Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows nenacita po vyndani SSD Disku

Zdravim, mam 2 SSD disky, na jednom windows(120gb) a a druhem jen ulozny prostor(500gb) windows mam nainstalovany a tom SSD 1 (je to takovy ten uzky disk v ntb(asi m2 se tomu rika)kazdopadne po tom co jsem vyndal svoje druhe SSD (500gb) tak po zapnuti ntb vidi bios ten 120gb ssd, ale pise mi to " insert boot media in selected boot device and press a key ".. jako bych tam nemel zadny windows.... tak jsem zapojil disk zpatky (500gb) a uz to zas funguje otazka je proc mi nenacite windows kdyz vyndam 500gb SSD evo samsung ? Dekuji.

protože máš bootloader nainstalovaný špatně, na ssd samsung, místo na m2 disku.
je to vidět ve správě disků diskmgmt.msc

protože windowsí bootloader používá při spuštění id disku, obyčejné překopírování boot partition nestačí. a provoz dvou disků se stejným id najednou asi není možný.

120gb je na provoz windows + nějaký sw + data celkem málo, šel bych dokoupit 250gb ssd a ten boot oddíl (~500mb) na něj naklonoval třeba acronisem (true image), možná i lepším partition managerem.
pak bude ten 500gb volný.

no ono jde o jednu vec, ten notebook davam pryc, a uloziste si nechavam (500gb) tomu kdo ho bude mit staci 120gb, jenze ja dvd mechaniku nemam, ani flash disk, a jediny instalacni medium mam v PC (SDD 500gb) originalniho windowsu... a co potrebuju je, si vzit 500gb SSD, a aby ten notebook bootoval windows na 120gb SSD... napadlo me nainstalovat windows z windowsu maximalne.... nebo jina rada jeste??Diky.