Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WindowsXP - Optimalizace a sdílení souborů ve virtuálním stroji (Qemu)?

Dobrý den,

Podařilo se mi nainstalovat Windows XP pomocí Qemu.

Problém je, že je to bylo dost zpomalené. Vypnutí animací a automatických aktualizací sice pomohlo, ale stále se to trochu seká.

Našel jsem zde, že můžu použít HAXM a whpx. Nicméně, ten první není ve Windows 10 Home a při použití toho druhého je to ještě pomalejší. Nevíte, v čem je problém, případně jiné typy, jak to urychlit? Nebo jak nejlépe zadat příkaz ke spuštění? Nejhorší je totiž to spouštění. Než "naběhnou" OS a přihlásím se, tak to trvá i pár minut.

Druhá věc je sdílení souboru. Návod jsem našel zde, jenže nevím, jak správně umíístit soubory a sprváně napsat do příkazu cestu. Navíc, když zadám \\10.0.2.4\qemu\ (viz uvedenou v návodu), tak řekne, že taková adresa neexistuje.

Prosím o radu.

Děkuji

PS. Jak už jsem zde psal, VirtualBox mi nefunguje a přeinstalovávat to teď nebudu a VMware je placený.

PS 2. Taky mě zarazil příkaz pro vytvoření img

qemu-img create -f qcow2 winxp.img 3G - Tohle je uvedeno zde. Avšak, v tomto článku je uvedeno qemu-img create -f qcow2 winxp.img 30G, tak nevím, jestli je to překlep nebo co? Pro vytvoření jsem použil 3G.

VMWare workstation player je free pro nekomercni reseni:

Tak to sorry, to jsem se špatně díval. Na různých webech o tom psali jako o komerčním programu a o stažení trial verze. A že je workstation player free verze z názvu moc nevyplývá.

...a skončil u VirtualBoxu, protože v něm běžely virtuální stroje nejsvižněji. Ale to nechceš slyšet, takže bojuj z QEMU.

Nic takového jsem neřekl. VirtualBox jsme používali už na škole a je perfektní. Bohužel, nemůžu za to, že mně momentálně nefunguje. A kvůli jednomu programu, který nepotřebuji nutně použít, přeinstalovávat OS nebudu.

Díky. WMware funguje. Naistalovalo se to mnohem rychleji a i spustilo. Jenže se mi zdá, že se to seká ještě více a deaktivace animací a vypnutí aktualizací moc nepomohlo.

Taky jde o to, že jsem nepřišel na způsob, jak soubory sdílet. Ze strany programu ano, ale z Windows XP jsem se tam nedokázal dostat.

Jaké je, prosím Vás, optimální nastavení a jak se dostanu ke sdíleným souborům?

Děkuji. (Nejen) Sdílení už funguje bez problému. Jenže, je to celkově rychlejší a optimálnější, ale pořád to není ideální. Zkusil jsem namátkově pustit 2D arkádu. A je to celkově zpomalené (audio i video), což je zvláštní, vzhledem k primitivní grafice a rozlišení, ve kterém to běží (nevím proč, ale zobrazuje se to v rozlišení cca 1/4 Full HD).

Jaké je, prosím Vás, optimální nastavení pro WMware?

qemu-img create -f qcow2 winxp.img 3G - Tohle je uvedeno zde. Avšak, v tomto článku je uvedeno qemu-img create -f qcow2 winxp.img 30G, tak nevím, jestli je to překlep nebo co? Pro vytvoření jsem použil 3G.

To 3G je velikost disku v gigbajtech. Kolik máš volného místa na disku ve virtuálním stroji? Jestli tam není dost volného místa, budeš muset disk zvětšit, jinak to bude pomalé.

A jestli jsi tam pravdu zadával \\10.0.2.4\qemu\ a divíš se, že ti to nic nenašlo, pak je na čase se podívat, jakou IP adresu má tvůj počítač a zkusit tu. Informace v návodech si musíš upravovat podle skutečnosti, ne to tupě opisovat.