Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Režim spánku :-(

Zdar vespolek.
Zápasím s Win 10 Pro. Nějak PC nechce přejít ro režimu spánku. Mám to nastavené na 1 hod., ale ani za celou noc se neuspal.
Zkusil jsem restart, ale výsledek je pořád stejný. Ne že by mi to nějak trhalo žíly, ale když už tam ta možnost je, tak proč ne.
Poradí mi někdo, kde jsem udělal nějakou chybu?
Díky.

K režimu spánku dojde, pokud jej nic nepřerušuje.
Může to být hardware - něco komunikuje po síti a probouzí počítač, může to být nějaká běžící aplikace.

K tomu buzení po síti si ve vlastnostech síťové karty (ať už kabelové nebo wifi) zakaž probouzet počítač z režimu spánku.
Co se týká běžících aplikací - to sám musíš vědět, co ti na počítači běží.

Jinak otázka. Proč počítač nevypneš/neuspíš než jdeš spát?

No proč ho nevypínám je další problém. Pokud ho vypnu, tak po startu chce po mně heslo. Vůbec netuším, jak to zrušit. Mne to moc nevadí, ale když třeba manželka sedne k PC a spustí ho, tak to chce po ni heslo a to ji moc prozrazovat nechci. Tak že nejraději bych ten požadavek na heslo po staru zrušil, ale nevím jak.
Pokud jde o to, že se neuspí, tak jsem zjistil, že se děje nějaká synchronizace do OneDrive. Také bych to nejraději zrušil, ale jak? Ale divné je, že aní za 12 hod. se to neuspí.

když nemá manželka znát heslo, proč nemá své vlastní přihlášení, kde by měla uspořádání podle sebe, svůj mail a nepolezete si do zelí?
1) vytvořit její účet
2) zrušit automatické přihlašování do svého účtu - v příkazovém řádku cmd.exe jako admoš - zkopírovat a spustit:

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon" /v AutoAdminLogon /t REG_SZ /d 0 /f

samozřejmě nejlepší možnost je druhý klidně repas notebuk, ale nabídka teď nestojí za nic:
15", nutná náhrada disku za ssd: https://www.levnapc.cz/toshiba-dynabook-satellite-b552-1.html
14" https://www.gigacomputer.cz/zbozi/1210761-lenovo-thinkpad-l450.html

zapnutí numlock v biosu nemá vliv na numlock ve windows. stejným způsobem příkazový řádek do registrů:

reg add "HKU\.DEFAULT\Control Panel\Keyboard" /v InitialKeyboardIndicators /t REG_SZ /d 2 /f

ještě k tomu neuspávání: vypsat si nějakým rozumným rozumným nástrojem, co všechno se spouští a hubit zvláště síťové zbytečnosti:
ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby cizích výrobců), scheduled tasks (naplánované úlohy).
a taky zkontrolovat, co vlastně pc vzbudilo z přednastaveného spánku, zas cmd.exe:

powercfg -lastwake

ale jednodušší bude rozdrbaný systém vypínat místo hledání neznámé příčiny.

Choď na zistenie možných príčin v obrátenom garde, v príkazovom riadku cmd.exe:

powercfg -lastwake

https://www.ghacks.net/2013/12/31/find-pc-wakes-stop/

W10 má svoje maniere, čarom, diaboľskym kúzlom zakliaty systém, tzv.bug, lebo ak systém na pozadí WU vyhľadá nejakú drobnú záplatu, stačí aj pre Defender, nemusí sa jednať veľký rollup balík, v tom prípade odmietne uspanie systému, čumí ako puk pričom zložka "C:\Windows\SoftwareDistribution" \ "Download" a spol., je prázdna.

Háklivý je nielen automaticky spustený Bits, WU, ale hlavne "kapitaľistický, americký, buržoázny Orchestrator (UsoSvc) spustený v Services, ktorý bráni uspaniu OS v prípade, ak UsoSvc hľadá záplaty, odosiela šifrované 64kb cookies súbory na spriatelené servery s MS. Orchestrator aj ak ho vypneš, sa po reštartoch HW automaticky spustí, nastaví sa svojvoľne na automatický režim dokonca ak je vypnutý v Plánovači úloh a manuálne v Registroch.

Osobne som bol nútený odstrániť veškeré prístupové práva k týmto trom nižšie uvedeným súborom zodpovedné za Orchestrator, aby W10 nešaškovala večným, spontánnym spustením hľadania záplat WU, pričom sa odmietala uspať do sladkého spánku RAM alebo zimného Hiberfíčka:

UsoClient.exe, usocoreps.dll, usocoreworker.exe

súbory sú v zložke: C:\Windows\System32\*.*

Zatiaľ dá desina pokoj, neprepne sa spontánne na automatické záplatovanie, sňorenie po nete, ani po reštartoch OS, Multiboot, ani po vypnutí a zapnutí HW zo siete či odpojení napájania.

Tak jsem zakázal všechno co se zakázat dalo.
Ctrl-Shift-Esc
a na kartě Po spuštění zůstaly povoleny jen dvě úlohy. Nevím, jest-li by fungoval hlas,
kdybych tu první úlohu zakázal a tu druhou nevím.
Ale uspat PC po zvolené době se pořád nedaří.
Zajímavé na tom je to, že po prvním spuštění PC od koupě uspávání fungovalo.
Pak jsem tam asi něco pytlikoval a už to teď nejde.

lastwake vypisuje, že to naposledy bylo zapnuto.
doufal jsem, že tam bude ten tvůj test uspání po 1 minutě, že se tam objeví něco neustále probouzejícího. ale to by notebuk musel aspoň na vteřinu usnout a zase by ho něco probralo.
šlo by znovu spustit test uspání a po něm se podívat do prohlížeče událostí (-> protokoly windows -> system), jestli je v čase předpokládaného uspání nějaká chyba.
tobě buď nefunguje podpora hw kvůli rozvrtaným/vadným ovladačům, nebo vypnutí brání nějaká běžící služba na pozadí, nebo je dále rozvrtaný napájecí režim.

windowsí záložku "pospuštění" ze správce úloh nepovažuju za příčetný nástroj s úplným výpisem. doporučoval jsem něco jiného.