Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odpojován síťového disku jen při kopírováni

Ahoj,

rád bych vás poprosil o radu, jak na samovolné odpojování WDMyCloud. Pokud disk procházím, spouštím z něj soubory, nahrávám na něj, nebo ho jen nechám být, nic se neděje. Ale pokud chci kopírovat z něj, disk se po 20 až 120 sekundách odpojí. Musím ho restartovat vytáhnutím ze zásuvky. Při tom vyskočí hláška viz příloha. Ať z disku kopíruji na jakékoli médium.

Disk do routeru připojen kabelem, stejně tak počítač.
WDMyCloud, Firmware Version 04.05.00-342
Kopíruji přes TC, ale projevuje se to i přes průzkumníka.
W10 Pro 64 bit

Edit: někdy se zvýší IP adresa disku o jedničku na konci.

Pri IP si nastav staticku ip adresu bud priamo vo WD, alebo priamo na routri.
Odpajanie pocas kopirovania skor nasvedcuje, ze disk sa uz poruca a su na nom vadne sektory, takze jedine vymena.
WDMycloud nabuduce nebrat, odporucam normalne NAS (Zyxel, Synology, QNAP).

Ak je v richtigu napájanie NAS zo siete 230V, vypnuté vypnínanie diskových jednotiek v Správe zariadení v OS, skontrolované sú skrížené sektory

chkdsk (X:) /x /f /r /v /b

potom zostáva už len reklamácia vadného xindla.

TC vykonáva kontrolu CRC, kvôli integrite kopčených dát.

ačkoliv ti to málo pomůže, zveřejním myšlenku: "jak by bylo krásné, kdyby lidi chodili pro radu tam, kde jim tu blbost poradili koupit."
protože tady ti toto wd-svinstvo nemohl nikdo normální doporučit.

a kontrolní otázka: máš to připojené lan kabelem do routeru, nebo přes wifi?

sorry, čtu dotazy nadzvukovou rychlostí a pak to tak dopadá.
tím už chování wd krámu nedává smysl, to je na reklamaci. anebo spíš demontáž disku a vyhození zbytku střev od wd do hnoje.

tazatel:
z čeho moc nejsem odvázaný, je to stupidní proklikávání na síťové zařízení, viz unc cesta v tc: \\ip.adresa\síťový_adresář
přestože jde o stejný protokol, preferuju přimapování síťového disku přes písmeno:

net use X: \\ip.serveru\sdileny_adresar /user:uzivatel hesloxyz /persistent:no

tomu vyhovuje stálá ip adresa disku, ne její neustálé zjišťování nebo zoufalé proklikávání.