Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Getdataback - neviem najsť smazaný súbor

Dobrý večer,zakúpil som si program na obnovu omylom odstránených súborov Getdataback.Na skúšku som si stiahol z ulož to nejaký krátky súbor okolo 200 Mb.Uložilo mi ho do disku C dokumenty.Potom som súbor odstránil,a tak isto som ho odstránil aj z koša.Spustil som getdataback,nejde tu vypisovať postup ako som pokračoval,tý čo majú tento program vedia.No proste mi daný súbor neobnovilo,alebo ho len neviem najsť.Rozumiem tomu,že keby som náhodou pred odstránením súboru na disk stiahol nejaký nový súbor,tak sa mi daný predchádzajúci súbor nepodarí obnoviť.

Nauč se, prosím, psát výstižné nadpisy, ať je nemusím pokaždé opravovat.
Změna předmětu, původně: Getdataback (host)

Ok takže dajme tomu že dochádza k zápisu na disk,že o tom neviem,takže sa mi ten súbor,súbory aj tak nepodarí obnoviť,alebo som ten program zle použil(čo si myslím že je to najpravdepodobnejšie),na stránkach výrobcu je aj návod,ale po anglicky,no neostáva mi nič iné len študovať,samozrejme že súbory zálohujem na externý disk,to len na okraj,pekný večer

Možno napíšem hlúposť,ale čo ak musím mať softver getdataback nainštalovaný na externom disku,ktorý pripojím k notebooku.Nie na disku napr.C - Program files atd.z ktorého obnovujem dáta.Ja mám disk rozdelený na C,D...takže ani na D by som ho nemohol nainštalovať

Nainštaloval som ho ešte pred tým ako som išiel niečo obnovovať,ale čo potom keď chcem obnoviť data.Aj keď je to asi hlúposť.Lebo napr.ak stiahnem nejaký film na disk C - Stiahnuté súbory - a ak to mám rozdelené príklad na Filmy,Foto,Dokumenty.....no a stiahne mi to do Filmy,ja to potom stadiaľ odstránim - aj z koša,zväčší sa miesto na disku C - Stiahnuté....spustím obnovu pomocou Getdataback,tak by to malo obnoviť podľa mňa

Na HDD to zůstane, dokud ty sektory něco nepřepíše. Potíž je v tom, že na systémovém disku se neustále něco zapisuje :-( a tak je vysoká pravděpodobnost, že během chvilky je některý sektor v háji (tedy změněný). To je jeden z důvodů, proč je lepší mít data na jiném disku, než systém. Můžeš si s tím hrát na jiném disku ... tam to obvykle nějaký čas "vydrží", tedy na HDD. Na SSD prakticky nic obnovit nejde.

Takže ak tomu dobre rozumiem,je dobré mať disk rozdelený na C a napr.D.No a na D mať doležité dokumenty, a systém Windows na disku C.A ešte ak tomu rozumiem,ked omylom niečo odstránim niečo doležité z disku D a aj to vysipem z koša,použijem na obnovu Getdataback,ktorý nainštalujem,na disk c.Nejaké vyňatky so stránok výrobcu:GetDataBack Pro obnovuje súbory z diskov Windows, Mac alebo Linux, keď už údaje nie sú prístupné z dôvodu formátovania, rozdelenia disku, vírusového útoku, zlyhania napájania alebo softvéru, odstránenia súborov.GetDataBack je iba na čítanie, čo znamená, že program sa nepokúsi zapísať na jednotku, ktorú sa chystáte zotaviť.Poznámka: Ak sa chystáte vykonať obnovu, NEINŠTALUJTE tento softvér ani nič iné na jednotku, ktorú chcete obnoviť. Pripojte jednotku obsahujúcu stratené dáta ako druhú jednotku k dobre pripravenému zariadeniu - no a k tomuto k tejto poslednej vete,si myslím že getdataback inštalovať na iný disk externý.Na jednotku, z ktorej chcete údaje obnoviť, nepíšte nič! To zahŕňa inštaláciu programov, surfovanie po internete alebo dokonca zavedenie systému z tohto disku. Namiesto toho pripojte disk ako druhý disk k funkčnému systému. Nainštalujte a spustite program GetDataBack na zdravom systéme.

To co pises platilo pred niekolkymi rokmi.
"je dobré mať disk rozdelený na C a napr.D."
Nie, dnes je doporucene mat na system (C:) SSD a na data moze byt klasicky HDD. Teda dva fyzicke disky

Ale Getdataback Ta neochrani pred mechanickym zlyhanim disku, ani pred podobnym svinstvom ako je napr. Ransomware.

