Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s SSD | ASUS MAXIMUS HERO VII + 970 EVO PLUS

Zdravím všechny,
pořídil jsem si SSD, přesněji 970 Evo Plus od Samsungu (typ M.2). Základní desku, na kterou jsem SSD nainstaloval, mám Asus Maximus VIII Hero. Podle toho, co jsem četl by měla být kompatibilní se zmíněným ssdčkem. Jediný problém je, že po zapnutí PC se disk nezobrazí, vidím ho v programu od Samsungu, kde program vypisuje hlášku, že disk není dostupný. V BIOSu je viditelný při přepnutí do EZmodu, když jsem zkoušel přepnout PCI EXpress X4_3 Slot z modu auto na M.2 mode, tato možnost se mi vůbec nezobrazila, mám na výběr pouze mezi X2 mode a X4 mode. Hledal jsem na internetu možné návody, jak disk zprovoznit, ale bohužel jsem nic nenašel. BIOS a veškeré ovladače bych měl mít aktuální. Do desky mám připojeny další dva disky přes SATA6G_E1 a E2. Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Chyba určitě není v SSDčku, to v jiném zařízení fungovalo.
Všem děkuji za odpovědi a přeji Vám krásné svátky.

Mě stará deska nvme disk nevypisovala vůbec. Začla ho zobrazovat až po nainstalování windows na ten disk. Čili nvme se nemusí chovat jak předpokládáš, taky mě to zarazilo.

Odpojil bych všechny disky a na ten nvme zkusil udělat instalaci windows 10