Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlost RAM - 3. slot osazen a problem

Ahoj, měl bych jeden dotaz. Mám tuto základní desku: ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD B450. Doteď jsem v ní měl osazené dvě HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200. Obě běžely rychlosti 3200 MHz. Dneska jsem koupil ještě třetí RAM, totožnou. Po zapojení a zapnutí PC... crash. Počítač se neustale restartoval a hlásil/pípal chybu. V biosu jsem tedy nastavil rychlost u RAM na AUTO a PC běží normálně, akorat rychlost těch ramek je jen 2400 MHz. Deska podporuje max kolem 3500 MHz, alespon tak to uvadí výrobce. Proč mi počítač nezvladne rozjet ramky na jejich max. rychlost ? Díky

Proč mi počítač nezvladne rozjet ramky na jejich max. rychlost ?

Protože nevíš nebo ignoruješ.
Ramky ovládá procesor. Deska umí až 3500 mhz ale ne že tam ty ramky nacpeš dle libosti.
Tady je tabulka s dosaženými rychlostmi pro 2/4 ramky dle typu procesoru.

https://www.asrock.com/MB/AMD/B450%20Pro4%20R2.0/index.us.asp#Specification
bude to +- platit i pro asus, ramky řídí procesor.

Prostě tu třetí ramku vrať. Nejjednodušší bude ty 2*8 prodat akoupit 2*16 jinak se rychlost asi sníží.

Single rank (SR) a dual rank (DR) v tabulce je už taková vyšší dívčí tím se nezatěžuj.