Takze nezachranovat zmazane subory, ale mat spravnu zalohu a stratene data obnovit zo zalohy.
Zaloha mimo PC (externy disk, CD/DVD ...)
(zalezi ako su data cenne, mozno zalohovat aj mimo domova (poziar, vykradacka ...)

Samozrejme že dáta zálohujem na externý disk,v notebooku,a onedrive.No a čo ak mi disk na ktorý zálohujem oddíde,nemyslím mechanické poškodenie(napr.Data se mohou poškodit útokem viru, výpadkem proudu, formátováním nebo při špatném rozdělení disků.) Takže vtedy pomože getdataback,ale nenštalovať ho na disk ktorý idem obnovovať,najlepšie na nejaký externý disk.Asi tak tomu rozumiem ja.Čo sa týka napr.že ja vysypem z koša čiže odstránim z notebooku nejaký doležitý súbor,taktiež využijem tento program ale musím ho znova inštalovať a použiť na inom disku napr.USB,externý pripojený k notebooku,lebo na HDD v notebooku sa vždy niečo zapisuje.Pekný deň

No a čo ak mi disk na ktorý zálohujem oddíde,nemyslím mechanické poškodenie(napr.Data se mohou poškodit útokem viru, výpadkem proudu, formátováním nebo při špatném rozdělení disků.) Takže vtedy pomože getdataback

Když odejde záložní externí disk, koupíš nový a nahraješ tam vše z PC znova. Pokud odejde HDD, koupíš nový a nahraješ vše z externího. Když tam máš i zálohu systému, je to práce na chvilku. Než vysypáváš koš, je dobré se podívat na obsah setříděný podle data, jestli tam není něco stále potřebného. Jednodušší než vše kliknutím odstranit a pak zdlouhavě zachraňovat zpět. Filmy není třeba zálohovat, ty se dají kdykoliv stáhnout znova. A ten getdataback nepomůže na zavirované smazané soubory, obnovíš zase zavirované.

Tzv. zmazanie súboru, prípadne zložky so súborom z nosiča znamená iba odstránenie jeho hlavičky pritom súbor zostáva stále na disku. Disk môže byť celý preformátovaný rôznymi alokačnými tabuľkami pričom ani full formátovaním sa dáta nezmažú.

Klasické zmazanie vo Windows "del" odhodí tiež iba hlavičku súboru smerom do koša. Dáta zostávajú stále na svojom mieste pôvodného uloženia aj ak sa vyprázdni obsah koša. Dajú sa obnoviť.

Recovery SW na trhu dokážu obnoviť iba tieto narýchlo zmazané hlavičky, aby bol stále prítomný súbor na nosiči viditeľný v celej jeho nádhere pravda, ak nebol prepísaný.

Ak je súbor pred zmazaním uložený v samostatnej, manuálne vytvorenej zložke (napr. moje_dokumenty), je takýto súbor chránený pred zápisom neviditeľných metadát v koreni (roote) logického oddielu systémového disku.

Ak je súbor zmazaný príkazom na nízkej úrovni, deltree, naruší sa strojovým kódom jeho štruktúra, nebude ho možné obnoviť. Kvalitný recovery SW zmazaný súbor síce nájde, uvidí záznam s názvom súboru či zložky, ale ho nedokáže obnoviť.

Napríklad takto sa chová Tunderbird od Mozilla, ktorý po riadnom a korektnom zmazazní šifrovaných úložisk vlastných mailov, zmazaním príkazom "odstrániť" v jeho grafickom prostredí, dôkladne zničí maily spolu s prílohami, že ich nie je možné nájsť ani obnoviť žiadnym recovery SW.

Myslím si, že Getdataback nepredstavuje nejakú výnimočnú, TOP1 na trhu medzi profi Recovery SW. Musel by si "čáhnuť" do šuplíkov NSA.

Ok takže,ak by som svoj disk v notebooku zformátoval celý vymazal,tak ho dokážem obnoviť napr.pomocou getdataback ak nebol prepísaný,napr.ak som niečo predtým nestiahol do notebooku,alebo nesurfoval po nete.Tomuto moc nerozumiem Ak je súbor zmazaný príkazom na nízkej úrovni, deltree, naruší sa strojovým kódom jeho štruktúra, nebude ho možné obnoviť. Kvalitný recovery SW zmazaný súbor síce nájde, uvidí záznam s názvom súboru či zložky, ale ho nedokáže obnoviť.(konkrétne:príkazom na nízkej úrovni, deltree, naruší sa strojovým kódom jeho štruktúra),to znamená že ma už nezachráni ani getdataback,a iné programy na trhu?Keď stahnem film,uloží mi ho do disku C - Staihnuté súbory - Video,kde mám ešte Dokumenty,Programs,Compresed,a podľa toho čo stiahnem,sa mi uloží do jednotlivých priečinkov.

