Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rozšíření wifi druhým routerem

Potřebuji rozšířit pokrytí Wifi sítí v domě. Mám starší router, který bych na to chtěl využít.
Síť funguje doteď takto: Mikrovlnu chytá Mikrotik sxt lite5 ac, napájený PoE adaptérem a k němu je připojen jako bridge Zyxel vmg3312-t20a, který vysílá i wifi. - TOTO nastavoval poskytovatel připojení a to funguje.
Chtěl bych rozšířit signál wifi do 1.NP a k tomu využít starší Comtrend vr-3031eu.

Návodů je na netu spousta, postupuji takto:
Na Comtrend nastavuji:
- WiFi stejně jako má aktuální router Zyxel vmg3312-t20a
- Kabelem propojuji LAN díry
- Vypínám (Disable) DHCP server
- IP adresu nastavuji na 192.168.254.254, Default Gateway, když jsem připojen přes původní Zyxel je 192.168.254.1

Zádrhel vidím asi v posledním bodě, neumím se připojit do Mikrotiku abych viděl rozsah přidělovaných IP a tak možná dávám Comtrendu IP špatnou. Každopádně Comtrend pak funguje jako switch, vysílá wifi a i se k ní jde "skoro" připojit, ale zařízení připojené pořád čeká na přiřazení IP a nikdy se nedočká.

Prosím o radu, jak zjistit rozsah IP, lze to vůbec bez přístupu do Mikrotiku? Případně co dělám špatně.

Děkuji za rady.

Tím nastavením Zyxelu si nejsem jistý, jak vlezu do jeho nsatavení? Když zadám gw IP, hází měro do nastavení Mikrotiku, protože Zyxel je jen Bridge. Asi musím odpojit Zyxel od Mikrotiku?
GW a IP na Comtrendu rozsahu jako mají IP, tomu nerozumím co myslíš. A ano na Mikrotiku by měl běžet dhcp, ale to taky nevím, tam se neumím dostat do nastavení abych se podíval.

Na tom druhom routri si pouzil aj wan port? Ak ano ten nesmies, priu vypnutom dhcp sa pouzivaju len LAN porty.
Pokial nemas admin opristup k tomu MT lebo ti ho dal ISP tak nie je dobre, aby tento router ovladal siet, kedze na nim nemas kontrolu.

To já mám časem v plánu, ale teď bych chtěl prozatímně tu síť rozšířit tím comtrendem.
Odpověď od tebe chápu tak, že to bez přístupu do Mikrotiku (tj. MT?) nejde, což se mi nezdá.
Nepovažuji to vlákno tvojí odpovědí za vyřešené.

Ale tu nie je co riesit.
Nastavene to mas podla popisu spravne...kedze nemame (a nebudeme mat) pristup do MT nevieme ako je nastaveny dhcp server (mozno obmedzeny dhcp pool) a ci je problem v MT alebo v Zyxely.
Takze sa nemame ako dalej pohnut a nikto ti tu zazracnu radu neda.
Nakolko poskytujem tiez internet viem, ze bud to riesim so zakaznikom, ze mu postavim aj vnutornu siet a spravujem to radiom hore, alebo si zakaznik da vlastny router a radio na streche je len brana pre jeho siet, kedze ju spravuje jeho vlastny router.

Zyxel musi byt nastaveny dobre, kedze prepusta dhcp packety pre pc na jeho LAN (prepokladam, ze mas nieco do jeho LAN uz uspesne pripojene).
Cize packet po Comtrend dorazi...ci dostane COmtrend IP adresu netusim, pretoze nemame pristup k dhcp serveru (dalo by sa to vyriesit skenovanim rozsahu).
Ja poznam tuto uchylku vyuzivat stare veci...ved este idu, ved sa este raz hodia pod.
Ale som v stadiu, kedy s touto uchylkou uspesne bojujem a tak sa stalo, ze som za posledne roky vyhodil mozno 30 funkcnych AP, routrov a switchov do kosa, pretoze je blbost pokusat sa to na sieti nejako zivit vzhladom na pokrok (100mb vs 1Gb, b/g norma vs b/g/n a pod).
Takze moja posledna rada (nad zlato) znie...kupi si jednu 941, alebo rovno ac2 (aby sme sa vyhli 100Mb) a nereinkarnuj stare veci, co nemaju na sieti co hladat (dsl router davat na lanku je blbost).