Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Doporučte UHD Smart TV 49", kolem 15k peněz českých

Ave. Viz nadpis. Tak nám chcíplo podsvětlení na naší eldžince... Není se čemu divit - máme ji cca 5 let, ale najeto má asi třicet (máma je dlouhodobě marod, tak telka jede 24/24/7/7) :-|. Opraváři a kamenné obchody kvůli koňůře nefungujou, nezbývá, než koupit něco skérzevá e-shop. Moje preference: satelitní tuner /CI slot/, UHD, aspoň dva HDMI, aspoň dva USB, DLNA, optický audio_out. Asi bych (po zkušenostech) volil spíš VA displej (IPS má sice krásné barvy, ale z boku poněkud "šedne"). Rychlost odezvy (rozuměj - rychlost v menu, načítání, přepínání kanálů). 50/100Hz je mi u prdele. Nechce se mi za krám dávat moc chechtáků, limit si nastavím na 18k max. Poraďte, plz, nebo mňa moja zežere...

To je mozne, ze si a ja to nespochybnujem. Kopec ludi, co poznam su spokojni so svojimi smart funkciami na TV a ovladaju TV zasadne z ovladaca.
Toto vsetko vsak prameni z nevedomosti, pretoze mobil, ci tablet je urcite vyrazne pohodlnejsi a rychlejsi na ovladanie TV ako akekolvek dialkove ovladanie.
Navyse je vysoko univerzalne bez ohladu na sw vybavu TV daneho vyrobcu.

IMHO by ti na tvé požadavky stacila6 : https://www.alza.cz/50-philips-50pus7805-d5881384.htm za 11 290,- již s čipem "P5" Perfect Picture Engine a obrazovkou MVA s podsvícením typu DLED (Direct_LED což oceníš v rovnomernosti podsvícení o proti Edge) + Ambilight jako bonus. Ale myslím že Android TV by ti nesedla.

Pro přesnější výběr bude v tvém případě hrát hlavní roli OS, kde ATV nebo SaphiOS, Tizen (který mi případne hodně pomaly) nemusí vyhovovat kazdému.
(SMART TV = TV co se umi připojit k internetu s ňákýma základníma APP nic víc, osobně preferuji spíše linux základ, ale OS na základě android poskytuje více aplikací)

PS: Jinak za ~18K jde jiz zakoupit i QLED. Ale opět, jestli jde jen o sledování televizních kanálů, je to zbytecné příplatek tak jako Dolby Vision nebo HDR10+. Zajímavější by pro tebe bylo uz třeba zvolit tu, která ma lepší algroritmus upscalingu z 720/1080p na 4K.

TV ma sluzit na zapnutie a vypnutie...zvysok v drvivej vacsine robia aj tak krabicky okolo.
Zvuk u mna robie receiver a cele TV ovladam mobilom, dokonca aj ten Netflix hoci je tam stavany klient si radsej spustim kvoli pohodliu casto na mobile a obraz posielam do TV.
Z celeho TV fakt vyuzivam akurat ON/OFF.

DLNA zvladne kazde TV, klaveska usb v dobe mobilov? Preco polovicke neukazes ako si YT spusti z mobilu a obraz posle na TV? Toto vzvladne kazda TV. Alebo tam nepripojis Chromecast, ktory ma este dalsie vyhody oproti screen mirroringu?
Cervene tlacitko priznam sa nepoznam, teda viem, ze existuje, ale co to robi a aku tv to spusta, ci co to je ma nikdy nezaujimalo, kedze ja si obcas pozriem na satelite HBO a Netflix na TV len (samozrejme YT cez Chromecast).

No nevím... Používali jsme integrovaný Miracast a žádná hitparáda (předpokládám, že Chromecast je dle sekání videa to samé). Na fotky to stačí, video jen pro masochistu. Flegu, já ale chcu doporučit telku (chromecast dongl třeba časem dokoupit). Filipes by vyhovoval hlavně cenou, parametry nemá špatné, ambi je docela přítulná funkce. Já se ale ptám na osobní zkušenosti/doporučení, nikoliv na přídavné krabičky.

