Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC HP a CSGO

Ahoj, prosím o pomoc. Mám starí PC, kt som pred časom vymenil. Bral som ho len za účelom hrania hry CSGO. Na začiatku išla hra obstojne (na starší PC), ale teraz cca po pol roku je to katastrofa. Niektoré mapy až tak nesekajú napr Dust2, ale mapa ako Ancient je absolutne nehrateľná. FPS padá aj 20, ináč je okolo 50. Na dust2 býva okolo 80, 70...
Viete mi prosím pomôcť, poradiť nejaký program ktorý mi zoskenuje HW tohto PC, aby som vám vedel poslať presné parametre a prípadne zlepšiť slabé stránky? Pokiaľ by to dávalo vôbec zmysel, resp. nebolo by rozumnejšie za tie peniaze kúpiť nový PC.
Možno mi stačí len updatovať grafiku alebo pod. Neviem však kde mám sťahovať a aké ovládače a pod. Preto by som bol rád keby poradíte nejaký program na scan toho HW, aby sme sa niekde pohli.
Prípadne možno "nejako odľahčiť OS win10", lebo mám taký pocit, že sekavosť hry nastala aj po updatoch windowsu...

Jedná sa mi len o to aby PC vládal pri tejto jednej hre. Na nič iné ho nevyužívam ani nebudem..

Moc krát ďakujem za pomoc.

Summary
Operating System
Windows 10 Pro 64-bit
CPU
Intel Xeon W3550 @ 3.07GHz 70 °C
Bloomfield 45nm Technology
RAM
16,0GB Triple-Channel DDR3 @ 533MHz (7-7-7-19)
Motherboard
Hewlett-Packard 0B4Ch (CPU0 PROCESSOR) 74 °C
Graphics
SMB2240W (1680x1050@60Hz)
4096MB ATI AMD Radeon R7 450 (Unknown) 73 °C
Storage
465GB TOSHIBA MQ02ABF050H ATA Device (SATA (SSD)) 36 °C
465GB Western Digital WDC WD5000AAKX-60U6AA0 ATA Device (SATA ) 32 °C
Optical Drives
hp CDDVDW TS-H653T ATA Device
Audio
AMD High Definition Audio Device

čekal jsem to horší, budiž: https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Xeon+W3550+%40+3.07GHz&id=1269
název skříně není celý, píšeš že velká tak tato: https://support.hp.com/us-en/document/c01709672#AbT11
prostor uvnitř na šířku mechaniky, to je celkem jedno. hlouka je slušná, tam dáš cokoliv (co má smysl).
má to i zdroj, jeho jedna větev utáhne normální grafiku ... bazar gtx1060, možná i slabší 1050, neznám ty tvoje hry.

a důvod proč je to teď netáhlo, těch může být, jak ti píšou:
- prachem zahnojený chladič, při hře by byly vyšší teploty
- instalace zahnojená spywarem, adwarem, chtělo by to nějaký test. buď rovnou adwcleaner, nebo na základní ohledání: ms autoruns co se spouští, a ms process explorer jaké je vytížení.
- instalace zahnojená nevhodným antivirem (různé ty security balíky)
- vadný disk, zobrazení hodnot viz: crystaldiskinfo

Pc od prachu vycistim a poslem aj info z adwcleaner a crystaldiskinfo antivir nie je ziadny je v pc len program steam a zopar original hier na steame (ale hram len jednu to CSGO) ..
K vyjadreniu ohladne PC - chapem spravne ze okrem GK je to na starsiu hru dostatocne? Kupim aj tu silnejsiu: gtx1060 - bude kompatibilna? Bude stacit len stary vypojit a zapijit novu? Aka je SW instslacia? Staci cez windows stiahnut ovladac po spusteni pc? Ramky je tam dost? CPU by mal tiez stacit ten co tam je?
Veľmi pekne ďakujem za pomoc.

instalace ovladačů: nejdřív ze všeho se instaluje chipset driver k základní desce.
potom restart, pak zbytek hw, na pořadí už nezáleží.

ta gtx1060 by se rozměrově měla vejít. zdroj co tam je ji utáhne, 210W z jedné větve bude stačit.
hry na pc nehraju, názvy mi nic neříkají. ale starší hry ta grafika dá, snad pro ni procesor bude stíhat dodávat data. má 4 jádra, nic výrazně lepšího tam nepůjde.

no, je to už starý cpu: https://pc-builds.com/calculator/Xeon_W3550/GeForce_GTX_1060_3GB/0kt0Vwlu/8/100/ (6gb nemá větší výkon, jen bude umět větší detaily)
spíš doporučují tu slabší grafiku gtx1050: https://pc-builds.com/calculator/Xeon_W3550/GeForce_GTX_1050/0kt0W0lu/16/100/ - snad ještě verze 1050ti se dá.
prakticky záleží, jaký mezi nimi bude v bazaru cenový rozdíl.

palit "ti" má trochu větší výkon.
je možné, že ji procesor nebude stíhat, vytížený až na 100% - kdyžtak omezíš detaily aby to dal. a má 4gb grafické ram.

a samozřejmě ulehčit procesoru život a zakázat spouštění zbytečných hovadin, už jsem to psal:
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.
do hovězin počítám i antivirové balíky.

