Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BSOD Memory_Management

Dobrý den ve spolek,

obracím se na vás s prosbou ohledně dnešního problému, který nastal během hraní hry (na tom asi hádám nesejde), kde po nárazu lodí se počítač dostal do BSOD s chybou: "MEMORY_MANAGEMENT".
Takže jsem začal řešit co to znamená a zjistil jsem že to může být problém buď ovladačů (hlavně GPU), nebo hardwarový problém disku či pamětí RAM. Zkoušel jsem RAM vytáhnout, vyfoukat stlačeným vzduchem piny na MB.
Dále jsem zkoušel zatěžovat RAMky co nejvíc to šlo (využíval jsem 12GB RAM z 16GB), ale hádám že to hned nemusí znamenat že jim něco není. Dále jsem zkoušel diagnostiku pamětí, jen co se test zapnul, bylo mi řečeno že je nějaký problém a v prohlížeči událostí mi neřekli co za problém, prostě nic podrobného. Nakonec jsem se podíval přes BlueScreenView, jestli tam najdu něco specifického, díky čemu bych mohl problém vyřešit, nebo se nějak posunout, ale bohužel moje znalosti jsou omezené a nevím co z toho vyčíst, ale přikládám zde snímek z okna, třeba se v tom někdo vyzná: wbo7c4

Takže nyní stojím nad rozhodnutím, zda-li počkat, jestli ten BSOD nedostat znova a kdyby se tak stalo, tak pořídit nové RAM, či je koupit rovnou, a nebo jestli je nedát reklamovat, ale vsadím se že mi na CZC odpoví, že se jim nic nestalo a reklamace byla zamítnuta.

Ještě zde pro jistotu vypíšu svoje specifikace počítače:
Case: Cooler Master H500P
Motherboard: MSI Z270 TOMAHAWK / LGA1151 / Kaby Lake, ATX
Processor: i7-7700K
Cooler: COOLER SilentiumPC Fera 3 HE1224
+ additional fan: COOLER ventilator Arctic F12 PWM CO
Graphics card: nVidia MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G
RAM: CRUCIAL 2x8GB DDR4 2400MHz, CL16, Ballistix Sport LT
SSD1: Samsung SSD 860 EVO, 2,5" - 250 GB
SSD2: Samsung SSD 860 EVO, 2,5" - 1 TB
PSU: SEASONIC G-550 (SSR-550RM), 80+ Gold, 550 W

Budu rád za každou odpověd, díky které se někam v tomto problému posuneme dál :-)

obě chyby zobrazené v bsod vieweru souvisí s pamětí.
nenapadá mě co by těm ramkám mohlo být, papírově ok, může to být nekompatibilita s konkrétní deskou.
zkusit i poslední bios update, třeba v r.2017 několikrát vylepšovali "Improve memory compatibility".

memtest oblibuju tento z boot cd/flashky: http://memtest.org/#downiso
když se nic neprojeví, vzít nové od jiného výrobce a staré paměti prodat.
nebo do bsod výpisu zabalit ramky, jestli to czc bude ochotný vyreklamovat.

Když jsem se koukal na návod jak nahrát memtest na flashku, tak tam bylo psáno něco o tom, že pokud chci smazat ten memtest z flashky, tak musím udělat kompletní formátování, jenže moje jediná flashka má na sobě instalačku widlí a nějaké soubory... Proto si říkám jestli to jde nějak obejít, nebo opravdu musím formátovat flashku pro odinstalování toho testu z něj

Ono tu flesku uz vlastne formatujes tim nahranim memtestu (protoze se posadi na zacatek a ma tam i zavadec) - ten iso obraz se nahrava primo na fleshku, nikoli do nejakeho souboroveho systemu na ni (podobne jako hudebni CD se vypaluje primo na CD, nikoli do souboru a adresaru jako bys to delal se sbirkou mp3)

jestli jsi stahnul "instalator pro windows", tak ho dej na disk a spust ho odtamtud a on tu flashku uz nainstaluje sam.
Jestli jsi stahnul ISO, tak nevim, jak se ve Widnous dela prime kopirovani obrazu na flashku, ale to, je to, co potrebujes udelat (nekdo jiny, kdo windows ma, snad poradi)

kazdopadne nasledne musis restartovat PC se zasunutou flaskou a vybrat start z ni (pokud to neudela "ono samo")

nasledne se ti rozebehne memtest a bude to docela spartansky pohled a urcite tam nebudou startovat zadna windows a behem testu nepujde delat nic jineho.

No test jsem spustil, jsem teprve ve 72% mám jednu červenou chybu ze třetího testu, ale u RAM sekce (to co je vpravo uprostřed), tak nejen že mi nedetekuje RAM, jaký to jsou moduly, časování, ale píše to Pass: 0 Errors: 87... Tak se bojím že to je opravdu těmi pamětmi RAM a asi poletí rovnou to koše...