Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pripojeni k linuxu

ahoj, nemuzu se pripojit ke stanici s linuxem pres putty. zkousel jsem pingnout se na jeho ip adresu z windows ale bohuzel nehlasi se.v linuxu taky nefunguje ping. lze nejak vyskouset jestli vubec funguje pripojeni k siti v tom linuxu?
diki.

aby ses mohl k linuxu připojit pomocí PuTTy, musí být splněno několik podmínek:

1. na linuxu musí být zkonfigurována síť
2. na linuxu musí běžet alespoň jeden démon- buď SSH nebo Telnet
3. výše uvedený démon musí mít ve firewallu nastaveno pravidlo umožňující mu přijímat příchozí spojení