Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows nenachazeji M.2 disk (bios ano)

No­ve jsem po­skla­dal komp s Ry­zen 3700X, WD Black NV­Me 1TB dis­kem a 32­GB RAM, na MSI To­ma­ha­wk max B450 MS-7C02 (AMS.370) a 1030 od Gi­ga­by­te, bi­os vse po­z­na, na­jde in­sta­lac­ku na usb a spus­ti ji, vy­be­ru ja­zyk, ale hned na to win­dows 10 hla­si, ze chy­bi ovla­dac me­dia a ne­chce po­kra­co­vat da­le. zkou­sel jsem sto­rage dri­vers z DVD, ale win hla­si, ze tam ne­ni zad­ny uzi­tec­ny ovla­dac. pri­tom bi­os disk vi­di a sprav­ne roz­po­z­na typ i ve­li­kost. po­ra­di­te pro­sim?
Bios verzi mam v37 z cervna.vsechny ostatni sata periferie jsem odpojil

Do win 7 se musela integrovat podpora, win10 umi nvme automaticky.
Zkusil bych vyndat a zandat nvme do desky. Mozna je vadny.
Jeste muzes zkusit paměť pres memtest.
To ze bios nacte nazev nvme disku jeste neznamena ze je ok.
Asi se bez jineho nebo vyzkouseni jinde nikam neposunes.

Nieco podobne som riesil a uspesne, nicmenej postup si samozrejme uz nepamatam.
Ale napadlo ma keby ten win predinstalujes na inom pc a potom disk prenesies do tvojho...ak ho bios vidi mal by z neho zacat bootovat (po upravach ako je vypnutie secure boot a pod) a win10 si uz sam zmenu hw opravi pri starte.
Pripadne naklonovat funkcny os z ineho pc na tu kartu a spravit to tak.

Tak problém vyřešen. nakonec jsem pres Shift + F10 a diskpartem ověřil, zda systém disk vidí stejně jako bios. viděl ho, tak pak už mne napadlo jen to smahnout rufusem na jinou flashku a instalace proběhla přesně podle očekávání. ano, instalačka je plně legální, ale to bylo v dané fázi stejně irelevantní, protože klíč se zadává až poté, co se vybere disk (stačí tady studovat jednu VŠ v Praze a máš přístup k Azure se spoustou free sw - teda krom office). díky všem za čas věnovaný tomuto tématu, u takových problémů nikdy nevíte co za tím problémem je...