Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s výberom bezdrôtovej myši

Zdravím,

týmto vláknom nadväzujem na 3050497-ako-vypnut-setriaci-rezim-mysi, z ktorého pre mňa vyplynula potreba poobzerať sa po novej myši.

Čo hľadám

- bezdrôtovú myš
- nie vertikálnu
- podľa možnosti čo najmenej pogumovanú (koliesko z gumy môže byť)
- koliesko musí vydržať časté stláčanie (pre mňa veľmi dôležité)
- ideál ak sa "neuspáva" po 5 minútach nečinnosti (ideálne vôbec)
- cena do 40 Eur, ak dlho vydrží, som ochotný premýšľať do 50

Čo nerozhoduje

- miery (veľkosť, hmotnosť - hľadám skutočne myšku, nie missku)
- ergonomické vychytávky - celý život robím s tvarovo obyčajnými myšami
- ľavák/pravák - som síce ľavák, odjakživa však používam bez problémov pravácke myši a presedlať by bol nezvyk
- prípadná hlasitosť klikania, pokiaľ nevydáva zvuk zbíjačky
- výdrž baterky (Greenpeace prosím o odpustenie)

Čo som už mal a ovplyvnilo ma pri výbere

- myš od Microsoftu (cca. 30 Eur) - fungovala dobre, fajn koliesko. Boky pogumované, po 3 rokoch sa začali lepiť na ruku, tak išla predčasne do koša

- Genius (cca. 10Eur) - po pol roku blbne koliesko

- spomínaná Hama z odkazovaného vlákna - blbý šetriaci mód

Pytlik mi v predošlom vlákne radil pozrieť Logitech, pozrel som, páči sa mi trebárs logitech-g305-recoil-cierna-d5285988.htm (až na cenu, očakával by som teda značnú výdrž). Splní očakávania?

Vopred ďakujem za pomoc.

Bezdrôtové(!!!) myši sú to posledné riešenie, pre zúfalcov.

Genius (rozcapené, široké myši určené na chlapské, robotnícke paprče, na lopaty), USB, optika, na kábel z roku 2000*, sú nezničiteľné.

Ak sú tieto myši takmer guľaté od mastnoty, olejov, svinstva z rúk mechanikov, iba ich odmočím v jarovej, vlažnej vode, Sanytolom a spol. dezinfekcie očistím mokrou vatou, tyčinkami do uší napustené silikónovým olejom, vysuším a ide sa.

Napríklad: Genius NetScroll 100 a spol. starších myšilínov z radov Genius. Hustýýý.

S Logitechem myslim chybu neudelate (pohlidal bych si typ kolecka, maji u nekterych "volnobezne"), osobne ale nedam dopustit na Cherry MW 2310. Pogumovana neni, rozumna velikost, 2xAA baterie a vdrz v pohode pres rok - rok a pul pri dennim pouzivani. Na boku tlacitka kam si vzdy davam copy/paste, pred koleckem prepinani citlivosti. Uspava se jako kazda bezdratova, ale probere se pohybem = nevadi to.

Co se tyce zivotnosti - s vetsinou mysi mam problem, ze po roce - dvou intenzivniho pouzivani ma primarni tlacitko zakmity = nechtene dvoukliky a pod. A je celkem fuk jestli je to mys levna nebo draha, znacky X nebo Y. Pro mne zadny problem, snadno si vymenim, u te Cherry ocenuju ze je vymena - rozborka/zborka celkem snadna. Kdo nevladne sroubovakem a pajkou, tak holt spotrebka - koupit novou.