Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomoc s vyberem vodnika :)

Zdravim zvazju vodni chlazeni a potreboval bych pomoc s vyberem ... aktualne mam temer 6 rokem CoolerMaster V8 GTS chladi v poradku, ale uz ma asi vybehane lozisko nebo nevim je proste hlucnej i po vycisteni a nechce se mi tam ghetit neco jinyho nez tam puvodne patri ... proto sem uvazoval o vodnikovi jen s tim nemam zadnou zkusenost ...staci CPU blok mam i7 5820K socket 2011-3 a misto ve skrini bych rekl ze je na rozdvani ...case (thermaltake level 10 snow edition) diky za pripadne rady , odkazy a doporuceni :)

Chladič jsem měl taky.Podle mě když odděláš 4horní imbus šroubky tak se dostaneš k ventilátoru, který vyměníš za myslím si - běžný 120mm s PWm řízením https://www.czc.cz/arctic-p12-pwm-120mm-bily/287196/produkt . Změř rozměr než koupíš.

Co se týká vodníka hračky s dvouletou zárukou a jedním ventilátorem (cena zhruba do 2000) bych nebral. Výrobce co tomu věří dá 5let např
https://www.czc.cz/nzxt-kraken-x53-2x120mm/280878/produkt

Jo je to kravina:-D
Zaa ty prachy je https://www.czc.cz/noctua-nh-d15-chromax-black/273702/produkt
nebo míň vyhypovaná (po výměně ventilátoru za rychlejší lépe chladicí)
https://www.czc.cz/scythe-scnj-5000-ninja-5/232527/produkt

Pokud jde o vodníka, tak doporučuju, pokud je to možné, vše co dělá rachot dát mimo case (a mimo doslech). Do skříně teda jenom vodní bloky případně expanzku. Čerpadlo a radiátor dát z doslechu. Kvůli údržbě je dobré mít možnost to odpojit, mě k tomu posloužily rychlospojky, které byly v sadě, ze které jsem před léty udělal základ.
Vodní blok jsem nedávno (cca rok) kupoval nový, to je otázka cca tisícovky https://www.mironet.cz/thermalright-xwb01+dp256930/ pokud teda podporuje příslušný socket (už je to dost staré, tak nevim), ale je na trhu řada jiných. Pak je potřeba čerpadlo a radiátor. Nějakou expanzní nádobu (pokud to bude chlazení uvnitř skríně, stačí i to nejmenší, co je k dispozici, třeba https://www.suntech.cz/produkt/160673-thermaltake-aquabay-m3-1u-liquid-tank-expanzka-pro-vodni-chlazeni/ ). A nakonec hadice a pokud nebyly součástí fitynky, tak také ty. Hadice jsou v počítačových obchodech příliš drahé, jasně pokud si to někdo dělá ve skříni, vystačí s metrem, tak tu stovku dá, ale představa, že bych při této ceně kupoval 20 metrů.... Tak jsem našel potravinářskou hadičku, měla i lepší parametry (např. byla do 100°C, ty počítačové byly jen do 60) a metr stál necelou dvacku, obchod tehdy měl jen 15 metrů (víc by se muselo doobjednávat, tak jsem vzal, co měli), což se ukázalo jako akorát.

Počítejte s tím, že vodník je kutilský výtvor, poskládat to, to chce i trochu fortele. Teda ještě jsou uzavřené systémy "all-in-one" ty nejsou tak náročné na instalaci, ale s těmi zkušenost nemám.

Akorat se obavam, ze on mysli prave na zivotnosti omezene AIO. (Za me teda AIO nedava pri dlouhodobejsim pouzivani smysl, to uz je jednodussi menit ventilatory, kdyz jim loziska zacnou dodelavat. Vodnik podomacku je samozrejme neco jineho, ale to uz je o tom, si s tim chtit vyhrat.)

nejsem uplne v řepely ale je to ted hlucny tak zvazuju novej chladic...jako mohl bych tam na to nabastlit noctuacky vetracky to bylo taky prvni co me napadlo ale za prvy nemam rad ty jejich barvy XD a za druhy sem celkem zvedavej na ty vodni bloky nemam s tim zadnou zkusenost chladil sem dicky jen vzduchem ...