Moc už nefilozofuj ... když omylem smažeš soubor na systémovém disku, ihned PC vypneš a disk přendáš do jiného PC a tam se pokusíš o obnovu. Pokud to smažeš na datovém disku, můžeš se o obnovu pokusit rovnou (předpokládám, že programy máš nainstalované na systému).

Niečo som sa dočítal aj tu:https://www.chip.cz/casopis-chip/earchiv/vydani/r-2008/chip-03-2008/havarie-disku-zachrana-souboru/ Dátový disk myslíte externý disk na ktorom mám filmy?Ano programy mám nainštalované na systéme,asi tým myslíte disk C.A ešte na externý HDD disk na ktorý zálohujem dáta,raz do mesiaca možno stačí aj neskor zrobím zálohu obrazu systemú vo W 10.Takže ak zblbne systém disk v notebooku nemyslím mechanická chyba,spustím obnovu notebooku z tohoto disku

Když soubor smažeş, označí se misto v tabulce souborů jako volné, ale data tam pořád zůstávají, včetně informací o jmenu souboru.
Jakmile potřebuje systém zapisovat, požádá o misto na disku a je mu přidělen co největší blok, aby nedocházelo ke zbytečně fragmentaci - ukládání souboru na několik míst na disku.
Jakmile přepíšeš byť jen kousíček souboru který chceš obnovovat, máš smůlu. I kdybys soubor obnovil, bude nepoužitelný.
Čím větší soubor chceš obnovovat, tím menší šanci na obnovení máš, zvlášť na systémovém disku, na který se neustále zapisuje.
Čím plnější je disk tím menší šance, že půjde soubor obnovit

Zapomeň na to, že když smažeš nebo zformatujes disk, že jej obnovíš do původního stavu.
Mnohem větší šanci máš při odstranění oddílu disku, protože tam nehrozí, že ti na odstraněný oddil bude něco zapisovat.

Ak si ho vymazal do koša, tak súbor zrejme nenájdeš, pretože v koši má iné meno a reálne na disku je stále. Potom si ho vymazal a skúsil obnoviť. Lenže ten súbor mal iné meno a ty ho možno aj vidíš, ale pod iným menom. Skús sa zamerať na dĺžku súboru. Súbor bude mať nezmyselné meno, ale dĺžka by mala byť totožná.

Ďakujem,všetkým za rady.Takže čo ste mi tu popísali,mi z toho vychádza,že ten soft getdataback,je na 2 veci.Disk HDD v notebooku neobnový do 100% stavu a vypadá to že ani iný soft.Vždy na prvom mieste je záloha,čo samozrejme robím.Jediné plus uňho vidím že obnový dáta napr.z usb kľúča alebo externého hdd(ak sa nemýlim) pripojených k notebooku a oddiely diskov.Pekný deň

Ja len doplním, že je zbytočné vyhadzovať peniaze na niečo, čo vieš zohnať aj zadarmo. Zadarmo je, napr., Recuva a podľa mojich skúseností, ak si dáš na zápis pozor, tak ti dáta obnoví. Ak nechceš o dáta prísť, odporúčam ti rozdeliť disk na 2 časti, čiže systémový disk C:, ktorý bude mať, povedzme 200 GB a dátový disk D:, ktorý bude na zvyšku kapacity disku. Všetko ukladaj len na disk D:. Disk C: ponechaj len pre systém, nech si s ním robí čo chce. Potom máš istotu, že všetko o čo prídeš bude takmer vždy na disku D:, kde nebude neustále dochádzať k zápisu a obnova dát bude jednoduchšia. Pri obnove ale vždy obnovuj na disk C:, pretože obnovou strateného súboru na disku D: na disk D: si možno prepíšeš nasledujúce obnovované súbory. Ak budeš obnovovať na disk C:, ostane ti disk D: nezmenený a všetky súbory s vysokou pravdepodobnosťou obnovíš. Samozrejme za predpokladu, že obnovovať začneš okamžite po tom, ako dôjde k nechcenej strate dát.

Na skúšku som dnes pripojil k notebooku flashku 4 giga,mal som tam niečo cca 500 Mb,nič doležité.Flashku som zformatoval.Spustil som Getdataback.Nič neobnovil a to som ho spustil aj viackrát s nejakým inteligentným skenovaním uroveň levelu ja neviem 1 až 4 hviezdičky,tý čo majú tento program vedia.Nič mi z to disku neobnovilo.To: fleg - Recuva nesiaha GDB ani po clenky. Zrovna GDB ta tie prachy stojí.Ked už píšete že GDB za tie prachy stojí,tak ak to nie je tajná info kde robím chybu,že neviem najsť tie súbory z flasky.Takže ak som nainštaloval GDB na disk C - k notebooku som pripojil zformátovanú flasku,spustil GDB tak po obnove by som tie súbory mal najsť niekde na disku C?

