Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunguje USB Kľúč

Dobrý deň, žiadam o radu nakoľko po zasunutí usb kľúča adata UV150 32gb USB 3.0, vyhodí nasledovnú hlášku https://ibb.co/2d4M8J3 robí to vo všetkých portoch, na Linuxe ho však pekne načíta, skúšané odobratie radiča a znovu nainštalovanie no nepomáha, stále tam je nejaká komplikácia na usb device v správcovi zariadenia.

tobe prestaly fungovat vsechny flashky v jednom pc? pak to ale neni chyba tech flashek, to je jina zavada.

muze jit o nedostatecne napajeni v usb kvuli poruse ochrany na zakladni desce. overit dobijenim telefonu z usb3, nejlepe jeste merit dobijeci proud.

muze byt prepsany ovladac usbstor.sys
odinstalovat ovladac usb3, preinstalovat chipset driver od vyrobce zakladni desky, restart, instalovat novou verzi usb3.
z jinde vytvorene bootovaci flashky by melo jit normalne nabootovat, treba ten live linux.

nekdo mohl nastavit "ochranu" flashek v nejakem antiviru - odinstalovat takovy antivir.

jsi v klíči pojmenovaném "kingston" - proč?
celou dobu tvrdíš, že máš problém s flashkami typu adata 150, jejich záznam přitom není v registrech vidět.
co jsi s tím systémem dělal? jaký zvrhlý čistič používáš, že ani neví o tvých flashkách co do nich připojuješ?

chceš říct, že toto https://www.czc.cz/kingston-datatraveler-microduo-3c-32gb/174734/produkt je jediná flashka cos tam kdy připojil a od té doby se ti posral záznam do registrů?
v tom případě ten disk zformátuj a nainstaluj windows znova.

za jediný den se zapsal kingston a při druhém krámu od adata to selhalo, ať už s tím tzv. správce dělal co chtěl.
pučením jiné flashky od jiného výrobce bys ověřil, že se korektně připojí a přidá do registrů svůj záznam.

anebo to neřešit dalších 24h a nainstalovat systém znovu a pořádně, i s posledními ovladači základní desky.

Flashky skúsim ešte nie som doma, tak dám vedieť a systém som inštaloval cca 4 krát z a posledný mesiac a robilo to stále s tými usb flashkami. Dosku mám orig. Dell takže ovládač asi ťažko iný nájdem ako Dell asistent, resp. Som na nete ani nenašiel dúfam že som hľadal dobre podľa napisu na doske https://photos.app.goo.gl/HPc8v9387hdWV8hZA

Tak iné kľúče odskúšané a sú zapísané v registroch okrem spomineho kľúča, dokonca aj iný usb model značky Adata išiel.

Berme v potaz, že OS W10 je správne nainštalovaný od čipsetu po ovladače až po záplaty (napríklad spustený WU/Bits/Orchestrator v Services s vsunutou USB fleškou, aby si záplata stiahla po nete patričné drivery či generiká v prípade, ak absentujú. Inštalátor si ošahá servery po nete, verifikuje cestou Store vadný ovladač a automaticky nainštaluje chýbajúci xindel do OS).

Predpokladám, že Bios pozná usb porty a dá sa mašina z usb inštalačkou nabútovať.

V tom prípade je tu ešte iná krížová kontrola, zichr istenie, ako v stíhačkách:
Stiahni si nejaké odľahčené live distro Ubuntu, z ISO sprav bútovaciu inštalačku na fleške a nabútuj takto Ubunt-om PC mašinu. Ak Ubuntu pod RAM rozpozná všetky porty, nebude problém v HW, ale v samotnom W10, sprznených ovladačoch desiny.

WIN 10 je nanovo nainštalovaný z originálnej stránky stiahnuté ISO naposledy od včera kedy som menil SSD disk, stiahnuté aktualizácie, aj ovládače priamo cez aplikáciu SupportAssist a danú flash som už skúšal ako bootovaciu pre linux a fungovala.