Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Koupě Xbox Series S

Zdravím, přemýšlím o zakoupení Xbox Series S, i když vyplívá, že se jedná o zbytečnou konzoli se slabým HW a bídnou pamětí.
Už na hry není čas, jako byl v pubertě. Maximálně 4.5 hodiny týdně.

Doteď jsem měl Originální Xbox One 500GB + 500GB externí disk. Měl jsem většinu her zakoupených digitálně. Vím, že je mnohem výhodnější disková verze, kde půjde koupit hry z druhé ruky mnohem levněji.

Hraji na full HD 24" monitoru, o 4k monitor ani televizi nemám do budoucna zájem.

Co jsem se dočetl, hry z Xbox One jsou zpětně kompatibilní (všechny, které mam zakoupené digitálně na mém účtu)
a mělo by schopné je uložit na externí USB disk. Jen teď nevím, zda je bude možné znovu nainstalovat na Series S nebo si je musím koupit znovu.

Chtěl bych si také zahrát některé nové hry ale investovat do PC nemám zájem a koupit dražší verzi u které 4k stejně nevyužiju je asi zbytečná investice. Také uvažuji o Xbox One X ale nahrávací časy jsou mnohem rychlejší u nové generace. U moji konzole jsem čekal 1.5 min jen na zapnutí.

Je zde někdo kdo uvažuje o koupi Xbox Series S ?

Děkuji.

loading...

že se jedná o zbytečnou konzoli se slabým HW a bídnou pamětí.

Ne. HW ma podstatne vykonejsi jak predesla ONE. 10GB GDDR6 RAM urcite nejsou pomalé a bídné.
Xbox Series S byl navržen s ohledem na novou generaci tzn je schopen rozlišení 1440p, upscaling na 4K, 120fps a obsahuje grafické funkce, jako je ray tracing (GPU AMD Navi RDNA 2). Predesly Xbox One S disponuje mnohem ménsim výkonem. O proti One bude plynulejší rychlejsi v nacitani diky SSD 512 Go - NVMe PCIe 4.
Hry ti zustanou, nemusis je znovu zakupovat. Na dosavadni hry co mas na HDD mozna jen dostanes Update.
Na FHD 1080p nic vykonejsiho nema ani cenu kupovat.
(jsem na tom podobne jako ty, strategicke hry si sem tam zahraju na PC, zbytek na Xbox X. Vetsina her co mne zajimaji je stejne na Xbox Pass, ctecku disku mimo cteni 4K Blu-ray filmu uz ani nepouzivam)

Na druhou stranu Xbox SeS je o malinko mene vykonny nez Xbox One X, takze vyhodou bude novy SeS az budou hry ciste na nove Xboxy. Otazka ale je, jestli Microsoft dokaze casem zajistit, aby vyvojari ty hry na SeS optimalizovaly, aby to pak vubec davalo 30FPS a nezacaly vznikat hry ciste na SeX. Potom by bylo na zvazeni, jestli spis od nekoho nekoupit (bazar) prave starsi One X, kde mu dosavadni hry pobezi take, akorat si casem uz nebude moct poridit nove.

Chápu jak to myslíš, ale X nemá ray tracing a ani NVme, HDMi 2.1.
Optimizace her bude na tom samém principu, stejne hry jen dle verze konsole dostanou patch textůr dle HW podkladu.

prave starsi One X, kde mu dosavadni hry pobezi take, akorat si casem uz nebude moct poridit nove.

Tomu nerozumím. Nové hry pojedou také na předchozí Gen konsol, nebudou hry které budou jen exkluzivně pro nové konsole, jen budou obsahovat nějaké grafické prvky ktery předešlý HW nepodporuje, jako RayTracing.
XBOX X by byl zajímavější kdyby uvažoval o 4K, XS stojí nová méně, je menší , diky SSD je vše reaktivnejší, což mi na řadě X docela chybí a nevím jestli by mimo RayTracing v FHD viděl vubec nějaký rozdíl. S podporu RT bude vycházet stale více kompatibilních her, byla by škoda ho nemít :)
Ale je to jen můj nazor, neříkám ze nemáš pravdu.

Nové hry pojedou také na předchozí Gen konsol, nebudou hry které budou jen exkluzivně pro nové konsole

Nikde jsem to takto explicitne neslysel, ze by to MS rekl. Naopak si myslim, ze uplynou dva tri roky maximalne a MS podporu starsi generace konzoli utne.

Pokud clovek premysli o SeS a neni velky fanousek novych her. Hraje jen obcasne a spis starsi proverene pecky, tak muze premyslet i o bazarovem One X. Zalezi to samozrejme od ceny, obe konzole maji podobny vykon, ale SeS ma, jak uz ve svem prispevku pises, SSD, tudiz bude sviznejsi. Ostatni "vyhody" jsou detail, ktery uzivatele stejne casto nedoceni.

Taky o tom neuvažuju. Pokud se totiž stane to co se stalo u minulé generace konzolí, a to že vyjdou zrchylené "PRO" verze, tak Xbox Series S bude mít ještě daleko větší problém s frameratem než měli PS4 a Xbox One po tom co vyšly jejich vylepšení sourozenci.

----
Sice jsem již toto téma uzavřel, nakonec jsem si Series S koupil. Tyto informace se možná někomu budou hodit, při úvaze o koupi.

Co se týče úložného prostoru:

Xbox 360/One hry jdou hrát z externího disku i s grafickým/výkonovým patchem.

Hry dělané přímo na novou generaci X/S jdou spustit jen z interního uložiště, nicméně je lze je přesunout na externí disk a nainstalovat hry nové. To znamená, že se hry nemusí mazat.

Načítání oproti staré generaci je mnohem rychlejší.
Dashboard: 22 sekund
Doom z menu hry do kampaně 10 sekund (externí ssd)