Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lenovo B50-30 - další RAM pamět

Dobrý den,

vlastním už poměrně starší notebook Lenovo B50-30.

Procesor: Intel® Pentium® Processor N2840 (2 cores, 1M Cache, up to 2.58 GHz)
Paměť/volný slot: 4GB DDR3L 1600 MHz / 1x volný slot - max 8GB

Trochu tápe v rychlosti, když už mám otevřený prohlížeč (chrome - ale myslím, že s jiným prohlížečem to nebude jiné).

Momentálně na něm mám W10 a už jenom s nimi (bez jakýchkoliv jiných aplikací spuštěných) mi to sebere skoro 2GB RAM ... Chrome následně sebere další 2GB a jsem na maximu.

Chtěl jsem se zeptat, jestli by přidání další RAM mohlo pomoci.
SSD disk by asi mohl taktéž pomoci, do budoucna určitě plánuji.
Spíš mě zajímalo, jestli samotné přidání další RAM 8 či 4 GB mohlo zvýšit rychlost.

Zatím jsem nekoukal, kde by se dala nějaká sehnat, protože nevím, jestli to má smysl. Mohli byste mi pak prosím i poradit, kde sehnat vyhovující paměť?

Děkuji

Omlouvám se za "spam".

Pouze chci zakončit tento dotaz tím, že jsem tedy nakonec pořídil a třeba se to někomu bude v budoucnu ještě hodit.

RAM
Kingston SO-DIMM 4GB DDR3L 1600MHz CL11 Dual Voltage (https://www.alza.cz/kingston-so-dimm-4gb-ddr3l-1600mhz-cl11-dual-voltage-d434773.htm)
+
SSD
Kingston KC600 512GB (https://www.alza.cz/kingston-skc600-512gb-d5689887.htm)

Rychlost se výrazně zvýšila. Notebook už se nezasekává.
Otázka samozřejmě zůstává, jak by to dopadlo, kdybych pořídil pouze RAM bez SSD - nezkoušel jsem to ... rovnou jsem tam napíchnul vše.
Takže vlastně neodpovídám na svůj původní dotaz a dosáhl jsem toho, co jsem chtěl, i když za větší cenu. :D

Jen podotýkám, že ty komponenty jsem pro jistotu prodiskutoval ještě s jakýmsi Lenovo expertem, takže jsem věřil, že budou sedět a sedí - není s nimi žádný problém.

Tak ještě naposledy, díky všem. V podstatě jste mě přemluvili právě ke koupi SSD a je to jedině dobře.