Miracast a Chromecats nie je to iste. Chromecast ma vlastnu (dualnu) wifi, takze nedochadza k pripadnemu sekaniu ako je to pri miracaste.
Philips nema zmluvu s HBO, takze tam nedostanes HBO GO (ak by to bola casom podmienka).
Konkretne skusenosti som zhrnul vo svojom videu. Pre mna su obrazy +- pri vsetkych znackach rovnake, co sa tyka intuitivneho ovladania OS tak u mna vedie LG. Samsung a Philips mi pridu tak +- rovnako neprehladne.

Je to ale pro manželku - naučí se s tím žít

SaphiOS je specialni, bud vyhovuje nebo ne. Kdyz jsem mel SaphiOS poprve moc mi to nesedlo, ale naopak pritelkyne si na neho zvykla behem dne.
Ale jde o stabilni a slusne optimizovany OS, neni tak narocny jak OS na zaklade Android cimz je docela svyzny. O proti jinym znackam nemas v SaphiOS tolik reklam a prebytecneho balastu.

Prepinani programu etc bych rekl ze je za tu cenu normalni a reaktivni o proti dnesni konkurenci. Nepocitaje nekdy trochu nelogicke provedeni menu by mohlo jit ale o OS adaptovany na tve pozadavky.
Vim ze je to behem corona skoro nemozne, ale urcite bych pred uvahou koupy nejdrive ten SaphiOS "nekde" zhledl at to neni zajic v pytli.
Dalkove ovladani mohlo mit take lepsi provedeni, neni nejhorsi ale existuji lepsi. (ale zde jde spise o osobni preference ktere nemohu urcit za tebe, nekdo preferuje vetsi ovladacky, nekdo slim, je to ruzne)

Take bych se vratil k tomu "uhlu pohledu". VA je technicky vic omezen jako IPS, ale o proti tve LG si nemyslim ze bude horsi. LCD panely VA, MVA etc se v tomto smeru hodne zlepsili a to i po strance spotreby. Jestli se na TV vylozene nedivas z boku by jsi nemel mit problem.

Jak to nastaveni zhruba vypada jde videt zde :

Tak i tak ten rozdil o proti tve dosavadni bude podstany a uvidis ho, hlavne hloubce cerne (kontrastu) a v plynulosti obrazu, zivejsi barvy. Pak je to TV za nejakych 11K, nemuzes cekat zazraky coz vylozene neznamena, kdyz spustis TV ze bude mit horsi obraz nebo uvidis rozdil mezi tvou TV a za 18K.

PS: Jinak v obyvacim pokoji mam take Philips s Ambilight, a uz bych ho z ruky nedal :)

Jak je to u SaphiOS s aplikacemi - co vse je dostupne?

V podstatě je to LINUX až na aplikace pro IPTV tam nenajdeš nic zajímavého, není to třeba jako na tvé Samsung s OS tizen.
Ale pro ty nenáročné máš základní aplikace Netflix, PrimeVideo, Youtube. Jestli se nepletu třeba Disney+ není na SaphiOS dostupný.

Jinak v limitu mi prijde zajimave tohle TCL

TCL umí udělat prostě dobrou reklamu a funguje tzv "psychologicky-marketing".
Ale jak píšu níže, na velmi základním až LOW-COST HW. U televizi TCL 55 a výše bych určitě doporučil D-Led jak Edge-Led (osvícení rámu , clouding, nerovnoměrnost).

Ono, když se člověk podívá na popisek tak je to hodně lákavé to se musí nechat ale realita je trochu jiná.
Třeba LocalDimming. Super funkce, ale když má víc podsvětlených zón (= víc jak 100, 300 atd dle velikosti obrazovky), nakých 35 na několik milionu pixelů a 55 nestojí ani za řeč, ale je to LocalDimming že jo ? Tak to tak prodávají a dají tomu ještě název PRO aby to melo šmrnc. Často zmiňují 10BIT panel ale v realitě jde klasický 8Bit + FRC.

