Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace driverů pro HP T250

Zdravím.
Nemáte někdo zkušenost, jak nainstalovat drivery pro plotr ( tiskne na papír z role A1 ) T250? Připojení přes ethernet.
Jsou ke stažení pouze ovladače v4.
Na 2 PC oba win10, vedle sebe to zatím dopadlo takto:
Na starším ( 2016 ), se to "povedlo" nainstalovat, ale netiskne. Když pošlu zkušební stránku, zatížení CPU vyskočí na 100%, v seznamu úloh je okamžitě, že se tisková úloha odstraňuje. Jenže se neodstraní. Zatížení CPU pořád kolem 99,5% až do restartu.
Na novějším pc to prodejce ploteru dokázal jaksi nainstalovat. Jenže nelze vybrat Custom formát papíru. To je pro geometry důležité. Někdy tisknou mapu výšky A1 a dělky 2m. Bez této možnosti je plotr na vyhození.
Ke staršímu se prodejce plotru vyjádřil, že je špatná instalace windows. Takže v pátek 27.11. nová instalace win10+ ovladače z základní desky z cd Asus Z170P. Znovu staženy ovladače z webu HP. Znovu stejný výsledek. Pro jistotu aktualizovám BIOS základní desky. Stále stejný výsledek.
Technické podpora HP dělá po 2 telefonátech mrtvého brouka. Vlastně jsme jen zjistili, že mají home office. Během hovoru jim tam řve dítě. Vykládali, že založili případ, ale nějaké číslo, které chodí do mailu, nedorazilo.
Máte někdo nápad, jak dál?

Zdravím.
Po lítání z práce do práce si dovolím doplnit něco k otázce.
Z pohledu geometra:
po letech úspěšného užívání plotteru T120 tento mehanicky zkolaboval a nelze opravit za rozumnou cenu. Byla jim nabídnuta T250. Je to novinka stará prý několik měsíců viz třeba https://plotry.heureka.cz/hp-designjet-t250/specifikace/#section

Poslední Ovladač verze 4 je ze září 2020. Je ke stažení zde: https://support.hp.com/cz-cs/drivers/selfservice/hp-designjet-t250-printer/38030052
První položka je ovladač. kompletní balík má 1015 MB. Stažený sw má název HP_DesignJet_and_PageWide_XL_Installer_SPRK.exe Je to balík asi 5 sw i pro tisk přes internet a dalších chujovin.

Je pátek. Tedy týden po akci. Z HP podpory se nikdo neozval.

edit. tragedie je, že k tak drahému krámu HP nedodává CD s ovladačem.