Oki,ak vás správne rozumiem ja by som mal tie dáta z USB flasky pripojenej k notebooku cez usb obnoviť na disk HDD v notebooku kde mám nainštalovaný aj GDB.Tak tomu rozumiem.Ked spustím GDB - vyberiem v prgrame USB flash sken trvá cca 10 min.no a potom by som mal obnovené dáta najsť v disku C,či?

data ze smazané usb flashky ti obnoví kdeco - zas pokud nebyly přepsané.

dáta z USB flasky pripojenej k notebooku cez usb obnoviť na disk HDD v notebooku ... ??
vyberiem v programe USB flash ... a potom by som mal obnovené dáta najsť v disku C

a jak se ta data na hdd objeví, když jsi je už z flashky smazal? proč teda mažeš věci které potřebuješ? tak si kup větší flashku, ale ne pro tebe zbytečný program.

na obnovení z externí flashky stačí příkaz undelete (původně z dosu) - to je volba v normálních správcích souborů, dával jsem odkaz.
překopírováním flashky na disk přece nekopíruješ smazané záznamy ve fat tabulce ani kdysi zabrané bloky souborového systému, čili na tom c: není co obnovovat.

na odkládání souborů, co nemají zavazet na systémovém disku, si pořiď nějaký druhý disk - někdo mohl vyřazovat disk pár set gb, protože ho nahradil ssd, nebo i vyměněný disk z notebuku jestli zrovna nemá pomalých 5.400ot.
až ti to někdo věnuje, na takovém disku vyzkoušej obnovu, to bude ideální na pokusy.

Neviem,mne to príde ked ja obnovujem dáta z USB flasky cca 10 min mi to obnovuje pomocou GDB na disk C v notebooku tak za ten čas sa mi na disk C niečo zapisuje,že o tom ani neviem,tak šanca na obnovu dát z flasky je minimálna.Ešte v tom GDB v časti Tools - Settings - Data Recovery - mám zaškrtnuté Smart scan že vraj nejaké inteligentné skenovanie - a Initial level - na výber 1 - 4 hviezdičky

Oki,ono čo som si teraz objednal tak mi emailom poslali 2 odkazy na stiahnutie,jeden je vo formáte zip. -staršia verzia 4.33 a taktiež 2 registračné udaje pre verziu Fat a NTFS,tak sa to muselo v minulosti registrovať osobitne verziu FAT a NTFS.A takisto odkaz na novú verziu priamo zo stránky kde je už verzia 5.55.Skúsil som nainštalovať tú verziu 4.33 nepomohlo,novú som oddinštaloval.

Ano kedysi bola zvlast pre fat a zvlast pre NTFS, skusal som verziu 4.00 a neuspela.
Starsia Recuva obnovila 2 z 3 archivov, linuxovy Photorec obnovil vsetky 3, ale najvacsi 120MB mal velkost len 11MB a nesiel tym padom extrahovat aj ked suborovu strukturu ukazal spravne.
Este otestujem testdisk, ten by mal najst vsetko, pripadne ine verzie GDB a Recuvy.

Mal som aj staršiu verziu,ale nepametám prečo som ju odstránil.No asi že bola v angličtine a nevedel som s nou robit.A teraz som našiel na stránke novú,ta reku kúpim stiahnem vyskúšam.......ps...ešte mám W 10 verzia 1909 home.Alebo ako ste napísali sory že kopirujem vašu odpoveď:No vyzera to, ze som zil v omyle a ze problem nie je v tebe....žeby bol nejaký zádrhel v programe a má nejaké muchy?

Kedysi som sa venoval aj obnove dat a otestoval mnoho sw a GDB vysiel ako solidny sw, takze som ho pouzival.
Ak si s niecim neporadil spustil som Photorec(Testdisk), pretoze tie su portovane z linuxu a tym verim najviac;o).
Zatial mozem potvrdit, ze GDB ma problem aj s mojim formatovanym klucom (rychly format samozrejme) hoci pocas obnovy nasiel dokonca az 3 MFT, takze to vyzeralo, ze nasiel aj starsie rozdelenie kluca, ale nic neobnovil.
Recuva naopak prekvapila, obnovila 2 z 3, aj ked v minulosti, ked som ju skusal na tazsie poskodenia nevedela najst nic.
GDB nasiel vacsinou adresarovu strukturu, castokrat obnovil aj kompler zmazane adresare, co Recuva nezvladla (akoby nevedela najst MFT).
Priznam sa, ze som z dnesnych zisteni trosku v rozpakoch a to narocky pouzivma starsie verzie z minulosti, aby som vylucil to, ze sa Recuva prudko zlepsila a GDB prudko zhorsil.
Nehovoriac o tom, ze formatovanie je jedno z najlahsich poskodeni file systemu na disku a nechapem preco sa zatial nepodarilo obnovit vsetky 3 zip files nikomu.

