Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vyber domacich HIFI sluchadiel do 3.000,-

Dobry den,

na narodeniny by som sa rad potesil kvalitnejsimi sluchadlami na posluch doma. Teda hladam domace HIFI sluchadla, ktore:

a) maju krasny zvuk (posluch hudby)
b) sa prijemne nosia (ergonomicky tvar, nie prilis tazke)
c) kvalitne spracovane (+ mam rad sluchadla s masivnym vzhladom, vid nizsie moj vyber)
d) cena max. do 3.000,- Sk (s DPH)

Budem ich pouzivat aj na internate s notasom. Mal by som si kupit aj nejaku externu (USB?) zvukovku? Existuje nejaka kvalitna (na WinXP)?
Moc sa v audio HIFI technike nevyznam, preto prosim o rady vsetkeho druhu. Co som sam vyhladal a co sa mi paci, tak to su Sennheiser HD 515, ktore su uz mierne nad stanovenou cenou.

[1131754]

Este sa mi paci jeho vyspelejsi brat HD 555, ale 4k za sluchadla nemozem dat.

Vdaka za rady.:-)

Rucna vyroba? Pecka. Len skoda, ze nie su masivnejsieho vzhladu. Nakoniec ani takemuto retro stylu sa nebranim, ba co viac, niektore retro-like AKGcka sa mi tiez pacia.

Ale preco prave tieto Grada?

ps: a co tie sennheisre?

ps2: jo a mozes mi v skratke vysvetlit rozdiel medzi uzatvorenymi a otvorenymi sluchadlami? Vyhody/nevyhody.

Tyhle Grada sluchátka mají nejkvalitnější zvuk, jaký jsem kdy slyšel. Nesporná výhoda je i v tom, že mají malou impedanci, takže se dají připojit i ke kapesnímu MP3 přehrávači (Kombinace Grada a iAudio je slast pro uši).

Sennheisery jsou dobré tyto: hd280pro.html

Otevřená sluchátka hrají dynamičtěji než uzavřená, ale nemají zase tak výrazné basy. Hlavní výhoda uzavřených sluchátek zpočívá v odrušení posluchače od kolních zvuků. Pak existují ještě polouzavřená sluchátka.

(Kombinace Grada a iAudio je slast pro uši)

To ma vskutku, ako majitela iAudio F2, motivuje a laka. :-p Na Grada sluchatkach mi trochu vadi, ze neviem, ako by mi stali na usiach, nakolko maju mensie (menej priliehave?) nausniky a takisto uchytenie nausnikov na premostenie jednou tyckou. Mal's tie sluchadla v ruke? Aka je kvalita samotneho spracovania?

Uvedene Sennheisre su daleko daleko za mojim financnym horizontom a ktomu su to "DJ a studiove" sluchadla.

Dik za objasnenie terminov.

Měl jsem v ruce i na uších oba modely (SR-60 i SR-80), seděly jako přibité. Komfort je opravdu velký, ikdyž tak možná na první pohled nevypadají. IMHO nejlepší volba za ty prachy.

Ty Sennky jsou spíše studiové na DJing se nehodí, neustojí časté sundávaní a nasazovaní na hlavu... Zvuk mají ovšem kvalitní, ale kvuli impendaci 300 ohm se vůbec nehodí k MP3 playeru.

Ja ti s tymi Grada-mi musim verit. Ale nekryju cele usi, ze? Teda skor tlacia na usi ako ich obopinaju, spravne?

Ty Sennky jsou spíše studiové na DJing se nehodí

Ale ved ja ziaden DJ nie som. :)) Teda by mi ta studiovost nemala vadit. Co mi vsak vadi, ze pises, ze na mp3 sa nehodi. Teda cim mensia impedancia, tym viac sa hodia na mp3? Co vlastne ta velka impedancia znamena v tomto pripade?

Takze budu hrat ticho. Tiez som sa informoval na nete a pocul som uz o tom, len som si chcel byt isty.

Ja by som si hned kupil tie Grada sluchadla, ale asi som zabudol v dotaze napisat nieco podstatne, a to to, ze pozadujem absolutne vylucenie hlukov okolia. Proste nech ja nepocujem okolie a ono mna, kedze budem sluchadla pouzivat aj na internate, tak nech nerusim... A prave tie Grada sa mi zdaju, ze nekriju cele usi.

Hm, Kossky mam, ale len spunty Spark Plug. Tie som kupoval prave kvoli dozivotnej zaruke, lebo tie sa poruchaju castejsie (za 4 roky som v ramci zaruky menil 3x). Avsak nebol som presvedceny o zvukovej kvalite drahsich Kossiek. Alebo lepsie povedane, myslel som si, ze za svoje peniaze mozem dostat aj lepsi zvuk. Ale sudiac podla teba, nemam sa ich bat?

Tak, prisiel som thread oznacit ako vyrieseny.

Nakoniec som sa po porade s MaSo-m rozhodol kupit Sennheiser HD 215. Pred par dnami mi prisli a som s nimi velmi spokojny, hraju krasne, su robustne, ako som chcel, krasne tlmia zvuk, drzia na hlave, ale netlacia. Nausniky maju velmi prijmne.

Po kupe som sa musel nahnevat, ked som v Madarsku navstivil jedno predvadzacie studio so Sennheiserami, kde som ich videl o 1k korun lacnejsie, ako som ich sam kupoval. Ale na druhu stranu som mal moznost otestovat, ci som sa rozhodol spravne medzi HD 215 a HD 515 a musim povedat, ze to nebola vobec zla kupa. Nemam absolutny sluch, ze by som v nich poznal velky rozdiel, ale hd 515 a 555 maju nausniky podla mna o triedu nizsie, netlmia tak a nie su tak prijemne na dotyk.

S kupou som teda celkom spokojny, dakujem zucastnenym za podnety, specialne MaSo-vi. Vdaka. :puff: