Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade CPU a základní desky

Zdravím mám menší otázky.Procesor mám i5 6600 a chtěl bych upgrade na i5 9600. :
1. Mám data a aplikace o které nechci přijít tak jestli se mi po výměně normálně zapne PC a budu muset jen updatovat drivery?
2. Jak to popřípadě muže vypadat po výměně ?

1. Mám data a aplikace o které nechci přijít tak jestli se mi po výměně normálně zapne PC a budu muset jen updatovat drivery?

To ti nikdo nezaručí. Ale pravděpodobně najede win a bude to chtít jen ovladače.

2. Jak to popřípadě muže vypadat po výměně ?

Nenajde win
Nezvládneš to a zakouří se z toho.

Já bych chtěl upgrade na rychlejší 10600KF/10400F. Ne na doprodejou 9600.

Pokud nenajede, nová instalace. Ale většinou najede a pak instalace nových ovladačů.
Fakt netušíš, co to je ZÁLOHA? Fakt pro tebe důležitá data máš jen na jednom disku?
Pokazil se mi PC je tak obecný výraz, že bez křišťálové koule nikdo neporadí.
Doporučuji na jiném funkčním PC vytvořit live linux usb, nabootovat a ta pro tebe důležitá data zkopírovat na jiný disk. Jen si myslím, že by u toho měl být někdo, kdo tomu aspoň trochu rozumí, tohle zavání průserem- to nic ve zlém, každý rozumí nečemu jinému.

Já mám totiž data nebo spis mi jde hlavně o jednu aplikaci na kterou jsem do školy čekal půl roku protože ti páni posílají klíče jak se jim chce a je jen na jedno použití. Timpadem mám nervy ze o tu aplikaci přijdu a budu muset čekat znovu když musím udělat práci v tom programu. To proč mi nefunguje PC asi už vím a proto budu zřejmě měnit ten procesor a grafickou kartu.

pokud ti jde o cenný nainstalovaný program na tom disku, tak bych pro výměnu základní desky preventivně počítal s novým ssd.
když se stará instalace nebude chtít rozjet, nebudeš disk přepisovat, ale nainstaluješ to na ten nový.

těžko říct: chipset je o dvě řady novější, ale možná si windows dají říct (kromě toho, že ti hned zruší aktivaci windows).

Pokud máš dve ssd tak ten na které je win plus aplikace s klicem označíme A.
Ssd A naklonujes na ssd B.
Odpojis ssd A, nabootujes z ssd B a o eris, zda vse funguje.
vymonujes starou desku s cpu. Ssd A schovas.

Namontujes cpu do nove desky, desku vlozis do skrine a zkusis jak najede system z ssd B.
Ssd A a starou desku plus cpu mas jako zalohu kdyby aplikace nejela.

Jinak ta rada 10x je drazsi tak o litr jestli vidim dobre.
Tak proto bych bral tu radši 10.
Ale jsou to tvoje penize.