Ja ked som obnovoval pomocou najnovšej verzie,tak po obnove cca 10 min mi to potom vľavo vyhodilo niiečo ak som si dobre zapametal EXT - FAT veľkosť flasky v GB,a pod tým FAT 32 veľkosť flasky.To prvé tam bolo len asi neviem presne system volume ale skoro nič,druhá FAT 32 tam bolo toho hodne,nejaké 4 adresáre po rozkliknuti tam bolo toho až až,aj nejaké staré adresáre asi niečo microsoft ak som dobre videl,nechápal som tomu.

Nedalo mi to a stiahol som si Recuvu.Stiahol som si z uloz to nejaký krátky 100 Mb animobaný film.Potom som ho dal na flasku,následne som flasku zformátoval rýchly formát.Spustil som Recuvu - slovenské menu,preskenovalo,našlo čo som pri formáte odstránil a v pohode ide to.Potom som znova niečo stiahol iný súbor,ale tento krát som to z flasky odstránil a vysipal z koša.Spustil som Recuvu ten starý súbor nenašlo ale ten druhý našlo(čo som odstránil a vysipal z koša) a ide bezproblémov.Ten predchádzajúci asi nenašlo preto kedže je tam na tej flaske stiahnutých a odstránených viac súborov,stále tam niečo dám a odstránim,a ak sa nemýlim taktiež sa tam niečo zapisuje.Ps Recuva je zadarmo?

Ano Recuva je/bola urcite zadarmo, ale co si pamatam nikdy nic poriadne nedokazala obnovit. Naopak GDB dokazala obnovovat suborovu strukturu a aj subory ulozene na nich tam, kde si Recuva ani nepipla.
V tomto konkretnom pripade vsak mozem potvrdit, ze obstala lepsie ako GDB, teda pri formate mojho usb kluca.
Nieco sa mi vsak na tom nezda, pretoze ziadnemu sw sa nepodarilo korektne obnovit vsetky tri subory, ktore som tam mal, takze blby Win tam musel po formate nieco zapisat.
Zajtra to skusim zopakovat.
Inak ja osobne povazujem za jeden z najlepsich sw R-Studio, vdaka tomu, ze kto tomu rozumie tomu ukazuje co robi a preco robi.
Vyskusaj si demo, aj ked obnovit tam ide len 256kB subor maximalne.

Oki,ja som našiel napr.EaseUs Data Recovery Wizard našiel som ho na stránke sw.sk skade si objednávam aj iný soft napr. Internet download manager zatial spokojnosť alebo Office.K tomu EaseUs Data Recovery Wizard,ponúkajú aj na tej istej stránke češtinu do programu,neviem ako je dobrý ale aspon že tá čeština.

objednávam aj iný soft napr. Internet download manager zatial spokojnosť alebo Office

ten první je snad zdarma. různé balíky office jsou buď za polovinu co m$ nebo taky zdarma. a na rozdíl od ms nejspíš nespouští makroviry v dokumentech, kdysi tak oblíbené pro šíření ransomware.
ms verze se buď dívám co kde je uložené, nebo s fakturou různý oný výhodný software.

kdybyste si nechali babiše, mohl teď důchodcům přidat 190eur, to bych chápal tu rozmařilost za sw.

Neviem, co chces ukazat, ked som ti potvrdil, ze rovnake vysledky dosahuju aj starsie verzie programov, takze nejde o chybu v programe.
Je to zaujimave, pretoze v minulosti som dosahoval presne opacne vysledky ako teraz a tiez mi na tom nieco nesedi, pretoze ziaden sw nedokazal obnovit vsetko po obycajnom rychlom formate, co je to najmensie poskodenie FS na disku ake si dokazeme predstavit. A to dokonca ani Photorec, respektive Testdisk, ktore som vzdy nasadzoval ako sw poslednej zachrany.
Premyslam, ci sa do toho nejako nemontoval antivir, pretoze ho mam kvoli testovacim ucelom nainstalovany, co som v minulosti nemal.