Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MSI deska mě nepustí do W10, neustále bootuje

Ani nevim jak, ale připojoval jsem na SATA jeden HDD a z ničeho nic mi to crashlo celý. (Ano, vim, měl jsem to připojovat při vypnutym PC, ale ono se tak moc neděje).

Když jsem to opět zapnul, nechtělo mě to pustit do W10 a já jsem se nemohl dostat do BIOSu, protože jsem měl nastaven fast boot. Tak jsem podle tutoriálu vyndal baterii ze základní desky a zpět. BIOS resetován a šel jsem odznova. Všechno správně seřazeno. Bootuju z HDD na prvním místě, ale po Save a Exit mě to opět hodí do Biosu. Jen na milisekundu tam problikne logo MSI a boom, zpět v Biosu. Nelze z toho utéct. https://ibb.co/JCgv7QB

Potřebuju váš help, youtube mi nepomohl. Byť tam něco podobnýho bylo, očividně ale tento pán má něco v Biosu, co já ne. A to máme úplně stejnou desku.
https://youtu.be/RoZFgtJoGpk

Na 2:00 má dole UEFI Hard Disk Drive BBS priorities, já to nemám. A to je podle mě můj problém. V Biosu všechny disky vidim, dokonce bootuju windowsy na Sata 1 jestli to k něčemu je. Ale prostě nic. Googlim a nic. Prosim, pomožte.

EDIT: Zkusil jsem flashnout Bios na nejnovější verzi v domnění, že mi to pomůže. Sice ne, ale nabídlo mi to to, co má ten pán na videu, akorát pouze pro USB. Lol:(
https://ibb.co/tqf4h1H

Windows Manager může souviset se zapnutím secure boot.

m2 může sdílet linky s jiným sata nebo dokonce s jiným pcie slotem: https://www.msi.com/Motherboard/MPG-Z490-GAMING-EDGE-WIFI/Specification

6x SATA 6Gb/s ports *1
2x M.2 slots (Key M)
Supports up to PCIe 3.0 x4 and SATA 6Gb/s
M2_1 slot supports 2242/ 2260 /2280/ 22110 storage devices *1
M2_2 slot supports 2242/ 2260 /2280 storage devices *2
Intel Optane *3

*1 SATA2 will be unavailable when installing M.2 SATA SSD in the M2_1 slot.
*2 SATA5 & SATA6 will be unavailable when installing M.2 SATA/PCIe SSD in the M2_2 slot.
*3 Before using Intel® Optane™ memory modules, please ensure that you have updated the drivers and BIOS to the latest version from MSI website.

Ano, vim, měl jsem to připojovat při vypnutym PC, ale ono se tak moc neděje

když nepomohlo odpojení všech sata, ještě mohlo při tupém připojování za chodu něco odejít. změnit pozici m2 jestli jde.

Já měl zapnutý Hot Plug, samo MSI ho doporučuje. Podle mě nic neodešlo, v Biosu vidim i oba m2 disky. Tady je jen problém s tim, že Bios na mě kašle a neposlouchá to, co jsem nastavil. Ani mi to nedovolí ukázat, který disk přesně bootuju, ale pouze ho nazývá UEFI Hard disk. Zatimco všem na Youtube ukazuje i jméno jednotky.