Tak nevím jak jsi na toms dovednostmi a znalostmi.
Bylo by dobré zkontrolovat chlazení jestli nejsou zasrané chladiče prachem.

Program ti napsal 70stupňu u cpu což u tohoto 11let starého kousku je dost.

Jasné do CSGO pořád drbají.

Instalaci win10 pokud zvládneš tak zkus udělat novou.

hra mi beží už asi 2 hodiny možno aj preto tá teplota a bežala aj počas scanovania. win preinštalovať zvládnem.. Je predpoklad že to pomôže? v tom win nie je nič - len steam(CSGO a pár hier) a google chrome a teraz tento program na scanovanie. Ináč nič. Bol preinštalovaný predtým ako som PC vymenil.. A okrem steamu som tam nič neinštaloval ... (samozrejme win updaty áno)

// môžem celý PC vyfúkať stlačeným vzduchom ??

// čo sa týka tých parametrov toho PC (HW) je to dostatočné na tú hru všetko ?? Nemôže to niečo "brzdiť?" napr netreba kúpiť lepší procesor alebo grafiku atď ? ?

Já bych ten pc vypl a zkontroloval chladiče jestli nejsou od prachu. To zabere 10 minut.

Tím že to zkusíš přeinstalovat vyloučíš win. To zabere řekněme dve hodiny. Automatické aktualizace osobně vypínám. A když to nepomůže můžeš pomalu otevírat peněženku :-)

CSGO má pořád nějaké aktualizace, netuším jestli to nemůže být tím že ta jedna mapa je prostě víc náročná.

Vzal bych výkonější grafiku z eshopu a pokud by nepomohlo tak ji vrátil. Na 1050Ti zapomeň s ňí mi csgo jelo taky pomalu. Bohužel jsou teď grafiky dost vybrané.

môžem celý PC vyfúkať stlačeným vzduchom ??

jestli máš takovou tu pikslu se vzduchem tak ano. Jestli máš velký kompresor tak opatrně ať něco nevystřelí.

Co sa týka tých parametrov toho PC (HW) je to dostatočné na tú hru všetko ?? Nemôže to niečo "brzdiť?" napr netreba kúpiť lepší procesor alebo grafiku atď ? ?

Procesor je uvedený v roce 2009 a i když byl výkonnej v té době dnes jej strčí do kapsy procesor za 2000. Ano možná už nestačí, vícejádrové úlohy moc nedával.

Jenže nestačí vyměnit procesor. Musíš měnit procesor, desku a paměti. Orientačně 6000 pokud se držíš při zemi a spíš 10-12 pokud to má chvíli držet krok.

Grafiku jsi měnil někdy před 3-4rokmi podle čipu a ani tam jsi zřejmě nesáhl moc hluboko do peněženky.

Taky by asi pomohlo SSD.

Nejlevnější by bylo snižit detaily:-) Možná ty propady dělá nějaké HDr nebo něco co způsobí že dojde paměť grafiky.

Alebo prosim, nepoznate niekoho kto robi upravy starších PC podľa požiadaviek. Konkrétne mam tento spominany starsi PC HP a je vyuzivany len na konkretnu jednu hru CSGO. Vedeli by ste vypracovat cenovu ponuku (na zaklade presneho typu pc a jeho HW) a PC nastavit pripadne aj hardwarovo upravit aby tuto jednu hru zvladal co najlepsie?
Ďakujem veľmi pekne za pomoc.

Podle mě je neslabší grafická karta a její výměna je asi jediná možná s rozpočtem 250e.

Tady v čr jsou všechny grafiky 1660 Super / 1660 vybrané, vykoupené, nejsou.
Jediné co asi je je ještě nějak k sehnání je 1650 super.
Nevím jak je to v SR.

Vzal bych ji z eshopu a pokud nezrychlí dle představ vrátil. Obrátit se s možností o pomoct můžeš na nějakého místního výrobce počítačů nebo velkou firmu na její místní pobočku.
Nebo na někoho šikovného v místě bydliště/zkušeného kamaráda.
My to na dálku neumíme a těžko to někomu z nás budeš posílat poštou (ještě před vánoci...)

Optimalizovat Win a odlehcit procaku - neumis, reinstalace je prd platna kdyz to je po tech "vylepseni" od MS pohnojené uz v defaultu
Peníze - nemáš, to by si neměl 10 let starou vykopavku
Vycistit pc od prachu a taktovat - neumis

Nezbyva ti nez jen vyhazovat penize za vrak, nebo-li koupit neco jako gtx 1050 (snad zdroj nevybouchne)