Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lenovo B50-30 - další RAM pamět

Dobrý den,

vlastním už poměrně starší notebook Lenovo B50-30.

Procesor: Intel® Pentium® Processor N2840 (2 cores, 1M Cache, up to 2.58 GHz)
Paměť/volný slot: 4GB DDR3L 1600 MHz / 1x volný slot - max 8GB

Trochu tápe v rychlosti, když už mám otevřený prohlížeč (chrome - ale myslím, že s jiným prohlížečem to nebude jiné).

Momentálně na něm mám W10 a už jenom s nimi (bez jakýchkoliv jiných aplikací spuštěných) mi to sebere skoro 2GB RAM ... Chrome následně sebere další 2GB a jsem na maximu.

Chtěl jsem se zeptat, jestli by přidání další RAM mohlo pomoci.
SSD disk by asi mohl taktéž pomoci, do budoucna určitě plánuji.
Spíš mě zajímalo, jestli samotné přidání další RAM 8 či 4 GB mohlo zvýšit rychlost.

Zatím jsem nekoukal, kde by se dala nějaká sehnat, protože nevím, jestli to má smysl. Mohli byste mi pak prosím i poradit, kde sehnat vyhovující paměť?

Děkuji

Já mám ten samý notebook, původně tam byla paměť 2GB DDR3L, tak jsem přidal do volného slotu další 2GB DDR3L, a vyměnil jsem HDD za SSD 256GB. A značně se to zrychlilo. Nejvíc to brzdí teď procesor, ale ten se asi nedá vyměnit ( teď je tam Celeron N2830 ). Nezkoušel jsem tam dát RAMKY 2x4GB, neb se mi je nechce kupovat, kdyby to bylo nanic. Neboť teď RAM je vždy využita tak na 50 procent, ale procesor jede skoro pořád na 100 procent. Ještě jsem přišel na to, že je potřeba do těch slotů na RAM dát dvě stejné, třeba 2x2 GB, a nejlépe od toho samého výrobce ,tedy né třeba jednu 2GB a druhou 4GB. A hlavně si dejte pozor, že tam musí být RAMKY typu L , tedy na 1,35 Voltů.
A ten disk SSD si tam určitě dejte, když nic, tak alespoň notebook bude otřesuvzdorný.

jedna technická: atom se nedá považovat za procesor, aspoň pro zatížení windows. takže ten podvodný shit s parametry netbooku má maximálně 1/2 procesoru, proto je to tak pomalé. původní 2gb ram a pomalý mechanický disk celou tu karikaturu dorazí.

když si člověk spočítá celkovou investici na tu dodnes nepoužitelnou hrůzu, dojde mu, že s ním výrobce slušně vyjebal - ne že by to nebylo jasné hned v den nákupu.
ten bezcenný nevýkonný krám váží 2.3kg? chtěl jsem zrovna napsat, že to je leda na servis pro nastavení sítí, ale kdo by se s takovým odpadem tahal :-(
maximum to umí 8gb, ale kdo by do toho cpal prachy: "Paměť/volný slot: 4GB DDR3L 1600 MHz / 1x volný slot - max 8GB"

Díky za rady.

Chápu, že se rozčilujete nad parametrama. Dostal jsem ho dříve jako dárek a dnes už bych do něj také nešel.
Chci ho přeposlat dále v rodině. Nejsou to nenároční uživatelé, ale přeci jen jim nechci dát před nos něco, co se po spuštění prohlížeče začne zasekávat. Ono to neni jako nijak extrémně hrozný, dá se to, ale mohlo by to být lepší prostě ...

Takže proto jsem se ptal, jestli se mi vůbec vyplatí investovat do nějaké paměti.
A přijde mi škoda ho dát do skříně a pořizovat jiný notebook.

pokud je to normální uživatel, který dokáže najednou používat více oken/tabů v prohlížeči, pak se bude rozčilovat on, ten půljádrový procesor to nezvládá.
blokátor reklam trochu pomůže.

a zase: 4gb ram je na normální použití office. jestli chce uživatel často internetovat, pak je rovnou lepších 8gb, což je skoro investice přesahující dnešní cenu toho krámu (bez ssd).

Omlouvám se za "spam".

Pouze chci zakončit tento dotaz tím, že jsem tedy nakonec pořídil a třeba se to někomu bude v budoucnu ještě hodit.

RAM
Kingston SO-DIMM 4GB DDR3L 1600MHz CL11 Dual Voltage (https://www.alza.cz/kingston-so-dimm-4gb-ddr3l-1600mhz-cl11-dual-voltage-d434773.htm)
+
SSD
Kingston KC600 512GB (https://www.alza.cz/kingston-skc600-512gb-d5689887.htm)

Rychlost se výrazně zvýšila. Notebook už se nezasekává.
Otázka samozřejmě zůstává, jak by to dopadlo, kdybych pořídil pouze RAM bez SSD - nezkoušel jsem to ... rovnou jsem tam napíchnul vše.
Takže vlastně neodpovídám na svůj původní dotaz a dosáhl jsem toho, co jsem chtěl, i když za větší cenu. :D

Jen podotýkám, že ty komponenty jsem pro jistotu prodiskutoval ještě s jakýmsi Lenovo expertem, takže jsem věřil, že budou sedět a sedí - není s nimi žádný problém.

Tak ještě naposledy, díky všem. V podstatě jste mě přemluvili právě ke koupi SSD a je to jedině dobře.