HDR10+ & DolbyVison k podpoře dynamického obrazu (čtení metadones) to je taky super což si člověk řekne "výborně, toto nemá ani dražší Samsung", ale k čemu ti je HDR s 300 nits ? K tomu optimizace je velmi průměrná. TCL nemá zdaleka tak propracované algoritmy jako ostatni výrobci což dělá svou část ceny kde LG, Panasonic nebo SONY do nich investují opravdu miliony $. Spusta uživatelů na Firmware 36* trpěla prepaleným obrazem v HDR což bylo opraveno až teď v prosinci updatem na V606. (TCL vydává jeden společný Firmware na všechny televizory kupříkladu RT51 což dělá nějakých 15 různých modelů)

Nebo tam vidím "PPI 2000" což taky není zcela exaktní když cela pominu ze každý vyrobce "picture performance" měří a pojmenováná jak chce. PPindex u TCL se spousti jen pri funkci PQ a to je okolo 1600. Jakakoliv TV s chipem MEMC (ktery TCL zpravidla neosazuje aby usetril) a PPI 1000 bude mit plynulejsi obraz.

A TCL tady s tou svou komerční taktikou ty TV umí prodat protože ví, že lidem stačí pěkný obrázek a hodne funkci v popisku. V Cr nejsou tak zname jako jinde ve světě, ale je to druhý nebo třetí největší prodejce televizi vůbec.

Drsny, 5 let a konec. Ze to jelo porad nevadi, porad je hrozny, ze to nic nevydrzelo. Nicmene dneska je takovej smejd uplne vsechno, i Samsung z teto cenove neda vic jak 5 let, zkusenost u rodicu.

Jinak teda co se tyka VA nebo IPS, tak jsem presvedcen, ze v cenove do 15K je jedno, co z toho vyberes, ono to bude z boku hnusne zasedle tak jako tak. Dokonce bych si dovolil tvrdit, ze je jedno co vyberes, protoze to bude stejne smejd. :-/ Co vim, tak Philips ma nepouzitelny ovladac, tomu bych se teda vyhnul, pokud to ma slouzit predevsim jako TV. Hitem doby jsou televize od TCL, pry nabizi malinko navic nez zavedene znacky ve stejne cenove. Ale pres televize rozhodne nejsem, radeji at poradi jini.

To je ono mám tu 13 let starou CRT 32 100Hz Philips a pořád jede i když má nějakej rok špatný zapínání,dneska se dávaj kurvítka a je to na dobu záruky + - .No když to porovnám ale tak nesrovnatelný 32 CRT 50Kg vs ten monitor AOC 32 .:-)

Jinak souhlas s tím TCL za málo peněz hodně muziky....

To TCL je zajímavé na papíře, testoval jsem několik modelů z toho mám 2 prémiové modely doma (C715 a 100Hz 815)
Hlavni problém je optimizace a hardware.
TV za 800€ model 2020 co osazuje realtek RTD28** na 800Hz 2Gb DDR3 a GPU Mali 470 z roku 2015 s maximální podporou OpenGL 2.0 = mizivá podpora aplikaci i ATV což má za následek opravdu pomalé rozhraní GUI je v dnešní době směšné.
Ostatní výrobci osazuji grafické čipy Mali-G*, EMEC (čip pro zpracování plynulosti obrazu) do televizoru od 350€, TCL jen u prémiových modelů. Kupříkladu ani na jednom z mých testovaných modelu nefungoval korektně CEC a passthrough.

Ale obrazovky (vyrobené TCL) , podporované formáty jak video tak audio (Dolby True-HD a podobně) se TCL drží velmi slušně a u některých modelů nad konkurenci jako korejský Samsung.
Kdo hledá televizi velkého formátu nebo QLED za lidovou cenu TCL není špatná volba a většině vystačí.

Na co si davat pozor ? Vic jak v : "HPET @mif, 10.01.2021 16:54" ti rict nemuzu :

"SaphiOS, dalkové ovladani nemusi vyhovovat, logika menu a jejich vyvolavani".

Jestli toto prezijes tak mas za tu cenu slusnou TV s dobrym kontrastem, plynulosti a korektnim podsvicenim.
Neboj, obrazem a podobne bude lepsi jak ta predesla LG, rozdil uvidis tak ci tak.
Mozna bych jen dokoupil VESA drzak a TV upevnil na zed.

PS: Samozrejme muzes i spoustet (castovat) videa z Youtube primo na TV z jineho zarizeni.

Jo, zřejmě se jedná dle parametrů o tentýž HW. Nám ta eldžinka 49UH6107 naprosto vyhovovala, škoda jí... Prostě ji máma "uhnala" :-/. Až bude trochu volněji, dám ji do servisu (fakt to vypadá na zdroj). Sám bych do toho i vlezl, ale objednávat komponenty stylem pokus/omyl se mi moc nechce.