vše, manželka ne), pochopitelně s hesly. A netuším, zda nějaký malware (stažený třeba z www stránek) pro průnik do jiného PC opravdu potřebuje heslo nebo to dokáže obejít. Proto jsem se ptal… a protože tomu moc nerozumím :)