Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vypínání PC při hraní

Zdravím, při hraní se mě občas zničeho nic restartuje PC někdy zůstane jenom černá obrazovka tak musím vypnout PC uplně a znova zapnout. Sleduju teploty a ty jsou v pořádku. Neví někdo jak zjistit důvod - třeba jestli je nějakej program co zaznamenává chování PC. Díky

mě vadí ty černé obrazovky, to je jasný pád zaviněný hw, proto ani nečekám, že by se objevily nějaké záznamy v c:\windows\minidump.
předtím byl ssd, teď nvme: když nemá systém nastavený vůbec žádný swap, tak se minidump nevytvoří taky, nechávám pevných 512mb, dolní = horní mez.

asus býval vybíravější na paměti, ale máš tam normální značku. a aspoň jeden volně se povalující modul 8gb (nebo 2x 4) nikdo známý mít nebude.
vzhledem k omezeným možnostem otestování doma bych to viděl na servis. jestli teda ani memtest (s oběma ram) nic neukáže.

ta deska už má nějaký pátek - je tam nějaký novější bios?
"improve system stability" mají ještě v r.2019, samozřejmě proč tam nemít poslední verzi.

1kw zdroj: než jsi vypsal hw, jsem si říkal, aby tam náhodou nebyla nějaká 1660 karta, že by ten zdroj jel v podstatě naprázdno.

Pamatuju, protože jsem si natěšen koupil K6-500MHz místo původní K6-266MHz. Výkon se zvednul, ale bylo to nestabilní až hrůza. Dalším milníkem k pamatování je to, že jsem nastoupil do novýho zaměstnání a tam jsem se poprvé dostal pořádně k internetu (+ znalí kolegové) a nový BIOS tam stáhnul. Ten počítač jsem si dlouho neužil, zakrátko jsem měl možnost to vyměnit za PIII 550MHz (prakticky zadarmo, včetně desky). A to byl další nárůst výkonu, Intel byl tehdy o hodně lepší.
Celkově si pamatuju svoje počítače, sice ne časově, ale vím, co jsem míval, protože jsem si to vždy stavěl sám. Jen v grafikách už jsem ztratil přehled, asi bych jejich seznam taky udělal, ale posloupnost si nepamatuji.