Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunguje USB Kľúč

Dobrý deň, žiadam o radu nakoľko po zasunutí usb kľúča adata UV150 32gb USB 3.0, vyhodí nasledovnú hlášku https://ibb.co/2d4M8J3 robí to vo všetkých portoch, na Linuxe ho však pekne načíta, skúšané odobratie radiča a znovu nainštalovanie no nepomáha, stále tam je nejaká komplikácia na usb device v správcovi zariadenia.

kľúče usb odoberam tak ako sa má

windows se od w7 chlubí svou diskovou cache. čím se nechlubí, že ji dodnes neumí ovládat. sleduj to podle externích disků s ledkou, kdy dáš odpojit a kdy skutečně přestane blikat. zpoždění závisí na kapacitě.
když vytáhneš flashku dřív, riskuješ, že data už neuvidíš. dávám tomu aspoň 1-2s čas.

tobe prestaly fungovat vsechny flashky v jednom pc? pak to ale neni chyba tech flashek, to je jina zavada.

muze jit o nedostatecne napajeni v usb kvuli poruse ochrany na zakladni desce. overit dobijenim telefonu z usb3, nejlepe jeste merit dobijeci proud.

muze byt prepsany ovladac usbstor.sys
odinstalovat ovladac usb3, preinstalovat chipset driver od vyrobce zakladni desky, restart, instalovat novou verzi usb3.
z jinde vytvorene bootovaci flashky by melo jit normalne nabootovat, treba ten live linux.

nekdo mohl nastavit "ochranu" flashek v nejakem antiviru - odinstalovat takovy antivir.

Ak flešky šlapú v inom HW, už by som to dávno zožral, vyriešil ľavou zadnou.

Zmaž prvý sektor so zavádzačom na Adata fleškách a naformátuj napríklad exFat na mašine, ktoré ich dokážu prečítať.

Určite nebude v RAW, lebo inde flešku SW prečíta.

Ostatné som ti už uviedol. Hore, aľe aj nižšie, aby si cestou WU stiahol do desiny ovladač pre Adata. Zrejme Adata USB nemá desina v internej *inf databáze ani v Store šuflíku. Musíš vsunúť flešku a spustiť záplatu WU manuálne.

Pre istotu si vypni AV, vypni Defender a Firewall, nech ti niekde nevisí blokácia portov a IP adries po spriatelených serveroch akamai.com a spol. pre Windows.

WU značí pojem "Windows update", súvisí s hľadaním záplat. Zároveň v Services povoľ, spusti, enable tieto služby na automatické, prípadne ich reštartuj: Bits, Orchestrator a Windows update. Potom počni manuálne kontrolovať záplaty, resp.WU, ale usb zasuň, hlboko, pevne.

Nie aby vyklouz. "Hele, za dveřma stojí Vyklouz, manžel kukne do ohanbia při plné souloži a povídá tiše mamince, prd vyklouz, je tam až po koule". Vyklouz bol ich jediný syn, síce s blbým menom, ale bol to potajme špízujúci synátor.

V poriadku, ak je fleška pod alokačnou tabuľkou formátovaná NTFS.

Zrejeme chýba iba príslušný ovladač pre Adata. Ten musíš stiahnuť z netu

https://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

Yumi sa neinštaluje, zmaž prvý sektor.

Lenže s človekom, ktorý nepozná ani len pojem WU, zrejme nemá zmysel diškurovať.

Musíš vsunúť Adatku a až potom spustiť WU. Ideálne reštart PC.

Podstatné je, aby konkrétny port so zasunutou Adata videl Bios.

Do Bios sa vieš dostať? Zrejme tiež nie, ani nevieš, ako na vec mačkaním kláves F.

ešte by som skúsil Iobit, DriverBooster, má svoju slušnú databázu, najnovší crack si nájdi stiahni, bacha na darčeky pri klikaní inštalácie v podobe bloatware z tamojšej ich sofistikovanej dielne.

......či je vidieť konkrétnu flešku v príslušnom porte pod Bios, resp. zakaždým prevexluj flešku do iného portu a reštartuj sa znovu do gr.prostredia Bios. Ak ju nevidí a nenačíta Bios vo všetkých kolomdookla portoch po reštartoch PC, je niečo pokazené, šlus.
-----------------------------------
nedá mi informovať.
Kačica (logicky domáca, pižmová na krátkych haxniach kŕmená zeleným a šrotom, nie po zabití strojovo po obvode svaloviny napichaná injektážnou, želatínou, kúpená z komunálu, s.r.o., a.s., vo vlastníctve boľševických udavačov a eštébákov), mi rozvoniava po celej chalupe, zatiaľ je v trúbe nastavenej 85°C, iba jemne dusená zo štyri hodiny v pekáči bez vody, ešte ju na záver potriem medom, zhodím dekel a pri rozpeckovenej kapitaľistickej, americkej, buržoáznej rúre na teplotu 300°C, iba zľahka ofúknem povrchovú kožičku do křupava, do zlatavo-okrova. Zemiakové lokše už sú hotové, pripravené do "makova" v letnej kuchyni.

