Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Režim spánku

Dobrý den,mám Windows 10 a v něm nastavený režim spánku na: Vypnout displej po 5 minutách a přejít do režimu spánku po 5 minutách. Bohužel mi to nefunguje monitor se po 5 minutách vypne ale... počítač se neuspí ani po hodině....Máte s tím někdo podobné zkušenosti? Díky za odpověď

PS: normálně to fungovalo nikdo nic neměnil a přestalo to přecházet do režimu spánku může někdo poradit jak opravit.

právě že by nemělo byt nic spuštěno a nevím jak to zjistit monitor se vypne a pc jede pořád ale vím že před nějakou dobou se to normálně přepínalo do režimu spánku dle nastavení lada že by se něco přiinstalovalo něco co potřebuje system ale o ničem nevím když dám klasicky režim spánku pomoci tlačitka tak jde vše ok ale automaticky to do spánku nepřejde :-|

powercfg -a
zobrazí zoznam dostupných režimov spánku počítača.

powercfg -devicequery wake_armed
-uvádza zoznam všetkých zariadení, ktoré môžu prebudiť počítač.

powercfg -devicequery wake_programmable
-vypíše všetky zariadenia, ktoré je možné naprogramovať na prebudenie počítača.

powercfg -devicedisablewake
- "presný názov zariadenia" zakáže funkčnosť prebudenia vybraného zariadenia.

powercfg -deviceenablewake
-"presný názov zariadenia" toto zariadenie opäť povolí.

powercfg -lastwake
-zobrazuje posledné zariadenie, ktoré prebudilo počítač.

powercfg -waketimers v
-vypíše všetky aktívne časovače prebudenia.

Powershell, ako Správca,
cmd.exe detto, z príkazového riadku.

Preklad: https://skr.sk/0JDRF

Ale veď to máš takto správne!
Rozlišuj "spánok" a "dlhodobý spánok (hibernácia)".
Sú to ROZDIELNE režimy!
Prečítaj si - https://support.microsoft.com/sk-sk/windows/vypnutie-po%C4%8D%C3%ADta%C4%8Da-re%C5%BEim-sp%C3%A1nku-alebo-dlhodob%C3%A9ho-sp%C3%A1nku-2941d165-7d0a-a5e8-c5ad-8c972e8e6eff
https://tech.sme.sk/c/20693652/spanok-alebo-hibernacia-pocitaca-naucte-sa-kedy-ich-pouzit.html
Po lopatisticky:
V režime "spánok" sa všetko uloží do RAM (tá musí byť napájaná) - takže vypne sa monitor (grafika), vypne sa HDD, ale zdroj naďalej napája matičnú dosku (lebo musí napájať RAMky) + napája USB konektory). Takže zdroj stále beží - je ZAPNUTÝ. Režim S3
Režim "dlhodobý spánok (alebo inak hibernácia)" - všetko, čo bolo spustené, otvorené, uloží do hiberfile.sys na HDD (vrátane otvorených prác, aplikácií, kariet, sieťových pripojení) a VYPNE komplet počítač - zdroj je VYPNUTÝ, matičná doska NIE JE napájania. Režim S4.
Sú to "úsporné režimy" - označované aj S0-S5 (suspend mode) - tu je popis jednotlivých režimov https://zive.aktuality.sk/clanok/29430/rezimy-spanku-pc-odlahcia-vasu-penazenku/
https://lnk.sk/rAQ6

Zkus nastavit vypnutí disleje na Nikdy (stejně je to zbytečné, když máš oboje na stejném čase), jestli to pak přejde do spánku (ale nečekej přesně minutu, dej tomu alespoň 1:30 min).

Pokud to nezabere, tak zkontroluj, jestli to nastavuješ v aktuálním režimu napájení, který používáš (a nenastavuješ třeba nějaký jiný v pokročilém nastavení).

Edit: Ještě mě napadlo, ukládáš nastavení?

[Ulo-it-nastaven.png]

VŠEM DĚKUJI ZKUSIL JSEM OD VŠECH CO MI RADILI VŠE MOŽNÉ A MOMENTÁLNĚ TO FUNGUJE DLE PŘEDSTAV SPRÁVNĚ JEŠTĚ JEDNOU BYCH VÁM VŠEM CHTĚL PODĚKOVAT ............................ALE CO KONKRÉTNĚ TO OPRAVILO NEBO NAPRAVILO TO NEVÍM ALE JSEM SPOKOJEN:-D:-D:-D