Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem asus notebook reinstall z recovery nebo USB?

mam na stole notebook asus (cca 7 let starý), který po rebootu napíše systém je potřeba opravit.
na disku je recovery oddíl ale nevím jak z něj spustit reinstal
když ten ntb zapnu
objeví se logo asus a potom dole text Probíhá příprava automatické opravy
po chvíli se objeví modrá obrazovka
s textem Obnovení a volby
Stisknutím klávesy Enter zkuste akci zopakovat (po stisknutí Enter obrazovka problikne a nic se nestane)
Nastavení spuštění otevřete stisknutím klávesy F8 (po stisknutí F8 obrazovka problikne a nic se nestane)
Nastavení firmwaru rozhraní UEFI otevřete stisknutím klávesy ESC (po stisku ESC se dostanu do BIOSU)

umím vyvolat boot z USB disku. na ten jsem přes MediaCreationTool dostal Windwos 10
po spuštění mám vybrat windows 10 pro nebo Home nebo různé edice vybírám 10 Home (na NTB není žádný štítek, už se nelepí nebo je to upirátěné)?

dal jsem tedy volbu Opravit objeví se modrá obrazovka a nic

dal jsem tedy volbu Nainstalovat vybral jsem volbu W10 Home a objeví se v rozdělení disku i oddíl který se jmenuje Recovery takže by tam měl být

zatím čekám, instalaci jsem nespustil nechci přeinstalací smazat případný "dobrý" recovery oddíl

- jak tedy spustit přeinstalaci nebo opravu?
- dá se v biosu někde přečíst jestli se ntb koupil i s licencí windows?
- dá se zjistit jaké windowsy jsou v recovery?

díky za pomoc

výše zmíněnou klasickou výmluvu nebudu komentovat, potřebuju vyřešit problém a s jistu přesíravostí odborníků jsem tady již setkal
z prvního příspěvku snad vyplývá že nesedím u stolu a nečekám až to za mě někdo vyřeší ale že něco dělám
ostatním díky za ochotu

takže, notebook je zcela bez nálepek. na ntb je uvedeno asus sonicmaster
na boční straně baterie jsem vypátral nálepku a PN nebo SN
a dohledal jsem že by se mělo jednat o
asus x552cl s windows 8

p368198

jdu hledat manuál

díky za odkazy na manuál, pročetl jsem ale moc se neposunul

potom co jsem zjistil že tam byly původně windows 8
stáhl jsem iso w8 a nabutoval z usb, vybral obnovu továrního nastavení,
po dlouhém přemýšlení se ukázalo že nebyl nalezen systémový oddíl
(předtím stejný postup s iso W10 neudělal nic ani se zřejmě o nic nepokusil)

takže dotaz:
pokud spustím novou instalaci windows 8 z usb disku
budou si umět natáhnou licenční číslo windows z biosu?

díky

ASUSy majú na vyvolanie recovery z hidden partition nastavené F9. Toto treba stláčať (nie držať - nemusí zareagovať, opakovane v rýchlom slede) skôr, než sa začne bootovanie. Pokiaľ recovery oddiel nebol prepísaný, vymazaný, poškodený - mala by vyskočiť ponuka a tam je možnosť opravy, reinštalácie, obnovy z bodu obnovenia....
http://www.servispckupka.cz/jak_obnovit_u_notebooku_operacni_system_ze_skryte_recovery_partition.php