Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Poklesy/celkově nízké FPS GTA V

Zkoušel jsem několik různých nastavení, configy na fps a obecně procházel fóra a nenašel jsem nic co by mi pomohlo. Hraju stabilně okolo 30-40 FPS (téměř nikdy 60). Drivery mám updatnuté, během hraní se mi nepřehřívá GPU, CPU a ani nemám nedostatek RAM. V žádných jiných hrách takový problém nemám.

PC specifikace:
OS: Windows 10 64bit
GPU: Sapphire RX 580 8GB Nitro+
CPU: Ryzen 5 1600
RAM: 16GB DDR4 3000MHz

Jedná se o zastaralý, nekvalitní a slabý procesor, který nestíhá krmit datový tok přímo v hardwaru a srdci, nebo-li středu samotného počítače. Proto doporučujeme nahradit stávající PC sestavu zcela novými komponenty, děkujeme.
Ano ano, chybí zde informace o jaké hře se to vlastně jedná. Je možnost že hra je optimalizována nějakým vožralou, co vidí trojtě a hodnota FPS mu je v této chvíli uplně, a zcela upřímně řečeno u prdele. Asi tak jako když vyšlo slavné GTA 4, nebo legendární Assassin Creed, třetí pokračování na počítače. 🍎

tak to jsi podle me napsal totalni blbost, sam na svojem ntb s i7 4720HQ, ktery je slabsi nez jeho ryzen, davam na GTA V maximalni detaily 60 fps stabilne pri 1920x1080 :), a pri low settingu a 1920x1080 bez problemu 100fps +... a to mam notebook, ne herni pc..

Díky za názor, ale to je totální blbost. Ten procák vyšel na trh před 3 lety a jsem na něm schopný hrát World of Tanks na max, CoD MW na max a spoustu jiných her, ale už jen tyto dvě jsou značně náročnější na hw než GTA 5. Přátelé se kterými momentálně hraju GTA mají mnohem zastaralejší cpu i ostatní komponenty a nemají problém. Chyba musí být v něčem jiném

Online je náročnější na CPU, zvlášť když moddeři/cheateři začnou spawnovat nesmysly. Jinak V-Sync máš vypnutý? Co si pamatuji, tak hra uměla jen double-buffer, takže jela buď 30fps nebo 60fps, ale když jsi dal alt+tab, tak se to spravilo a jelo to něco mezi i s V-Sync.