Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Volba vhodné Ramky

Dobrý den, potřeboval bych poradit s vhodným výběrem Ramky. V počítači mam 4 sloty. Dva jsou zaplněné - 2x512. Jedná se o značku Kingston DDR2 512/64 533MHz.
Chtěl bych navýšit výkon a přemýšlím jestli by bylo lepší, jelikož zbývají jen dva volné sloty, koupit jednu ramku
2GB a nebo 2x1GB.
Ram budu kupovat asi stejné značky a budu muset zvolit asi stejné MHz čili 533 jako u těch co tam mám nyní.
Je to tak správně???
Potřebuju k tomu vaše vyjádření a návrhu Ramky abych ji mohl koupit a v počítači se mi pak nehádali.
Díky moc.

Jak již host viz výše uvedl...

Pokud máte Windows XP, tak je dost možné, že se kýženého navýšení výkonu (pouze přidáním RAM nad 1 GB) nemusíte dočkat - záleží na typu úkonu/aplikace, u kterého čekáte ono navýšení - mohl byste být, v případě oné "nepotřeby, i zklamán.

Pokud toto víte/jste s tím + - obeznámen a jedná se Vám jen o konkretizaci potřebné paměti nebo vhodnější koupě, tak OK. Nebylo by ovšem od věci také uvést onu sestavu, kterou vlastníte - alespoň základní desku - nemusí být úplnou samozřejmostí, že např. ona volba/možnost (ne zrovna ideální, ochudíte se i o Dual Channel) provozovat "3 moduly" by byla dobrá, nemusely by takto fungovat zcela korektně (např. nemusí ani najet systém) - viz manuál.

Processor
Model : Intel(R) Celeron(R) D CPU 3.06GHz
Speed : 3.06GHz

L2 On-board Cache : 512kB, ECC, Synchronous, ATC, 8-way, 64 byte line size, 2 lines per sector

System
Mainboard : Intel Corporation DG965SS
Multi-Processor Advanced PIC (APIC) : Yes
Chipset

Video System
Adapter : NVIDIA GeForce 7300 GS (256MB DDR3, 552MHz/2x526MHz, PCIe 1.00 x16, PS3.0, VS3.0)

Windows System : Microsoft Windows XP (2002) Home 5.01.2600 (Service Pack 3)

Stručne, dělam na tom grafiku ve strojírenských programech typu inventor, cadkey, atd... hry taky hraju... a kancelář

já bych taky volil jistotu - 2*2giga s tím že staré vyhodíš (a xp stejně ukážou jen 3,1-3,5giga a zbytek nevyužijí) nebo 2*1giga s tím že ty staré s novýma na nějakých 90sát procent pojedou OK pokud bys měl smůlu nejeli by. Rychlost ramek určitě 800mhz pokud by jeli se starýma pomaleji (533)mhz není v tom žádný problém, ramky zpomalíš v pohodě.