Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 CPU ve správci úloh na 100%, spotřeba ve HW monitoru taky

Čaute, mám problém, ale bohužel nevím, kdy mi to začalo dělat. Od určité doby, budou to tak 2 týdny, mi začal procesor v PC běžet na 100%, alespoň ve správci úloh. Chvíli jsem to neřešil, ale potom jsem si všiml, že v HW monitoru je využití CPU v podstatě nulové, ale pro změnu procesor žere jako by byl v zátěži. Takže v podstatě pořád topí a zbytečně mi vytáčí větráky ve skříni.

Projel jsem pc od virů přes malwarebytes, nic nenašel
přeinstaloval/aktualizoval jsem všechny ovladače, nepomohlo
vypl jsem všechny programy, které se spouští při zapnutí Windowsu, nepomohlo
odinstaloval nějaké aplikace, které jsem si myslel, že by mohly dělat problém, nepomohlo
odinstaloval poslední kumulativní aktualizaci, nepomohlo
zkusil pc pustit v nouzovém režimu, tam je cpu taky vytížené na 100%, což je dost divné
pustil jsem na pc sfc /scannow (To něco našlo a opravilo) a chkdsk/r (To neudělalo vůbec nic)

Mám tuto edici Windowsu:
Edice Windows 10 Pro
Verze 20H2
Datum instalace 19.‎06.‎2020
Build operačního systému 19042.662
Výkon Windows Feature Experience Pack 120.2212.551.0

Nevíte někdo prosím, co by s tím mohlo být? Nechce se mi přeinstalovávat Windows.. Přiložím screen, aby bylo vidět, co se děje.

Desinu môžeš beznádejne "projíždet" mololochmi z radov AV, je to márne.

Proces svchost je zákerná, sofistikovaná sviňa s desiatkami hosťujúcich procesov na pozadí. (Defender nevynímajúc z celku špicľovania na pozadí s kontrolou dát)

V Plánovači úloh sa dá 50% odstaviť, ale napríklad Orchestrator, WU, BITS, Appraiser, Ceip, Telemetriu či ostatné úlohy na pozadí nie sú určené pre lamy, bažných užívateľov so základnými znalosťami o Windows.

Desina ak zistí, že nie je záplatovaná, sa chová ako utrhnutá,besná svi§a z reťaze, ani sa smutnému človíčkovi sladko do RAM či hiberfile neuspí, furt číha na absorpciu záplat, odoslanie šifrovaných 64kb súborov typu cookies po spriateľných serveroch večne sňoriacich na portoch 80, 443 a spol.

Chce to dôkladne sa oboznámiť s W10 a ich tajomstvami, ale dá sa ukočíravať do podoby, aby CPU sedel na 0-1% s menej ako 25% RAM z celku.

človíčku nešťastná, nechaj OS nejakú chvíľu, cca 20 minút ustáliť, usadiť, záplatovať, ak vieš o čo sa jedná v prípade WU, prebehnúť veškeré kontroly naplánované na pozadí (najmä ak máš ložisko pevného hdd v prípade defragmentácie sektorov), potom spokojne čuč na ustálené CPU.

jo. jenže jsi ukazoval screeny, kde ti činné procesy braly 100%.

si v tom trochu ukliď, když chceš sledovat vytížení cpu - proč ti bezcenný sloupec bez údajů zabere 70% šířky okna? a ani se neptám, proč není zobrazený sloupec s cestou na disk, proto rovnou doporučuju process explorer.

ježíš, von neumí alt+printscreen, no von neumí alt+printscreen - já se pos...

Tak jsem udělal screeny z procesů a ty aplikace se dost mění. Teď tam ale bylo nejvíce vytížení právě u správce úloh. A schválně jsem vypl všechny aplikace navíc.
Nataktovaný procesor jsem vrátil do původní podoby a podíval se na to řízení spotřeby. Měl jsem tam ryzen Balanced, u kterého byl minimální stav procesoru 90%. Přehodil jsem to na úsporný režim, potom i na rovnováhu a díval se na ty minimální stavy procesoru, které měly 5% a ani po restartu se nic nezměnilo.

Ještě jsem kvůli BlueStacks (HyperV) zapínal funkce Hyper-V, platformu hypervisoru Windows a platformu pro virtuáílní počítače. To už jsem ale taky zkoušel vypnout a nepomohlo.

Jestli jsi si jisty, ze tam nemas viry, tak bych rekl, ze jedine dalsi vysvetleni je nejaky problem v soucasne verzi Windows 20H2. Ja ji nainstalovanou nemam, tak s tim moc nemohu slouzit, ale vim, ze kamos nadaval, ze mu to rozjebalo PC.

správce úloh má nesmyslně vysoké vytížení. ale kdyby byl zavirovaný, měl byto oznámit ten zbytečný bitdefender. můžeš pro kontrolu zkusit nějaké "boot antivir cd".
je možné, že se mrchosoft pokouší opravovat nefunkčnost svého task scheduleru a dopadá to jako obvykle.
asi nezálohuješ, čili edici windows nejspíš nepůjde vrátit zpět. viděl bych to na novou instalaci.

a konečně se naučit sejmout normální screen okna.

Zálohuju si akorát soubory, ale ne Windows jako takový. A jestli ti vadí, jak dělám screeny, tak mě to mrzí, ale mám dva monitory a tvůj božský způsob mi udělá screen obou obrazovek a navíc se uloží přímo na OneDrive. Já si to radši udělám podle sebe a uložím v jakém formátu chci a na jaké místo chci :) Nejsem úplný dement. Miluju takové lidi na těch poradnách.

Konkrétně mistr lední brtník je v tom odborník snad v každém vlákně této poradny, které jsem viděl. A ne jenom teď, ale v průběhu několik let. Kdyby tady fungovala nějaká administrace, tak už by ten jeho účet dávno neexistoval. Musíte mít tu potřebu jebat do maličkostí místo toho, aby jste poradili? Dělá vám to dobře? Potom se nějaký neznalý člověk na něco zeptá a vy ho tu udupete. Už ho vidím, jak se jde zeptat znovu.

pokud máš komplexy, nauč se sejmout aktuální okno alt+printscreen, místo jen tupého printscreen.
mrchosoft ti ve w10 zkomplikoval život, když podle bílého záhlaví okna nepoznáš které je vlastně aktivní, ale máš jeho w10 logo v avataru, tak se ho nauč ovládat.
potom budeš stejně dobrý jako já, okno ve schránce nemusíš nijak ořezávat, libovolným malováním si to uložíš kam chceš a nebudeš působit jako prvňáček.

ale pokud se chceš vypisovat z toho, jak je ti ubližováno, místa je hafo, klidně piš, a já budu ten odpad přeskakovat.
edit:

Kdyby tady fungovala nějaká administrace, tak už by ten jeho účet dávno neexistoval.

můžeš mé názory samozřejmě nahlásit. čím hloupější češi, tím větší touha něco někde oznamovat.

Joo poslední bios mám už dlouho právě a běželo všechno v pohodě. Celou dobu jsem to měl na ryzen balanced, akorát teď jsem zkoušel úsporný a vyrovnaný režim a nepomohlo to, i přes to, že minimální stav procesoru, narozdíl od 90% v ryzen balanced byl myslím 5%. Ale i to, že v tom režimu ryzen balanced je minimální stav 90% a do teď to běželo v pohodě, je divné. Nemyslím si, že by to tím pádem s tím mělo nějak souviset, ale možné to je.

EDIT: Mám totu desku https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-A-PRO