Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač se zapne třeba až na desátý pokus

Zdravím a mám už spíš jen dotaz ze zvědavosti
Počítač bord MSI H77MA-G43, procesor I5-3450, 8Gb DDR3, grafika AMD HD7800, disk SSD 850 EVO 250Gb, W10 64b.
Začalo se stávat, že při zapnutí se rozjely ventilátory, hrábnul na dvd mechaniku a konec. Svítlo jen zapínací tlačítko.
Podržením tlačítka se dal vypnout a při dalším několikátém spuštění problikla klávesnice a normálně najel a celý den OK.
Nejdřív jsem měl podezření na nějakou aktualizaci co byla v listopadu, ale protože jsem se nedostal ani do biosu tak jsem to zavrhl a šel zkoušet.
1 výměna baterie a reset biosu -žádná změna
2 výměna zdroje za corsair CV550 i když na původním napětí byly v pořádku - žádná změna
3 Odpojeny všechny disky mimo systémového, odpojeny všechny USB a všechny rozšiřující karty kromě grafiky - žádná změna
4 Výměna pamětí z jiného pc ale stejné sloty, protože ve druhých vadí chladič procesoru -žádná změna
5 Po vyndání grafiky, že zkusím jen integrovanou tak se jen rozjedou ventilátory, vypne se a znovu se zapnou tak v 10 sec cyklech.
6 Po vyndání systémového disku se to chová stejně, jenom po několikátém pokusu najede bios a oznámí že není systém
Vypadá to asi na bord, i když viditelného na něm nic není.
Při těch neúspěšných spuštěních nejde ani klávenice, do biosu a ani ke spuštění něčeho live a pod z usb nebo dvd není možnost.
Pokud naběhne, tak nikde ve výpisech samozřejmě žádná chyba protože systém se vůbec nedostane ke slovu, ale jde bezchybně.
Teď jen otázka, jestli má cenu ještě něco zkusit než to vyhodím. Investovat do toho už nemá cenu, i když na soket 1155 už je to
taky problém. Jen je škoda že na mojí práci to bylo víc než dobré, ale už jsem to odstavil.
Díky za nějakou radu, nebo za projev soustrasti :-)

Abych to tady uzavřel. Na desce jsem nic nenašel a tak došlo na výměnu desky, procesoru a pamětí.
Na zkoušku jsem vytahal všechny elyty a všechny měly plusové tolerance kapacity a správné ESR.
Takže závada byla jinde. Z desky mi zbylo asi 30 mosfetů a zbytek šel do kontejneru na elektroodpad :-)
Do Nového roku všechno nejlepší.