Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows XP - Setup did not find any hard disk drives installed in your computer

Dobrý den,

Chtěl jsem naistalovat Windows XP pomocí QEMU

Postupoval jsem podle tohoto návodu.

I když je to návod na linux, instalačka naběhla, ale při jejím spuštění to vyhodilo chybu.

Hledal jsem a problém se očividně týká ryze windows xp a způsobuje to sata mode.

Je to však bezpečné měnit, jestli to teda vůbec jde (Mám SSD)? Nebo to lze vyřešit jinak?

Prosím o radu

Děkuji

PS. Virtual Box nemůžu používat, protože očividně nefunguje správně na Windows 10 Insider Preview

Kde berieš tieto JPP babské povídačky o nejakej čiastočnej obnove? Akurát tak sprzníš celý systém, že nenabehne už nikdy viac.

Vždy, ale vždy sa robí najprv Image, komplet bitová záloha vyladeného systému pod RAM (nie Live) pri uspatých dátach na aktívnom a primárnom oddiele pevného disku a to šikovným, plateným SW z radov profi backupper, ktorý v snahe-snaživej "zazáloží" bit po bite cakumpak sektory počnúc nultým sektorom a metadátami niekam bokom.

Obnova z takejto vyladenej zálohy zaručí vyriešenie každého SW problému a ak je backupper v 21.storočí odborne vyvinutý šikulkami programátormi s rýchlym algoritnom, dokáže aj pri výmene HW, ZD, Biosu za iný, vykonať obnovu so zálohy systémových oddielov (nemusí sa jednať echt o Klon celého disku, sector-by-sector) do pôvodného stavu za pár minút, pri flešovom pevnom SSD-čku max. do 5 min a pri ložiskách hdd do 20 min. v prípade, ak beriem suma sumárum cca 20GiB na systémovom oddiele spolu s nainštalovanými obslužnými SW balíkmi do samotného OS.

Ešte nikto na svete nič lepšie nevymyslel.

Psal jsi, že VB "očividně nefunguje správně na Windows insider"
Tohle tvrzení je nepravdivé. Pokud by tomu tak bylo a byl by to obecný problém, měl bys o tom informaci na stránkách VB a ten by tě při instalaci varoval, že nebude fungovat.
Nic takového se neděje, takže VB nefunguje očividně na tvém počítači a tvé instalaci Windows.