Síce od božieho rána ceckám svoje "lacrime christi", biele víno z vlastných štepov viniča, nech vidím kolomdokola zlaté všetko na čo šáhnem aj po Novom roku 2021, ale takéto pečenie nenechám na svoju polovičku. Ženské nevedia s jemnosťou a citom piecť hydinu alebo celkovo upravovať mäso, pomaly dusiť hovädzie, do krehka, do křupava, voňava na "hospodský guláš" z móčinku, to chce hodiny a hodiny trpezlivosti pri pomalom dusení pod 100°C po prukom zatiahnutí svalových vlákien osmažením na cibuľke.

Nech sa ti darí vo veci. Idem si cecnúť svoju dávku vínka. Však v TV trt vysielajú aj pri 150 platencýh kanáloch na Skylinku, dookola detto.

jsi v klíči pojmenovaném "kingston" - proč?
celou dobu tvrdíš, že máš problém s flashkami typu adata 150, jejich záznam přitom není v registrech vidět.
co jsi s tím systémem dělal? jaký zvrhlý čistič používáš, že ani neví o tvých flashkách co do nich připojuješ?

chceš říct, že toto https://www.czc.cz/kingston-datatraveler-microduo-3c-32gb/174734/produkt je jediná flashka cos tam kdy připojil a od té doby se ti posral záznam do registrů?
v tom případě ten disk zformátuj a nainstaluj windows znova.

za jediný den se zapsal kingston a při druhém krámu od adata to selhalo, ať už s tím tzv. správce dělal co chtěl.
pučením jiné flashky od jiného výrobce bys ověřil, že se korektně připojí a přidá do registrů svůj záznam.

anebo to neřešit dalších 24h a nainstalovat systém znovu a pořádně, i s posledními ovladači základní desky.

Flashky skúsim ešte nie som doma, tak dám vedieť a systém som inštaloval cca 4 krát z a posledný mesiac a robilo to stále s tými usb flashkami. Dosku mám orig. Dell takže ovládač asi ťažko iný nájdem ako Dell asistent, resp. Som na nete ani nenašiel dúfam že som hľadal dobre podľa napisu na doske https://photos.app.goo.gl/HPc8v9387hdWV8hZA

Tak iné kľúče odskúšané a sú zapísané v registroch okrem spomineho kľúča, dokonca aj iný usb model značky Adata išiel.

Berme v potaz, že OS W10 je správne nainštalovaný od čipsetu po ovladače až po záplaty (napríklad spustený WU/Bits/Orchestrator v Services s vsunutou USB fleškou, aby si záplata stiahla po nete patričné drivery či generiká v prípade, ak absentujú. Inštalátor si ošahá servery po nete, verifikuje cestou Store vadný ovladač a automaticky nainštaluje chýbajúci xindel do OS).

Predpokladám, že Bios pozná usb porty a dá sa mašina z usb inštalačkou nabútovať.

V tom prípade je tu ešte iná krížová kontrola, zichr istenie, ako v stíhačkách:
Stiahni si nejaké odľahčené live distro Ubuntu, z ISO sprav bútovaciu inštalačku na fleške a nabútuj takto Ubunt-om PC mašinu. Ak Ubuntu pod RAM rozpozná všetky porty, nebude problém v HW, ale v samotnom W10, sprznených ovladačoch desiny.

WIN 10 je nanovo nainštalovaný z originálnej stránky stiahnuté ISO naposledy od včera kedy som menil SSD disk, stiahnuté aktualizácie, aj ovládače priamo cez aplikáciu SupportAssist a danú flash som už skúšal ako bootovaciu pre linux a fungovala.

Tu nezáleží či máš ako alabaster úplne čistú desinu.

Redmond s gastarbajtrami "indiánmi" nemá v svojom portfóliu či internom úložisku veškeré "žlté", garážové, HW šunty, ani generiká ovladačov. Kór Storage pre usb.

Preto sa musí po vstunutí cudzorodých xindlov do šaltrov, spustiť manuálne WU, samozrejme byť pripojený na net, ideálne káblom k modemu a vyčkávať, čo sa po celej zemeguli z globálneho aspektu driverov, otelí. Inštalátor desiny je docela inteligentný, niečo po sieti vyštrachá.