Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Doporučte UHD Smart TV 49", kolem 15k peněz českých

Ave. Viz nadpis. Tak nám chcíplo podsvětlení na naší eldžince... Není se čemu divit - máme ji cca 5 let, ale najeto má asi třicet (máma je dlouhodobě marod, tak telka jede 24/24/7/7) :-|. Opraváři a kamenné obchody kvůli koňůře nefungujou, nezbývá, než koupit něco skérzevá e-shop. Moje preference: satelitní tuner /CI slot/, UHD, aspoň dva HDMI, aspoň dva USB, DLNA, optický audio_out. Asi bych (po zkušenostech) volil spíš VA displej (IPS má sice krásné barvy, ale z boku poněkud "šedne"). Rychlost odezvy (rozuměj - rychlost v menu, načítání, přepínání kanálů). 50/100Hz je mi u prdele. Nechce se mi za krám dávat moc chechtáků, limit si nastavím na 18k max. Poraďte, plz, nebo mňa moja zežere...

Na co si davat pozor ? Vic jak v : "HPET @mif, 10.01.2021 16:54" ti rict nemuzu :

"SaphiOS, dalkové ovladani nemusi vyhovovat, logika menu a jejich vyvolavani".

Jestli toto prezijes tak mas za tu cenu slusnou TV s dobrym kontrastem, plynulosti a korektnim podsvicenim.
Neboj, obrazem a podobne bude lepsi jak ta predesla LG, rozdil uvidis tak ci tak.
Mozna bych jen dokoupil VESA drzak a TV upevnil na zed.

PS: Samozrejme muzes i spoustet (castovat) videa z Youtube primo na TV z jineho zarizeni.

Jo, zřejmě se jedná dle parametrů o tentýž HW. Nám ta eldžinka 49UH6107 naprosto vyhovovala, škoda jí... Prostě ji máma "uhnala" :-/. Až bude trochu volněji, dám ji do servisu (fakt to vypadá na zdroj). Sám bych do toho i vlezl, ale objednávat komponenty stylem pokus/omyl se mi moc nechce.