Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem asus notebook reinstall z recovery nebo USB?

mam na stole notebook asus (cca 7 let starý), který po rebootu napíše systém je potřeba opravit.
na disku je recovery oddíl ale nevím jak z něj spustit reinstal
když ten ntb zapnu
objeví se logo asus a potom dole text Probíhá příprava automatické opravy
po chvíli se objeví modrá obrazovka
s textem Obnovení a volby
Stisknutím klávesy Enter zkuste akci zopakovat (po stisknutí Enter obrazovka problikne a nic se nestane)
Nastavení spuštění otevřete stisknutím klávesy F8 (po stisknutí F8 obrazovka problikne a nic se nestane)
Nastavení firmwaru rozhraní UEFI otevřete stisknutím klávesy ESC (po stisku ESC se dostanu do BIOSU)

umím vyvolat boot z USB disku. na ten jsem přes MediaCreationTool dostal Windwos 10
po spuštění mám vybrat windows 10 pro nebo Home nebo různé edice vybírám 10 Home (na NTB není žádný štítek, už se nelepí nebo je to upirátěné)?

dal jsem tedy volbu Opravit objeví se modrá obrazovka a nic

dal jsem tedy volbu Nainstalovat vybral jsem volbu W10 Home a objeví se v rozdělení disku i oddíl který se jmenuje Recovery takže by tam měl být

zatím čekám, instalaci jsem nespustil nechci přeinstalací smazat případný "dobrý" recovery oddíl

- jak tedy spustit přeinstalaci nebo opravu?
- dá se v biosu někde přečíst jestli se ntb koupil i s licencí windows?
- dá se zjistit jaké windowsy jsou v recovery?

díky za pomoc

ASUSy majú na vyvolanie recovery z hidden partition nastavené F9. Toto treba stláčať (nie držať - nemusí zareagovať, opakovane v rýchlom slede) skôr, než sa začne bootovanie. Pokiaľ recovery oddiel nebol prepísaný, vymazaný, poškodený - mala by vyskočiť ponuka a tam je možnosť opravy, reinštalácie, obnovy z bodu obnovenia....
http://www.servispckupka.cz/jak_obnovit_u_notebooku_operacni_system_ze_skryte_recovery_partition.php