Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s výberom bezdrôtovej myši

Zdravím,

týmto vláknom nadväzujem na 3050497-ako-vypnut-setriaci-rezim-mysi, z ktorého pre mňa vyplynula potreba poobzerať sa po novej myši.

Čo hľadám

- bezdrôtovú myš
- nie vertikálnu
- podľa možnosti čo najmenej pogumovanú (koliesko z gumy môže byť)
- koliesko musí vydržať časté stláčanie (pre mňa veľmi dôležité)
- ideál ak sa "neuspáva" po 5 minútach nečinnosti (ideálne vôbec)
- cena do 40 Eur, ak dlho vydrží, som ochotný premýšľať do 50

Čo nerozhoduje

- miery (veľkosť, hmotnosť - hľadám skutočne myšku, nie missku)
- ergonomické vychytávky - celý život robím s tvarovo obyčajnými myšami
- ľavák/pravák - som síce ľavák, odjakživa však používam bez problémov pravácke myši a presedlať by bol nezvyk
- prípadná hlasitosť klikania, pokiaľ nevydáva zvuk zbíjačky
- výdrž baterky (Greenpeace prosím o odpustenie)

Čo som už mal a ovplyvnilo ma pri výbere

- myš od Microsoftu (cca. 30 Eur) - fungovala dobre, fajn koliesko. Boky pogumované, po 3 rokoch sa začali lepiť na ruku, tak išla predčasne do koša

- Genius (cca. 10Eur) - po pol roku blbne koliesko

- spomínaná Hama z odkazovaného vlákna - blbý šetriaci mód

Pytlik mi v predošlom vlákne radil pozrieť Logitech, pozrel som, páči sa mi trebárs logitech-g305-recoil-cierna-d5285988.htm (až na cenu, očakával by som teda značnú výdrž). Splní očakávania?

Vopred ďakujem za pomoc.

S Logitechem myslim chybu neudelate (pohlidal bych si typ kolecka, maji u nekterych "volnobezne"), osobne ale nedam dopustit na Cherry MW 2310. Pogumovana neni, rozumna velikost, 2xAA baterie a vdrz v pohode pres rok - rok a pul pri dennim pouzivani. Na boku tlacitka kam si vzdy davam copy/paste, pred koleckem prepinani citlivosti. Uspava se jako kazda bezdratova, ale probere se pohybem = nevadi to.

Co se tyce zivotnosti - s vetsinou mysi mam problem, ze po roce - dvou intenzivniho pouzivani ma primarni tlacitko zakmity = nechtene dvoukliky a pod. A je celkem fuk jestli je to mys levna nebo draha, znacky X nebo Y. Pro mne zadny problem, snadno si vymenim, u te Cherry ocenuju ze je vymena - rozborka/zborka celkem snadna. Kdo nevladne sroubovakem a pajkou, tak holt spotrebka - koupit novou.