Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 nevidí flashku.

Dobrý den,
chtěl jsem na novou flashku LEXAR 8GB nahrát bootovací FEDORU 33.
Na stránce getfedora : https://getfedora.org/cs/workstation/download/
jsem stáhnul fedora media writer a postupoval prešně podle instrukcí.
Vše se tvářilo v pořádku a když se FEDORA 33 na flashku nainstalovala
tak najednou koukám, že se flashka ve WINDOWS 10 ztratila.
Ani když jsem chtěl počítač nabootovat z flashky, tak to nešlo,
flashka nebyla vidět. Tak jsem spustil správu disků Acronis Disk Director,
a tam se flashka objevila ale byly na ní dva svazky, jeden asi 100 Mb,
a druhý cca 7GB ale prázdný. Tak jsem udělal odstranit oba svazky,
a vzápětí vytvořit nový svazek přes celou kapacitu. To se provedlo
v pořádku. Pak jsem musel zformátovat, to se provedlo a označilo se to
jako vyměnitelný disk H: Tedy vše jak má být. Ale po restartu počítače
a znovu zasunutí flashky se už disk H: neobjevil.
Poraďte mi prosím někdo jestli se s tím dá něco dělat, než tu flashku vyhodím.
Děkuji

Nie je flaška, ako fleška.

Rufus, prípadne Yumi, ak vec nenapraví, máš v paprčiach čínsky,reklamý, marketingový, komunisticý, zločinecký šunt v paprčich, dovezný na tunajší trh s.r.o., a.s. eštébákmi do EÚ.

eden asi 100 Mb,
a druhý cca 7GB ale prázdný.
tak najednou koukám, že se flashka ve WINDOWS 10 ztratila.

Kdyz flashuji některé linux distribuce kupříkladu pro základní desky se SoC ARM také po instalaci nejde flash disk vidět , a to z toho důvodu, že se vytvoří dvě, tři partiton FAT32 (10-20mb EFI) a druhá dle instlačky ve fromatu Ext4 a podobně což jsou formáty pro specifický OS které Windows číst neumí a tak je nemůže na-mountovat)
Kdyby si ji po instalaci vysunul a zasunul, tak maximalne uvidis ten FAT oddil. Ta instalacka Fedory bude pridavat i HFS+ pod Anaconda + 2Gb oddil ISO 9660 .

Ano tak to bylo, a já jsem v tom Acronisu ty dvě partition odstranil, a poté jsem vytvořil novou přes celý disk, a zformátoval na FAT32. Všechno proběhlo dobře, akorát teď flashka není vidět ve W10. Pouze ve správě disků nemá žádné písmeno, a když jí chci nějaké přidělit tak mi to vyhodí hlášku: systém nemůže nalézt uvedený soubor. Mám dojem, že jsem nějak narušil ten počáteční oddíl.

buď chceš instalovat fedoru a smíříš se s tím, že používá jiný souborový systém, nebo chceš flashku vidět ve win10 a žádná instalace nebude.

flashka stojí ~150kč - fak se nedá vydělat na jednu navíc na instalačky, kterou nemusíš nesmyslně prohlížet pod windows?
a jestli trváš na přístupu pod windows, proč to řešíš acronisem a ne ve správě disků?

Dobrý den,
Ten program se jmenuje Acronis disk director, a je to to samé jako správa disků, akorát to má víc funkcí. A v obou případech to skončí tak, že to hlásí disk v pořádku, akorát to nemá přidělené písmeno a nejde to sformátovat, protože to W10 nevidí. Pochopitelně, že nejde o flashku, která stojí cca 100Kč, ale jde mi o ten problém v čem je ten háček. A jenom pro zajímavost na jiné flashce mám nainstalovanou bootovaci FEDORU 31 ,a tu W10 normálně vidí. Akorát ta pitomá FEDORA 33 mi tu flashku zničila.

za 20 let jsem potkal přesně 2 lidi ve věku 15-19 let (středoškoláky), co uměli sejmout normální screen okna.

jestli máš acronis dd nainstalovaný ve windows, trochu škoda peněz, existují i free partition managery:
- easeus partition master
- macrorit partition expert
- minitool partition wizard, neinstalovat adware
- niubi partition editor

ve tvém správci disků nevidím typ souborového systému neznámého disku. všechny ty 4 ho umí určit, i když ti pod windows neukážou obsah.
jestli jde jen o to zpřístupnit oddíl pro windows, odebrat oddíl a zformátovat flashku (na fat32) by diskmgmt.msc mohl dát.

edit: píšu blbosti, fat32 je tam vidět, já automaticky hledal ntfs. neznámý systém by zobrazil nejspíš jako raw. pravdu bude mít možná nuda, i když nevím co je windows do obsahu flashky.

Pusti na boot flešky tento xindel_

https://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

Fedora ti flešku nezničila, akurát je možné, že máš v Bios zapnutý SecureBoot pričom desina likviduje zavádzač na fleške ak navyše nemáš vypnutý v Správe napájania FastBoot.

Rufus ti detto vyrobí bútovaciu flešku s Fedorou.

Si ľavý, tak sa nepúšťaj do nejakých větších věcí, ako vrazí klasik, tréner juda v "Jáchyme, hoď ho do stroje".